Designeri » D E » Floral « Grupuri

Ofresia Diptyque de dama

Ofresia Diptyque de dama Imagini Ofresia Diptyque de dama Imagini

Ofresia de Diptyque este un parfum Floral de dama. Ofresia a fost lansat in 1999. Creatorul acestui parfum este Olivia Giacobetti. Nota de varf este piper; Nota de mijloc este frezie; Nota de baza este note lemnoase.

piper

frezie

note lemnoase

Informatii suplimentare despre parfum in limba engleza / More in English language about Ofresia by Diptyque.

Ofresia Recenziile parfumurilor

Desi oficial este listat piperul in notele de varf, eu nu il simt mai deloc. Pentru mine, parfumul incepe direct floral, cu un miros subtil si verde de frezie proaspata. In timp se simte un miros ca de seva, insa usor gretos si nu imi prea place, Fara acel miros, era ok parfumul, desi are un silaj ca si inexistent, ar persistenta este redusa. La final este acompaniat de suave note lemnoase, care un pic il mai rotunjesc.
Nota mea: 5/10

Aceasta pagina contine informatii, recenzii, notele parfumurilor, imagini, reclame noi si vechi, video-uri despre Diptyque Ofresia fragrance dar nu se garanteaza acuratetea informatiei. Daca detineti informatii suplimentare despre Diptyque Ofresia, completati prin adaugarea unei personal perfume review. Frgarntica dispune de un sistem unic de clasificare pentru utilizatori si poti clasifica Ofresia dupa Diptyque. Click pe optiunea potrivita din formularul de clasificare de sub imaginea parfumului. De asemenea, exista link-uri cu alte website-uri/magazine online, dar Fragrantica nu garanteaza si nu isi asuma responsabilitatea pentru continutul si veridicitatea acestora, nici pentru consecintele vizitarii acestora (ca pierderea de bani si nu numai). Recenziile utilizatorilor despre Ofresia de Diptyque reprezinta exclusiv opinia autorilor lor si nu reflecta opinia Fragrantica.

Britney Spears Curious Britney Spears S.T. Dupont S.T. Dupont Blanc Estée Lauder Pleasures Summer Fun (2007) Agatha Ruiz de la Prada Imagina Mariella Burani MB Chantecaille Le Jasmin Serge Lutens Tubereuse Criminelle Yves Saint Laurent Paris Eau de Printemps Chloe Chloe Lisy Ocean Pacific Ocean Pacific for Women Salvatore Ferragamo Attimo Taylor of London White Lily of the Valley