Designeri » D E » Oriental Floral « Grupuri

Dolce&Gabbana Pour Femme Intense Dolce&Gabbana de dama

Dolce&Gabbana Pour Femme Intense Dolce&Gabbana de dama Imagini Dolce&Gabbana Pour Femme Intense Dolce&Gabbana de dama Imagini Dolce&Gabbana Pour Femme Intense Dolce&Gabbana de dama Imagini Dolce&Gabbana Pour Femme Intense Dolce&Gabbana de dama Imagini

Dolce&Gabbana Pour Femme Intense de Dolce&Gabbana este un parfum Oriental Floral de dama. Dolce&Gabbana Pour Femme Intense a fost lansat in 2013. Notele de varf sunt mandarina verde si neroli; notele de mijloc sunt tuberoza si floare de portocal; Notele de baza sunt lemn de santal si marshmallow.

mandarina verde neroli

tuberoza floare de portocal

lemn de santal marshmallow

Informatii suplimentare despre parfum in limba engleza / More in English language about Dolce&Gabbana Pour Femme Intense by Dolce&Gabbana.

Dolce&Gabbana Pour Femme
Acqua di Parma Blu Mediterraneo - Mandorlo di Sicilia

Dolce&Gabbana Pour Femme Intense Recenziile parfumurilor

Alexandra13
Alexandra13

Superb,dar longevitatea lasa de dorit.Pacat,oriental floral lemnos fructat,la primul spritz ai impresia ca ai dat lovitura,dar in doua ore se duce usor si sigur...

Este o varianta ceva mai putin dulce si mai putin fructata decat originalul si as putea spune ca este mai buna decat prima. Si acesta este dulce, insa este mai rafinat, mai stilat cu accent mai mult floralsi vanilat, dacat fructat. Totusi, ma asteptam sa fie ceva mai opulent si mai longeviv, pe cand el, saracul are siaj redus si persistenta moderata. Nota mea: 6/10

olgastefan
olgastefan

Prima reacție a fost de admirație și dorința de a-l avea. „Yumm, superb, delicios”. Îl avea o prietenă și l-am mai purtat și eu așa, ca să mă hotărăsc. Decizia de a nu-l achiziționa se leagă de nota agresivă pe care o au parfumurile Dolce& Gabbana și care pur și simplu nu mi se potrivește. În cazul acestuia, deși e un white floral blând și benign, foarte feminin, mult mai plăcut decât originalul, are un ceva subsidiar ascuțit, ca o mușcătură, ceva ce, probabil, a fost gândit drept bază senzuală, întunecată, dar care mi se pare, pur și simplu, un hiatus și mă îndepărtează. Un alt minus, în ceea ce mă privește, a fost longevitatea.

Dana Maria
Dana Maria

Ma asteptam sa fie si mai puturos decat clasicul ala rosu... doar e INTENSE. Dar nu... e fin, deicios si purtabil. Imi place mult.

Sonia Raicu
Sonia Raicu

Foarte placut acest flanker! Nu stiu cat de necesar era, pt ca mare diferenta fata de editia 2012 nu este, dar persistenta a fost imbunatatita si mirosul este un pic mai fin, mai stilat. Le-am testat in paralel, dar nu stiu pe care l-as alege... e mai putin gurmand si un pic mai floral ca editia princeps, cu accent pe neroli, nu pe bezelele super dulci. Miroase mai sofisticat, mai potrivit cu o micuta rochie neagra, insa nu fundamental diferit fata de parfumul din 2012. De incercat, nu neaparat de cumparat, pentru ca daca il ai pe unul din ele celalalt devine inutil.

Dolce&Gabbana Pour Femme Intense by Dolce&Gabbana 3.50 out of 5 based on 8 ratings and 5 user reviews

Eau De Parfum 0.8oz
Dolce Gabbana Pour Femme Intense eau de parfum for women 0.8 oz
Dolce Gabbana Pour Femme Intense eau de parfum for women 0.8 oz
Eau De Parfum 1.7oz
Dolce Gabbana Pour Femme Intense eau de parfum for women 1.7 oz
Dolce Gabbana Pour Femme Intense eau de parfum for women 1.7 oz
Eau De Parfum 0.84oz
Dolce Gabbana Pour Femme Intense by Dolce Gabbana Eau de Parfum Spray .84 oz for Women
Eau De Parfum 1.7oz
Dolce Gabbana Pour Femme Intense by Dolce Gabbana Eau de Parfum Spray 1.7 oz for Women
Dolce Gabbana Pour Femme Intense eau de parfum tester for women 3.3 oz
Dolce Gabbana Pour Femme Intense eau de parfum tester for women 3.3 oz
Dolce Gabbana Pour Femme Intense eau de parfum for women 3.3 oz
Dolce Gabbana Pour Femme Intense eau de parfum for women 3.3 oz
Eau De Parfum 3.3oz
Dolce Gabbana Pour Femme Intense by Dolce Gabbana Eau de Parfum Spray 3.3 oz Tester for Women
Eau De Parfum 3.3oz
Dolce Gabbana Pour Femme Intense by Dolce Gabbana Eau de Parfum Spray 3.3 oz for Women
FragranceX.com
Eau De Parfum 3.3oz
Dolce Gabbana Pour Femme Intense Perfume by Dolce Gabbana, 3.3 oz Eau De Parfum Spray for Women
Eau De Parfum 0.84oz
Dolce Gabbana Pour Femme Intense Eau De Parfum Spray 100ml 3.3oz
Dolce Gabbana Pour Femme Intense Eau De Parfum Spray 100ml 3.3oz
Dolce Gabbana Pour Femme Intense 3.3 oz Eau de Parfum Spray
Dolce Gabbana Pour Femme Intense 3.3 oz Eau de Parfum Spray

Aceasta pagina contine informatii, recenzii, notele parfumurilor, imagini, reclame noi si vechi, video-uri despre Dolce&Gabbana Dolce&Gabbana Pour Femme Intense fragrance dar nu se garanteaza acuratetea informatiei. Daca detineti informatii suplimentare despre Dolce&Gabbana Dolce&Gabbana Pour Femme Intense, completati prin adaugarea unei personal perfume review. Frgarntica dispune de un sistem unic de clasificare pentru utilizatori si poti clasifica Dolce&Gabbana Pour Femme Intense dupa Dolce&Gabbana. Click pe optiunea potrivita din formularul de clasificare de sub imaginea parfumului. De asemenea, exista link-uri cu alte website-uri/magazine online, dar Fragrantica nu garanteaza si nu isi asuma responsabilitatea pentru continutul si veridicitatea acestora, nici pentru consecintele vizitarii acestora (ca pierderea de bani si nu numai). Recenziile utilizatorilor despre Dolce&Gabbana Pour Femme Intense de Dolce&Gabbana reprezinta exclusiv opinia autorilor lor si nu reflecta opinia Fragrantica.

Guerlain Insolence Eau de Parfum Thierry Mugler Angel Jimmy Choo Jimmy Choo Christian Dior Pure Poison Carolina Herrera CH Dolce&Gabbana The One Desire Prada L`Eau Ambree Thierry Mugler Angel Eau de Toilette Christian Dior Dior Addict Guerlain Shalimar Parfum Initial Christian Dior J`adore Lolita Lempicka L de Lolita Lempicka Jean Paul Gaultier Classique Eau de Parfum Yves Saint Laurent Cinema Lancome Tresor Burberry Body Eau de Parfum Intense Jean Paul Gaultier Classique Giorgio Armani Armani Prive Cologne Spray Cuir Amethyste Escada Especially Escada Delicate Notes Paco Rabanne Lady Million Absolutely Gold