Designeri » D E » Floral Lemnos Mosc « Grupuri

By Dolce&Gabbana de dama

By Dolce&Gabbana de dama

By Dolce&Gabbana de dama Imagini By Dolce&Gabbana de dama Imagini

By de Dolce&Gabbana este un parfum Floral Lemnos Mosc de dama. By a fost lansat in 1999. Notele de varf sunt ciclama, lavanda, mandarina, lacramioare si bergamot; notele de mijloc sunt crin, violeta, orhidee si cedru; Notele de baza sunt ghimbir, lemn de santal, mosc si cafea.

ciclama lavanda mandarina lacramioare bergamot

crin violeta orhidee cedru

ghimbir lemn de santal mosc cafea

Informatii suplimentare despre parfum in limba engleza / More in English language about By by Dolce&Gabbana.

Kingdom

By Recenziile parfumurilor

tubykap20
tubykap20

Parfumul Alexandrei preferat e acum si printre preferatele mele! O lavanda minunata,fara tenta aceea de Mr Proper,un mosc curat si o cafea placuta si suficient de pregnanta cat sa nu schimbe tenta parfumului catre gurmand. Foarte bine facut,persistent si longeviv si cu calitati demne de invidiat de orice parfum de nisa! Pacat mare ca asemenea minunatii sunt date uitarii si se pune pret acum pe combinatii facute dupa o noapte de gandire si un pocnit din degete!
Nota 10 cu felicitari!

Alexandra13
Alexandra13

Parfumul meu preferat,l-am cautat ani de zile,el fiind intrerupt prin 2005 cred,oricum de pe-atunci nu l-am mai gasit prin Romania.Este parfumul adolescentei mele,imi evoca atatea amintiri incat imi vine sa plang de fericire ca intr-un final am reusit sa-l gasesc,cu de 4 ori mai mult pretul lui si nici macar la 100 ml ci la 50 dar mai conteaza?! Un parfum sexy,oriental condimentat,cum spunea cineva ' mirosul animalelor in calduri',un parfum pe care atunci cand il port nu se poate sa nu ma opreasca cineva sa ma intrebe cu ce m-am dat.Sunt disperata sa mai achizitionez o sticla,sper sa mai gasesc pe undeva la un pret cat de cat bun.

ametist
ametist

Este un parfum foarte puternic si extrem de dulce.Prea dulce pentru mine,imi dadea vagi dureri de cap.Persistenta indelungata,siaj mare.Totusi,nu stiu de ce,dar are lipici la sexul opus.Te dai cu el si e imposibil sa nu fi intrebata ce minunatie de parfum ai folosit.Persoanele care prefera parfumurile dulci si puternice sigur il vor agreea,asa ca incercati-l.

Deodorant 5oz
Light Blue Deodorant by Dolce Gabbana, 5 oz Deodorant Spray for Women
Light Blue Deodorant by Dolce Gabbana, 5 oz Deodorant Spray for Women
Deodorant 1.7oz
Light Blue Deodorant by Dolce Gabbana, 1.7 oz Deodorant Spray for Women
Light Blue Deodorant by Dolce Gabbana, 1.7 oz Deodorant Spray for Women
Eau De Toilette 3.3oz
La Lune 18 Perfume by Dolce Gabbana, 3.3 oz Eau De Toilette Spray Tester for Women
Eau De Toilette 0.8oz
Light Blue Perfume by Dolce Gabbana, .8 oz Eau De Toilette Spray for Women
Light Blue Perfume by Dolce Gabbana, .8 oz Eau De Toilette Spray for Women
La Lune 18 Perfume by Dolce Gabbana, 3.3 oz Eau De Toilette Spray for Women
La Lune 18 Perfume by Dolce Gabbana, 3.3 oz Eau De Toilette Spray for Women
Eau De Toilette 3.3oz
La Roue De La Fortune 10 Perfume by Dolce Gabbana, 3.3 oz Eau De Toilette Spray for Women
Eau De Toilette 1.7oz
Light Blue Perfume by Dolce Gabbana, 1.7 oz Eau De Toilette Spray for Women
Light Blue Perfume by Dolce Gabbana, 1.7 oz Eau De Toilette Spray for Women
Eau De Toilette 3.4oz
Light Blue Perfume by Dolce Gabbana, 3.4 oz Eau De Toilette Spray Tester for Women
Eau De Parfum 2.5oz
Dolce Perfume by Dolce Gabbana, 2.5 oz Eau De Parfum Spray Tester for Women
Dolce Perfume by Dolce Gabbana, 2.5 oz Eau De Parfum Spray Tester for Women
Eau De Toilette 3.3oz
L'imperatrice 3 Perfume by Dolce Gabbana, 3.3 oz Eau De Toilette Spray for Women
Eau De Parfum 2.5oz
Dolce Perfume by Dolce Gabbana, 2.5 oz Eau De Parfum Spray for Women
Dolce Perfume by Dolce Gabbana, 2.5 oz Eau De Parfum Spray for Women
ThePerfumeSpot.com
Eau De Toilette 3.3oz
Light Blue Escape to Panarea by Dolce Gabbana, 3.3 oz Eau De Toilette Spray for Women
Eau De Toilette 3.4oz
Light Blue Perfume by Dolce Gabbana, 3.4 oz Eau De Toilette Spray for Women
Light Blue Perfume by Dolce Gabbana, 3.4 oz Eau De Toilette Spray for Women
Gift Set 3.4oz
Light Blue Gift Set by Dolce Gabbana Gift Set for Women Includes 3.4 oz Eau De Toilette Spray 3.4 oz Body Cream 3.4 oz Shower Gel
ThePerfumeSpot.com
Gift Set 3.3oz
Light Blue by Dolce Gabbana, 3 Piece Gift Set for Women
Light Blue by Dolce Gabbana, 3 Piece Gift Set for Women
Eau De Toilette 6.7oz
Light Blue Perfume by Dolce Gabbana, 6.7 oz Eau De Toilette Spray for Women
Light Blue Perfume by Dolce Gabbana, 6.7 oz Eau De Toilette Spray for Women

Aceasta pagina contine informatii, recenzii, notele parfumurilor, imagini, reclame noi si vechi, video-uri despre Dolce&Gabbana By fragrance dar nu se garanteaza acuratetea informatiei. Daca detineti informatii suplimentare despre Dolce&Gabbana By, completati prin adaugarea unei personal perfume review. Frgarntica dispune de un sistem unic de clasificare pentru utilizatori si poti clasifica By dupa Dolce&Gabbana. Click pe optiunea potrivita din formularul de clasificare de sub imaginea parfumului. De asemenea, exista link-uri cu alte website-uri/magazine online, dar Fragrantica nu garanteaza si nu isi asuma responsabilitatea pentru continutul si veridicitatea acestora, nici pentru consecintele vizitarii acestora (ca pierderea de bani si nu numai). Recenziile utilizatorilor despre By de Dolce&Gabbana reprezinta exclusiv opinia autorilor lor si nu reflecta opinia Fragrantica.

Orto Parisi Boccanera Versace Crystal Noir Tom Ford Tobacco Vanille Serge Lutens Chergui Nasomatto Black Afgano Christian Dior Dior Addict Eau de Parfum Sospiro Perfumes Accento Chloe Love Eau Intense Cartier Must de Cartier Tom Ford Black Orchid Jean Charles Brosseau Ombre Platine Hermes 24 Faubourg Dolce&Gabbana Sicily Tauerville Vanilla Flash Hermes Eau des Merveilles Chanel Allure eau de parfum Cerruti 1881 Gucci Gucci by Gucci Eau de Parfum Initio Parfums Prives Addictive Vibration Nasomatto Blamage