Designeri » D E » Floral Fructat « Grupuri

DKNY Donna Karan de dama

DKNY Donna Karan de dama

DKNY Donna Karan de dama Videouri

DKNY de Donna Karan este un parfum Floral Fructat de dama. DKNY a fost lansat in 1999. Notele de varf sunt portocala, caisa, frunze de tomate si mandarina; notele de mijloc sunt narcisa galbena, cassia, orhidee, iasomie, nufar, nufar galben, heliotrop, ylang-ylang si trandafir; Notele de baza sunt lemn de santal, ambra, paciuli, mesteacan si piele intoarsa.

portocala caisa frunze de tomate mandarina

narcisa galbena cassia orhidee iasomie nufar nufar galben heliotrop ylang-ylang trandafir

lemn de santal ambra paciuli mesteacan piele intoarsa

Informatii suplimentare despre parfum in limba engleza / More in English language about DKNY by Donna Karan.

Reflection Woman
Laine de Verre

DKNY Recenziile parfumurilor

Elena Helen
Elena Helen

Un an de zile l-am folosit continuu.M-a fascinat.Are ceva unic in el.Doza de citrice am simtit-o cel mai mult.Iarna mi se pare atat de fresh si tineresc.Potrivit intr-o anume etapa de exuberanta dar si seriozitate.Folosit pana in 30 ani. E doar o parere.Persistenta excelenta si un siaj deosebit!

Addict
Addict

Este un parfum bun,pe pielea prietenei mele mirosea fantastic...dar mie mi-a provocat o usoară senzație de greță...așa că i l-am dat ei!

LinstantMagique
LinstantMagique

Am avut intentia de a mi-l cumpara "blind" dintr-un impuls, insa ma bucur ca nu am facut-o si m-am dus mai intai sa-l miros in magazin. Intr-adevar e un parfum excentric, deosebit, neobisnuit, nu se aseamana cu altul, dar nu in sensul bun. Pe pielea si pe hainele mele mirosea exact ca un detergent, foarte artificial, foarte sintetic. Nu facem echipa buna.
Ofer 8/10 parfumului per ansamblu datorita faptului ca are siaj si persistenta indelungata.

sophie
sophie

Dkny este un parfum destul de neobisnuit. Nu este pt oricine- ori il vei adora, ori il vei detesta. Este un parfum excentric, fresh-intepator, citric, urban.Cu Dkny sigur vei fi in centrul atentiei. Daca aveti un nas fin, cu siguranta veti simti si o usoara esenta de vodka in componenta sa.

Aceasta pagina contine informatii, recenzii, notele parfumurilor, imagini, reclame noi si vechi, video-uri despre Donna Karan DKNY fragrance dar nu se garanteaza acuratetea informatiei. Daca detineti informatii suplimentare despre Donna Karan DKNY, completati prin adaugarea unei personal perfume review. Frgarntica dispune de un sistem unic de clasificare pentru utilizatori si poti clasifica DKNY dupa Donna Karan. Click pe optiunea potrivita din formularul de clasificare de sub imaginea parfumului. De asemenea, exista link-uri cu alte website-uri/magazine online, dar Fragrantica nu garanteaza si nu isi asuma responsabilitatea pentru continutul si veridicitatea acestora, nici pentru consecintele vizitarii acestora (ca pierderea de bani si nu numai). Recenziile utilizatorilor despre DKNY de Donna Karan reprezinta exclusiv opinia autorilor lor si nu reflecta opinia Fragrantica.

Cartier Baiser Vole Burberry Burberry Women Estée Lauder Sensuous Noir Givenchy Extravagance d'Amarige Chloe Chloe Eau de Parfum Nasomatto Narcotic Venus Givenchy Eaudemoiselle de Givenchy Acqua di Parma Acqua di Parma Magnolia Nobile Jean Paul Gaultier Classique Molinard Habanita Eau de Parfum Guerlain Mitsouko Eau de Toilette Guerlain L'Heure Bleue Juliette Has A Gun Citizen Queen Guerlain L'Instant de Guerlain Serge Lutens Datura Noir Chanel Chanel N°5 Eau Premiere Givenchy Organza Nina Ricci Nina Caron Tabac Blond L`Occitane en Provence Notre Flore Myrte