Designeri » D E » Oriental Lemnos « Grupuri

Velvet Vetiver Dolce&Gabbana unisex

Velvet Vetiver Dolce&Gabbana unisex

Avut: 1

Velvet Vetiver Dolce&Gabbana unisex Imagini

Velvet Vetiver de Dolce&Gabbana este un parfum Oriental Lemnos unisex. Velvet Vetiver a fost lansat in 2011. Creatorul acestui parfum este Rodrigo Flores-Roux. Parfumul prezinta vetiver, galbanum si smochina neagra.

vetiver galbanum smochina neagra

Informatii suplimentare despre parfum in limba engleza / More in English language about Velvet Vetiver by Dolce&Gabbana.

Velvet Vetiver Recenziile parfumurilor

manuelag
manuelag

Cata finete! Si cat bun gust! Asa imi place povestea pe care o cerne acest parfum...deosebit! Debuteaza cu o nota citrica si flori. Dar ce mai flori...Poate ca sunt flori de pom...de portocal, de mar, de visin...nu stiu...dar este atat de suav mirosul cum rar intalnesti. Se simte o nota acrisoara in el. Dar nu neaparat lamaie ci mai degraba rubarba. Senzatia se poate datora de asemnea unui strop de lamaie peste care se aseaza buchete intregi de flori mici si vesele. Nu simt vreuna anume. Ci doar flori. Daca ar fi sa il asociez culorilor, atunci as alege sau m-as gandi la nuante pastelate de primavara, insa cu subtonuri reci, proaspete. E ca o limonada cu putina miere, intr-un pahar brumat.
Ca sa nu frizez penibilul, am tot căutat și căutat și se pare ca nu sunt singura "nebuna" care susține ca începutul este clar citric fără a fi listată vreo nota citrica
Evident exista si acea nota lemnos-umeda, specifica vetiverului. Dar nu intr-atat incat sa fie masculin, ci numai cat sa fie proaspat si lemnos.
Apare in drydown o nota usor inecaciaosa. Nu stiu ce ar putea fi. Insa este putin sesizabila. Per total...un parfum cu adevarat VERDE!
Notele oficiale spun: vetiver, galbanum si smochina...The hell! Or fi sau nu? Nu pot a fi sigura decat pe vetiver si pe smochina. Dar sa ne facem intelesi: smochina NU este coapta.Nu e dulce deloc. Poate mai degraba or fi frunze de smochin.Dar cert este ca in drydown se simte mai bine aceasta nota. Si cu siguranta in prima parte exista note citrice si flori.
Puratoarea: parfumul este un unisex, asta e clar! Il gasesc potrivit pentru orice varsta si mai toate stilurile vestimentare, dar de preferat cele lejere.
Locatia: Vara, in aer liber sau nu, eventual la plus 45 grade.
O gura de aer curat...asta este acest parfum!

Aceasta pagina contine informatii, recenzii, notele parfumurilor, imagini, reclame noi si vechi, video-uri despre Dolce&Gabbana Velvet Vetiver fragrance dar nu se garanteaza acuratetea informatiei. Daca detineti informatii suplimentare despre Dolce&Gabbana Velvet Vetiver, completati prin adaugarea unei personal perfume review. Frgarntica dispune de un sistem unic de clasificare pentru utilizatori si poti clasifica Velvet Vetiver dupa Dolce&Gabbana. Click pe optiunea potrivita din formularul de clasificare de sub imaginea parfumului. De asemenea, exista link-uri cu alte website-uri/magazine online, dar Fragrantica nu garanteaza si nu isi asuma responsabilitatea pentru continutul si veridicitatea acestora, nici pentru consecintele vizitarii acestora (ca pierderea de bani si nu numai). Recenziile utilizatorilor despre Velvet Vetiver de Dolce&Gabbana reprezinta exclusiv opinia autorilor lor si nu reflecta opinia Fragrantica.

Mai multe din acelasi grup Oriental Lemnos
Comme des Garcons Comme des Garcons Series 3 Incense: Zagorsk Comme des Garcons Comme des Garcons Series 3 Incense: Kyoto Comme des Garcons Comme des Garcons Series 3 Incense: Ouarzazate Comme des Garcons Comme des Garcons Series 3 Incense: Jaisalmer Reminiscence Inoubliable Elixir Patchouli Adidas Adidas Victory League Al Haramain Perfumes Mukhallath Al Quds Etro Patchouly Sonoma Scent Studio Encens Tranquille Les Nez Let Me Play the Lion Sonoma Scent Studio Incense Pure Smell Bent Sexy Turtleneck