Designeri » D E » Floral Lemnos Mosc « Grupuri

DKNY Golden Delicious Donna Karan de dama

DKNY Golden Delicious Donna Karan de dama

DKNY Golden Delicious Donna Karan de dama Imagini DKNY Golden Delicious Donna Karan de dama Imagini DKNY Golden Delicious Donna Karan de dama Imagini

DKNY Golden Delicious de Donna Karan este un parfum Floral Lemnos Mosc de dama. DKNY Golden Delicious a fost lansat in 2010. Notele de varf sunt floare de portocal african, mar rosu si prune; notele de mijloc sunt trandafir, lacramioare, orhidee si crin; Notele de baza sunt lemn de teak, lemn de santal si mosc.

floare de portocal african mar rosu prune

trandafir lacramioare orhidee crin

lemn de teak lemn de santal mosc

Informatii suplimentare despre parfum in limba engleza / More in English language about DKNY Golden Delicious by Donna Karan.

Roberto Cavalli Eau de Parfum

DKNY Golden Delicious Recenziile parfumurilor

Phyto.Chemical
Phyto.Chemical

Merele sunt prezente cu desavarsire.
Un mar galben, suculent, crocant si racoritor cules direct din copac.

Notele florale au fost amestecate cu floarea de portocala, crin de vale creindu-se un finisaj curat si totodata moale.

Il pot purta usor, mai ales acum in sezonul rece, fara efecte adverse.

Golden Delicious este pur, proaspat si totusi cu o mireasma calda si neteda de mosc, foarte potrivita pentru toamna într-o lumină limpede, cu un dram de senzualitate lemnoasa de lemn de tec și lemn de santal.

Îmi place că mirosul combină aroma de mere, cu un amestec sofisticat de flori exotice si paduri senzuale.

Oarecum tineresc, mi se pare totusi flexibil si pentru o tinuta de birou. De ce nu.

Aceasta pagina contine informatii, recenzii, notele parfumurilor, imagini, reclame noi si vechi, video-uri despre Donna Karan DKNY Golden Delicious fragrance dar nu se garanteaza acuratetea informatiei. Daca detineti informatii suplimentare despre Donna Karan DKNY Golden Delicious, completati prin adaugarea unei personal perfume review. Frgarntica dispune de un sistem unic de clasificare pentru utilizatori si poti clasifica DKNY Golden Delicious dupa Donna Karan. Click pe optiunea potrivita din formularul de clasificare de sub imaginea parfumului. De asemenea, exista link-uri cu alte website-uri/magazine online, dar Fragrantica nu garanteaza si nu isi asuma responsabilitatea pentru continutul si veridicitatea acestora, nici pentru consecintele vizitarii acestora (ca pierderea de bani si nu numai). Recenziile utilizatorilor despre DKNY Golden Delicious de Donna Karan reprezinta exclusiv opinia autorilor lor si nu reflecta opinia Fragrantica.

Mai multe din acelasi grup Floral Lemnos Mosc
Kenzo Flower by Kenzo Le Parfum Narciso Rodriguez Narciso Rodriguez For Her Giorgio Armani Armani Prive Cologne Spray Pierre de Lune Sarah Jessica Parker Lovely Guerlain Quand Vient La Pluie Acqua di Portofino Donna Agent Provocateur Diamond Dust Edition Sonoma Scent Studio Opal Art of Scent - Swiss Perfumes Bergduft No 1 Edelweiss O Boticario Quasar Laura Ashley Exotic Amber Lalique Lalique Edition Limitee 2011