Designeri » D E » Floral Aldehidic « Grupuri

D&G Dolce&Gabbana de dama

D&G Dolce&Gabbana de dama

aldehide
D&G Dolce&Gabbana de dama Videouri
D&G Dolce&Gabbana de dama Imagini D&G Dolce&Gabbana de dama Imagini D&G Dolce&Gabbana de dama Imagini D&G Dolce&Gabbana de dama Imagini D&G Dolce&Gabbana de dama Imagini D&G Dolce&Gabbana de dama Imagini D&G Dolce&Gabbana de dama Imagini D&G Dolce&Gabbana de dama Imagini

D&G de Dolce&Gabbana este un parfum Floral Aldehidic de dama. D&G a fost lansat in 1992. D&G a fost creat de Jean-Pierre Mary si Martine Pallix. Notele de varf sunt aldehide, citrice, mandarina, frezie, iedera, busuioc si bergamot; notele de mijloc sunt coriandru, floare de portocal, crin, garoafa, iasomie, galbenele, lacramioare si trabdafir bulgaresc; Notele de baza sunt lemn de santal, boabe de tonka, mosc si vanilie.

aldehide citrice mandarina frezie iedera busuioc bergamot

coriandru floare de portocal crin garoafa iasomie galbenele lacramioare trabdafir bulgaresc

lemn de santal boabe de tonka mosc vanilie

Informatii suplimentare despre parfum in limba engleza / More in English language about D&G by Dolce&Gabbana.

Noora

D&G Recenziile parfumurilor

cateyes
cateyes

Un aldehidic in toata regula...dar nu asta e motivul pentru care efectiv mi-a displacut, ci prin prisma faptului ca (desi nu e vina parfumului), prin 2000 si ceva erau niste imitatii ieftine pe care le purta toata lumea. Are un aer vetust, sapunos si usor static, rigid. O fi el bun, dar cu siguranta e pentru o doamna peste 50 de ani sau pentru o femeie cu nostalgii...

Alexandra13
Alexandra13

Nici o legatura cu formula initiala ceea ce se gaseste acum pe piata.Un parfum de doamna cu pretentii,nu as fi indraznit macar sa sper ca mi s-ar fi potrivit cu ceva ani in urma,iar acum ma uit la cei 5 ml ca la soare.Pacat ca l-au reformulat.Nu stiu de ce ori intrerup parfumurile cu adevarat iubite sau le reformuleaza.Probabil ca "se cere" altceva....

raluca maria
raluca maria

deci cum era treaba cu aldehidele? cred ca imi plac... un alt parfum reusit, inconfundabil dar... din nou nu este genul de parfum "universal" care sa se potriveaza oricui . din nou un parfum puternic, cu personalitate si care are in acelasi timp acea nota de distinctie, rafinament si opulenta.

Mmmmm.. nu e chiar rau! Incepe direct spicy, dulceag, cu miros de aldehide, busuioc si ceva fructe. Se simte apoi un melanj floral din care recunosc garoafa, galbenelele si lacrimioarele. In baza devine usor sapunos, insa se indulceste mai tare ceea ce nu imi place... Nu seamana absolut deloc cu varianta actuala a D&G pour Femme. Are parca totusi un aer destul de cheap, sau poate prea multe parfumuri de tarabe ii copiaza mirosul... Are personalitate, este puternic, rezista mult pe piele, insa... nu este pentru mine. Nota mea: 5/10

Aceasta pagina contine informatii, recenzii, notele parfumurilor, imagini, reclame noi si vechi, video-uri despre Dolce&Gabbana D&G fragrance dar nu se garanteaza acuratetea informatiei. Daca detineti informatii suplimentare despre Dolce&Gabbana D&G, completati prin adaugarea unei personal perfume review. Frgarntica dispune de un sistem unic de clasificare pentru utilizatori si poti clasifica D&G dupa Dolce&Gabbana. Click pe optiunea potrivita din formularul de clasificare de sub imaginea parfumului. De asemenea, exista link-uri cu alte website-uri/magazine online, dar Fragrantica nu garanteaza si nu isi asuma responsabilitatea pentru continutul si veridicitatea acestora, nici pentru consecintele vizitarii acestora (ca pierderea de bani si nu numai). Recenziile utilizatorilor despre D&G de Dolce&Gabbana reprezinta exclusiv opinia autorilor lor si nu reflecta opinia Fragrantica.

Yves Saint Laurent Cinema Christian Dior Dune Lancome Poeme Calvin Klein Euphoria Chanel Chanel N°5 Lacoste Lacoste Pour Femme Givenchy Ange ou Demon Kenzo Kenzo Jungle L'Elephant Christian Dior Dior Addict Guerlain Samsara Eau de Parfum Giorgio Armani Armani Code for Women Thierry Mugler Alien Dolce&Gabbana The One Kenzo Kenzo Amour Calvin Klein Obsession Christian Dior Hypnotic Poison Guerlain L'Instant Magic Guerlain Insolence Eau de Parfum Christian Dior Poison Tendre Dolce&Gabbana D&G Light Blue