Designeri » D E » Aromatic « Grupuri

Volutes Diptyque unisex

tabac
miere
Volutes Diptyque unisex Imagini Volutes Diptyque unisex Imagini

Volutes de Diptyque este un parfum Aromatic unisex. Volutes a fost lansat in 2012. Creatorul acestui parfum este Fabrice Pellegrin. Notele de varf sunt floare de stanjenel, miere, tutun si fructe uscate; notele de mijloc sunt piper roz, piper negru, sofran, fan si imortela; Notele de baza sunt opoponax, smirna, styrax si rasina benzoica. Parfumul prezinta stanjenel si tutun.

floare de stanjenel miere tutun fructe uscate

piper roz piper negru sofran fan imortela

opoponax smirna styrax rasina benzoica

Informatii suplimentare despre parfum in limba engleza / More in English language about Volutes by Diptyque.

Back to Black

Volutes Recenziile parfumurilor

Addict
Addict

Eu îl percep exact așa cum e descris:aromatic unisex,cel puțin în primele 20-30 de minute.Primul puf este de iris 100%,dar imediat(2-3 min) apare mierea peste iris,ceea ce îmi place mai mult decat la "Infusion d'Iris Absolue". Apoi vine tutunul...și acum parfumul devine extrem de bărbătesc,semănand foarte bine cu "A*Men Havane".Și rămane așa mult timp,chiar dacă se diminuează puțin amestecul de tutun cu miere...irisul rămane în plan secund.
Piperul este vag perceput...
DAR,după vreo 30 min,începe să dispară masculinitatea acestui parfum și să apară latura sa feminină:trece tutunul,persistă mierea care îndulcește laolaltă cu opoponaxul...și,enfin,apare și smirna.
Pentru acest final frumos poate îl voi cumpăra...dar nu acum!

O fi el listat ca aromatic, eu il simt oriental pur-sange, in genul lui Musc Ravageur, cu deosebirea ca acesta de aici este ceva mai dulce. Cred ca este singurul Dipyque pe care l-am testat pana acum, care sa aiba siaj si persistenta buna! Este un parfum elegant, serios, cu miros usor pudrat, de la iris, mai simt tutun, ceva ierburi uscate, rasini si un strop de miere. Siaj si persistenta moderate Nota mea: 7/10

Aceasta pagina contine informatii, recenzii, notele parfumurilor, imagini, reclame noi si vechi, video-uri despre Diptyque Volutes fragrance dar nu se garanteaza acuratetea informatiei. Daca detineti informatii suplimentare despre Diptyque Volutes, completati prin adaugarea unei personal perfume review. Frgarntica dispune de un sistem unic de clasificare pentru utilizatori si poti clasifica Volutes dupa Diptyque. Click pe optiunea potrivita din formularul de clasificare de sub imaginea parfumului. De asemenea, exista link-uri cu alte website-uri/magazine online, dar Fragrantica nu garanteaza si nu isi asuma responsabilitatea pentru continutul si veridicitatea acestora, nici pentru consecintele vizitarii acestora (ca pierderea de bani si nu numai). Recenziile utilizatorilor despre Volutes de Diptyque reprezinta exclusiv opinia autorilor lor si nu reflecta opinia Fragrantica.

Frederic Malle Portrait of a Lady Serge Lutens Fourreau Noir Giorgio Armani Armani Privé Rose d'Arabie Maison Francis Kurkdjian APOM Pour Femme Ramon Monegal Impossible Iris Lubin Korrigan Byredo Bal d'Afrique Guerlain Rose Nacree du Desert Guerlain Elixir Charnel Le Boise Torride Serge Lutens Chergui Amouage Amouage Lyric Woman Maison Francis Kurkdjian Oud Satin Mood Maison Francis Kurkdjian Baccarat Rouge 540 Van Cleef & Arpels Collection Extraordinaire California Reverie Bois 1920 Vento nel Vento Profumum Roma Alba MDCI Parfums Vepres Siciliennes Diptyque Do Son Amouage Beloved Jean Patou Joy