Designeri » D E » Floral « Grupuri

Ofresia Diptyque de dama

Ofresia Diptyque de dama Imagini Ofresia Diptyque de dama Imagini

Ofresia de Diptyque este un parfum Floral de dama. Ofresia a fost lansat in 1999. Creatorul acestui parfum este Olivia Giacobetti. Nota de varf este piper; Nota de mijloc este frezie; Nota de baza este note lemnoase.

piper

frezie

note lemnoase

Informatii suplimentare despre parfum in limba engleza / More in English language about Ofresia by Diptyque.

Ofresia Recenziile parfumurilor

Desi oficial este listat piperul in notele de varf, eu nu il simt mai deloc. Pentru mine, parfumul incepe direct floral, cu un miros subtil si verde de frezie proaspata. In timp se simte un miros ca de seva, insa usor gretos si nu imi prea place, Fara acel miros, era ok parfumul, desi are un silaj ca si inexistent, ar persistenta este redusa. La final este acompaniat de suave note lemnoase, care un pic il mai rotunjesc.
Nota mea: 5/10

Ofresia by Diptyque 1.00 out of 5 based on 4 ratings and 1 user reviews

Aceasta pagina contine informatii, recenzii, notele parfumurilor, imagini, reclame noi si vechi, video-uri despre Diptyque Ofresia fragrance dar nu se garanteaza acuratetea informatiei. Daca detineti informatii suplimentare despre Diptyque Ofresia, completati prin adaugarea unei personal perfume review. Frgarntica dispune de un sistem unic de clasificare pentru utilizatori si poti clasifica Ofresia dupa Diptyque. Click pe optiunea potrivita din formularul de clasificare de sub imaginea parfumului. De asemenea, exista link-uri cu alte website-uri/magazine online, dar Fragrantica nu garanteaza si nu isi asuma responsabilitatea pentru continutul si veridicitatea acestora, nici pentru consecintele vizitarii acestora (ca pierderea de bani si nu numai). Recenziile utilizatorilor despre Ofresia de Diptyque reprezinta exclusiv opinia autorilor lor si nu reflecta opinia Fragrantica.

Estée Lauder Pleasures Intense Jo Malone Orange Blossom Nanette Lepore Love Bird Victoria`s Secret Dream Angels Halo Tiffany Tiffany Gap Dream Laura Mercier Eau de Lune Carla Bulgaria Roses Beauty Carla Sarah Horowitz Parfums What Comes From Within: Love Krigler English Promenade JoAnne Bassett Chantelle Revlon Pink Happiness