Designeri » D E » Floral « Grupuri

Olene Diptyque de dama

Olene Diptyque de dama

Olene Diptyque de dama Imagini Olene Diptyque de dama Imagini

Olene de Diptyque este un parfum Floral de dama. Olene a fost lansat in 1988. Creatorul acestui parfum este Serge Kalouguine. Notele de varf sunt narcisa si caprifoi; notele de mijloc sunt wisteria si iasomie; Notele de baza sunt note verzi si flori albe.

narcisa caprifoi

wisteria iasomie

note verzi flori albe

Informatii suplimentare despre parfum in limba engleza / More in English language about Olene by Diptyque.

Olene Recenziile parfumurilor

anca_balut
anca_balut

Este un parfum dulce-"uleios", in care predomina 'Mana Maicii Domnului, dar si iasomia. Este elegant si usor de purtat. Il asociez mai mult cu plimbarile in aer liber, cu imbracamintea lejera si mai putin cu mediul de la birou.

Maya12
Maya12

Primul puf si un impact puternic de "mana maicii domnului", floare care, in copilarie, ma tinea captiva in mirosul ei superb. Sub umbra ei, pe iarba cruda stau cuminti delicatele flori de iasomie. Imi place parfumul, dar nu stiu daca l-as prefera pe mine sau doar ambiental.

E un floral pe care eu il simt foarte agresiv, chiar inecacios. Incepe foarte verde, cumva chimic. Se simte apoi bine narcisa si iasomia si parca un miros ca de zambila! Mi-ar fi placut daca se facea mai pudrat pe parcurs, insa ramane un floral pur, puternic cu miros de chimicale.
Nu imi place!
Nota mea. 5/10

Aceasta pagina contine informatii, recenzii, notele parfumurilor, imagini, reclame noi si vechi, video-uri despre Diptyque Olene fragrance dar nu se garanteaza acuratetea informatiei. Daca detineti informatii suplimentare despre Diptyque Olene, completati prin adaugarea unei personal perfume review. Frgarntica dispune de un sistem unic de clasificare pentru utilizatori si poti clasifica Olene dupa Diptyque. Click pe optiunea potrivita din formularul de clasificare de sub imaginea parfumului. De asemenea, exista link-uri cu alte website-uri/magazine online, dar Fragrantica nu garanteaza si nu isi asuma responsabilitatea pentru continutul si veridicitatea acestora, nici pentru consecintele vizitarii acestora (ca pierderea de bani si nu numai). Recenziile utilizatorilor despre Olene de Diptyque reprezinta exclusiv opinia autorilor lor si nu reflecta opinia Fragrantica.

Cartier Baiser Vole Amouage Honour Woman Etat Libre d`Orange Divin`Enfant Chanel Coco Eau de Parfum Byredo La Tulipe Burberry Burberry Brit Rhythm for Women Thierry Mugler Womanity Lancome Tresor Eau de Parfum Lumineuse Elie Saab Le Parfum Diptyque Philosykos Bvlgari Bvlgari Pour Femme Thierry Mugler Alien Essence Absolue Cartier Must de Cartier Christian Dior Dune Christian Dior Hypnotic Poison Etat Libre d`Orange Rossy de Palma Eau de Protection Serge Lutens Bas de Soie Bottega Veneta Bottega Veneta Guerlain Shalimar Parfum Initial Tauer Perfumes 08 Une Rose Chypree