Designeri » D E » Citric Aromatic « Grupuri

Oyedo Diptyque unisex

ierbos
Oyedo Diptyque unisex Imagini Oyedo Diptyque unisex Imagini

Oyedo de Diptyque este un parfum Citric Aromatic unisex. Oyedo a fost lansat in 2000. Notele de varf sunt lamaie verde, mandarina, lamaie si yuzu; Nota de mijloc este cimbru; Nota de baza este note lemnoase.

lamaie verde mandarina lamaie yuzu

cimbru

note lemnoase

Informatii suplimentare despre parfum in limba engleza / More in English language about Oyedo by Diptyque.

Oyedo Recenziile parfumurilor

Phyto.Chemical
Phyto.Chemical

Astazi m-am hotarat sa-l incerc pentru a doua oara in speranta sa-l gasesc poate altfel, insa din pacate a ramas precum l-am intalnit prima data.

Pentru inceput am avut impresia ca m-am parfumat cu Mirinda, apoi la scurt timp cand au aparut si note mentolate, prafoase care m-au dus direct cu gandul la pasta mentolata preparata in farmacie.

Si in continuare se schimba devenind usor dulceag, ca spre final sa ramana aroma mustului proaspat si efervescent.

O reactie ciudata cu ph-ul meu, nu s-au impacat deloc.

Oyedo este in mare parte dedicat mandarinei si tine un pic mai mult decat daca freci pe piele coaja acestui fruct si este linear. Persistenta e marea lui hiba, dar ca parfum este o incantare olfactiva ce iti ridica instant starea de spirit, de asta l-am si luat. Exagerez cand ma parfumez cu el, il aplic si pe haine, astfel obtin o longevitate undeva intre 1-2 ore, dar tin pe-aproape sticla pentru reaplicari.

Aceasta pagina contine informatii, recenzii, notele parfumurilor, imagini, reclame noi si vechi, video-uri despre Diptyque Oyedo fragrance dar nu se garanteaza acuratetea informatiei. Daca detineti informatii suplimentare despre Diptyque Oyedo, completati prin adaugarea unei personal perfume review. Frgarntica dispune de un sistem unic de clasificare pentru utilizatori si poti clasifica Oyedo dupa Diptyque. Click pe optiunea potrivita din formularul de clasificare de sub imaginea parfumului. De asemenea, exista link-uri cu alte website-uri/magazine online, dar Fragrantica nu garanteaza si nu isi asuma responsabilitatea pentru continutul si veridicitatea acestora, nici pentru consecintele vizitarii acestora (ca pierderea de bani si nu numai). Recenziile utilizatorilor despre Oyedo de Diptyque reprezinta exclusiv opinia autorilor lor si nu reflecta opinia Fragrantica.

Mai multe din acelasi grup Citric Aromatic
Lancome Miracle Homme L'Aquatonic Lacoste Booster Puma Puma Limited Edition Man Air-Val International Bob Esponja Benetton B. Clean Soft Comme des Garcons Energy C Lemon Gendarme Gendarme Green Smell Bent Debonair O Boticario Ma Cherie Le Couvent des Minimes Eau des Minimes Cologne Calypso Christiane Celle Homme Ebba Los Angeles Miss Marisa Zest