Designeri » D E » Oriental Floral « Grupuri

D&G Anthology La Roue de La Fortune 10 Dolce&Gabbana de dama

D&G Anthology La Roue de La Fortune 10 Dolce&Gabbana de dama

D&G Anthology La Roue de La Fortune 10 Dolce&Gabbana de dama Videouri
D&G Anthology La Roue de La Fortune 10 Dolce&Gabbana de dama Imagini D&G Anthology La Roue de La Fortune 10 Dolce&Gabbana de dama Imagini D&G Anthology La Roue de La Fortune 10 Dolce&Gabbana de dama Imagini

D&G Anthology La Roue de La Fortune 10 de Dolce&Gabbana este un parfum Oriental Floral de dama. D&G Anthology La Roue de La Fortune 10 a fost lansat in 2009. Notele de varf sunt ananas, note verzi si piper roz; notele de mijloc sunt iasomie, gardenie si tuberoza; Notele de baza sunt stanjenel, paciuli, rasina benzoica si vanilie.

ananas note verzi piper roz

iasomie gardenie tuberoza

stanjenel paciuli rasina benzoica vanilie

Informatii suplimentare despre parfum in limba engleza / More in English language about D&G Anthology La Roue de La Fortune 10 by Dolce&Gabbana.

D&G Anthology La Roue de La Fortune 10 Recenziile parfumurilor

Alexandra13
Alexandra13

Eu simt ananasul,extrem de pregnant,si spre baza rasina plus piper plus ananas.Nu ma pot hotari daca imi place sau nu.Este foarte greu,cel putin pentru mine si imi da senzatia de parfum barbatesc la inceput.Si cu toate ca piramida de note e incantatoare,nu are efectul scontat la ph-ul meu.

Este un parfum cu un miros destul de comun, ce are ca miros vanilia si paciuli. Desigur, acestea se simt cel mai pregnant, ca altfel, mai simt un strop de piper si ceva iasomie. Nu e rau, dar nici memorabil nu e... Combinatia de paciuli si iasomie nu imi pare prea reusita, degaja un miros oarecum ciudat, ca de mucegai cumva. Siaj moderat, persistenta buna. Nota mea: 5/10

dahlia_noir
dahlia_noir

Din punctul meu de vedere este cel mai bun parfum de dame din gama D&G Anthology. Este un parfum cremos,pudrat, floral vanilat. La Roue de la Fortune livreaza un paciuli dulce de cand este aplicat pe piele pana la evaporare. Imediat dupa pulverizarea pe piele se simt florile albe ce emana un miros puternic, chiar aspru(poate de asta da impresia multora ca ar fi unisex), dar apoi totul se transforma intr-o aroma dulce vanilata cu paciuli. Daca e pulverizat pe haine(locul unde obisnuiesc ca pulverizez)persista 7-8 ore, destul de ok tinand cont ca e o apa de toaleta.

D&G Anthology La Roue de La Fortune 10 by Dolce&Gabbana 3.10 out of 5 based on 11 ratings and 3 user reviews

Aceasta pagina contine informatii, recenzii, notele parfumurilor, imagini, reclame noi si vechi, video-uri despre Dolce&Gabbana D&G Anthology La Roue de La Fortune 10 fragrance dar nu se garanteaza acuratetea informatiei. Daca detineti informatii suplimentare despre Dolce&Gabbana D&G Anthology La Roue de La Fortune 10, completati prin adaugarea unei personal perfume review. Frgarntica dispune de un sistem unic de clasificare pentru utilizatori si poti clasifica D&G Anthology La Roue de La Fortune 10 dupa Dolce&Gabbana. Click pe optiunea potrivita din formularul de clasificare de sub imaginea parfumului. De asemenea, exista link-uri cu alte website-uri/magazine online, dar Fragrantica nu garanteaza si nu isi asuma responsabilitatea pentru continutul si veridicitatea acestora, nici pentru consecintele vizitarii acestora (ca pierderea de bani si nu numai). Recenziile utilizatorilor despre D&G Anthology La Roue de La Fortune 10 de Dolce&Gabbana reprezinta exclusiv opinia autorilor lor si nu reflecta opinia Fragrantica.

Guerlain L'Instant de Guerlain Hermes Elixir des Merveilles Guerlain Insolence Eau de Parfum Narciso Rodriguez Narciso Rodriguez for Her Eau de Parfum Juliette Has A Gun Lady Vengeance Chanel Allure Sensuelle Christian Dior Hypnotic Poison Cartier Baiser Vole Guerlain Shalimar Parfum Initial Amouage Honour Woman Christian Dior Dior Addict Hermes 24 Faubourg Yves Saint Laurent Cinema Gucci Gucci by Gucci Eau de Parfum Christian Dior Pure Poison Bvlgari Jasmin Noir Byredo Bal d'Afrique Thierry Mugler Angel Garden Of Stars - Le Lys Juliette Has A Gun Citizen Queen Christian Dior Miss Dior (new)