Designeri » D E » Oriental Floral « Grupuri

L'Infante Divine de dama

L'Infante Divine de dama

L'Infante Divine de dama Imagini L'Infante Divine de dama Imagini

L'Infante de Divine este un parfum Oriental Floral de dama. L'Infante a fost lansat in 2000. Notele de varf sunt iedera si coacaze; notele de mijloc sunt ylang-ylang, iasomie si bujor; Notele de baza sunt ambra, vanilie, mosc si boabe de tonka.

iedera coacaze

ylang-ylang iasomie bujor

ambra vanilie mosc boabe de tonka

Informatii suplimentare despre parfum in limba engleza / More in English language about L'Infante by Divine.

L'Infante Recenziile parfumurilor

Michelle
Michelle

Unul dintre cele mai fine şi mai feminine parfumuri, din punctul meu de vedere, un floral-verde, aşa cum au scris şi fetele, în care se îmbină plăcut iasomia şi bujorul cu alte note pe care eu nu le pot detecta şi care te face să crezi că eşti într-o grădină, primăvara. E un parfum care îți dă acea senzație pe care o ai în mijlocul naturii care se trezeşte la viață, dar care are şi o anumită eleganță şi clasă.
Nu e un parfum despre iasomie sau despre bujor, nu e un floral alb puternic, e un melanj fin foarte bine orchestrat, cu ingrediente de foarte bună calitate.
Mie îmi evocă şi duioşia unei tinere mame care se apleacă cu grijă asupra puiului ei, dar asta e doar percepția mea pur subiectivă.
Parfumul poate fi purtat primăvara sau vara, probabil la birou, ar spune mulți, dar eu îi văd şi acea eleganță necesară intr-o seară de vară.
Pentru mine e deja pe lista de 'must have'.

Este un parfum proaspat, floral-verde, foarte feminin si frumos. Nu da pe spate cu inventivitatea, dar este placut si poate fi purtat primavara cu succes. Sta destul de aproape de piele, avand un siaj spre redus, iar persistenta este moderata. Evaluare: 8/10

Habar n-aveam cum miroase iedera si mai ales ca se intrebuinteaza ca materie prima in parfumerie, dar mirosul asta crud-verzui, proaspat si aromat din L`Infante al ei trebuie sa fie. Iedera face ca amestecul care altfel ar putea fi confundat cu al unui parfum vintage sa aiba o latura inedita. Parfumul este asadar un fel de clasic revizuit, mie parandu-mi-se si usor de purtat (dar sunt genul care poarta Insolence EDP la micul dejun si se culca cu Opium). O combinatie verzui-florala, dar departe de ceea ce Chanel intelege prin verzui-floral in Cristalle. E proaspat si placut, pe langa iedera asta simt bujor alb, iasomie si un ton vag pudrat tare dragalas. Imi aminteste de Infanta Margaret Theresa portretizata in Las Meninas de Velasquez: pura, cu bucle blonde si obrajori rotunzi. Un parfum suav, clasic, extrem de feminin.

Aceasta pagina contine informatii, recenzii, notele parfumurilor, imagini, reclame noi si vechi, video-uri despre Divine L'Infante fragrance dar nu se garanteaza acuratetea informatiei. Daca detineti informatii suplimentare despre Divine L'Infante, completati prin adaugarea unei personal perfume review. Frgarntica dispune de un sistem unic de clasificare pentru utilizatori si poti clasifica L'Infante dupa Divine. Click pe optiunea potrivita din formularul de clasificare de sub imaginea parfumului. De asemenea, exista link-uri cu alte website-uri/magazine online, dar Fragrantica nu garanteaza si nu isi asuma responsabilitatea pentru continutul si veridicitatea acestora, nici pentru consecintele vizitarii acestora (ca pierderea de bani si nu numai). Recenziile utilizatorilor despre L'Infante de Divine reprezinta exclusiv opinia autorilor lor si nu reflecta opinia Fragrantica.

Frederic Malle Portrait of a Lady Guerlain Elixir Charnel Gourmand Coquin Hermes 24 Faubourg Ormonde Jayne Frangipani Van Cleef & Arpels Collection Extraordinaire Bois d`Iris Frederic Malle Carnal Flower Tauer Perfumes 02 L`Air du Desert Marocain Jean Patou Joy Amouage Ciel Pour Femme Estée Lauder Private Collection Tuberose Gardenia Chloe Chloe Eau de Parfum Panouge Isabey La Route d'Emeraude Estée Lauder Private Collection Amber Ylang Ylang Juliette Has A Gun Lady Vengeance Panouge Isabey Gardenia Puredistance Opardu Amouage Memoir Woman Robert Piguet Visa 2007 Parfumerie Generale PG05 L'Eau de Circe Robert Piguet Alameda