Designeri » D E » Floral Fructat « Grupuri

D&G Light Blue Dolce&Gabbana de dama

D&G Light Blue Dolce&Gabbana de dama

D&G Light Blue Dolce&Gabbana de dama Videouri
D&G Light Blue Dolce&Gabbana de dama Imagini D&G Light Blue Dolce&Gabbana de dama Imagini D&G Light Blue Dolce&Gabbana de dama Imagini D&G Light Blue Dolce&Gabbana de dama Imagini D&G Light Blue Dolce&Gabbana de dama Imagini D&G Light Blue Dolce&Gabbana de dama Imagini D&G Light Blue Dolce&Gabbana de dama Imagini

D&G Light Blue de Dolce&Gabbana este un parfum Floral Fructat de dama. D&G Light Blue a fost lansat in 2001. Creatorul acestui parfum este Olivier Cresp. Notele de varf sunt mar, cedru, clopotei si lamaie siciliana; notele de mijloc sunt trandafir alb, bambus si iasomie; Notele de baza sunt ambra, mosc si cedru.

mar cedru clopotei lamaie siciliana

trandafir alb bambus iasomie

ambra mosc cedru

Informatii suplimentare despre parfum in limba engleza / More in English language about D&G Light Blue by Dolce&Gabbana.

Cheap & Chic I Love Love
Naturelle
Eclat d`Arpege
Versace Man Eau Fraiche
Cheap & Chic Light Clouds

D&G Light Blue Recenziile parfumurilor

Alexandra13
Alexandra13

Dragut,si atat! Un parfum dedicat publicului larg,tineretului si fanelor parfumurilor fresh.imi place ca simt lamaia si marul mai mult decat notele lemnoase pe care fie vorba intre noi nici macar nu le sesizez.Longevitate medie spre mica,siaj la fel.

Liviu
Liviu

Citrice, mar, cedru si ceva flori albe...reteta unui parfum de larg consum. Il gasesc dragut dar numai atat pentru ca e scump pentru ce ofera si nu-mi inspira faptul ca ar contine prea multe ingrediente naturale. 5/10 Gasiti oricand un Yves Rocher mai ieftin si mult mai bun.

raluca maria
raluca maria

light blue pentru mine inseamna mare, inghetata, soare , vacanta, relaxare. este un parfum pe care mi-l asociez intotdeauna cu Sicilia. imi place , este un parfum foarte popular sau cel putin a fost intr-o perioada, usor de recunoscut.

Un parfum foarte nepretentios si simplu, cred ca si usor de purtat, ceea ce desigur este perfect daca vrei sa mirosi proaspat pe canicula. Din pacate nu pot spune ca sunt extrem de incantata de cum se dezvolta pe mine aromele lui intense de lamaie, mar si cedru. Inceputul e haios, foarte proaspat, insa cedrul care apare ulterior imi displace. Nu doar aici nu se impaca bine cu chimia mea, mereu am probleme cu nota asta. Se dezvolta un miros asemenator cu al unui detergent pentru vase, imi scapa numele, un miros chimic de pin acrisor. Totusi exista din fericire o sumedenie de parfumuri citrice cu care mi-as putea cladi un viitor, asa ca acestuia ii zic pas din mers.

Daniella
Daniella

Desi imi place genul lui de parfum, Light Blue nu mi-a placut deloc. Ma asteptam sa fie lejer, insa l-am gasit intoxicant...

Aduce bine ca miros cu Eclat d'Arpege de la Lanvin, care mie nu imi place. Acesta are asa o nota sarata care nu imi place deloc. Ambroxanul acela, sau cum i-o zice are un aer chimic ingrozitor. Eu nu stiu cum de acest parfum este asa popular si lumea este innebunita dupa el, ca e groaznic din punctul meu de vedere. Imi provoaca stare de voma. Miroase ungrozitor de ieftin, de duzina, fructat mai mult decat floral si sarat. Are siaj mediu, iar la persistenta sta chiar bine: 5-6 ore.
Nota mea: 3/10

adamescuandra
adamescuandra

un parfum puternic rezista bine pe piele

irinaandrohovici
irinaandrohovici

E oarecum racoros, dar puuuutin prea "citricos" pentru gustul meu. E ok ca si miros de vara, usor, numai ca pe mine mi se pare ca se pierde usor mirosul. Il am, nu reusesc sa-l termin, si altul sigur nu-mi iau, n-a fost "the one".

iulianada
iulianada

supeeeer :X

Aceasta pagina contine informatii, recenzii, notele parfumurilor, imagini, reclame noi si vechi, video-uri despre Dolce&Gabbana D&G Light Blue fragrance dar nu se garanteaza acuratetea informatiei. Daca detineti informatii suplimentare despre Dolce&Gabbana D&G Light Blue, completati prin adaugarea unei personal perfume review. Frgarntica dispune de un sistem unic de clasificare pentru utilizatori si poti clasifica D&G Light Blue dupa Dolce&Gabbana. Click pe optiunea potrivita din formularul de clasificare de sub imaginea parfumului. De asemenea, exista link-uri cu alte website-uri/magazine online, dar Fragrantica nu garanteaza si nu isi asuma responsabilitatea pentru continutul si veridicitatea acestora, nici pentru consecintele vizitarii acestora (ca pierderea de bani si nu numai). Recenziile utilizatorilor despre D&G Light Blue de Dolce&Gabbana reprezinta exclusiv opinia autorilor lor si nu reflecta opinia Fragrantica.

Givenchy Very Irresistible Calvin Klein Euphoria Giorgio Armani Armani Code for Women Thierry Mugler Alien Christian Dior Pure Poison Dolce&Gabbana D&G Yves Saint Laurent Cinema Thierry Mugler Womanity Guerlain L'Instant Magic Cerruti 1881 Guerlain Samsara Eau de Parfum Lancome La Vie Est Belle Nina Ricci Nina Dolce&Gabbana The One Christian Dior Hypnotic Poison Guerlain Shalimar Parfum Initial Christian Dior Dior Addict Guerlain Insolence Eau de Parfum Chanel Chance Eau de Toilette Versace Crystal Noir