Designeri » D E » Oriental Floral « Grupuri

Donna Karan Gold Donna Karan de dama

Donna Karan Gold Donna Karan de dama

fin condimentat
Donna Karan Gold Donna Karan de dama Imagini Donna Karan Gold Donna Karan de dama Imagini Donna Karan Gold Donna Karan de dama Imagini

Donna Karan Gold de Donna Karan este un parfum Oriental Floral de dama. Donna Karan Gold a fost lansat in 2006. Donna Karan Gold a fost creat de Yann Vasnier si Rodrigo Flores-Roux. Parfumul prezinta crin, salcam, ambra, paciuli, iasomie, cuisoare si frunza de violeta.

crin salcam ambra paciuli iasomie cuisoare frunza de violeta

Informatii suplimentare despre parfum in limba engleza / More in English language about Donna Karan Gold by Donna Karan.

Donna Karan Gold Recenziile parfumurilor

laura24
laura24

Foarte puternic.Cred ,ca crinul da aceasta tarie .Imi plac floralele dar acestuia nu ii pot face fata.Atat de tare e crinul incat mai simt doar salcamul si atat.

Este un floral destul de opulent cu miros dominant de crin si salcam, completate de iasomie. In baza se simt usor si cuisoarele, insa paciuli lipseste cu desavarsire, desi este usor de detectat, eu nu il simt deloc. Mai simt in deschidere si ceva note fructate. Ambra apare si ea cam in notele de mijloc si rotunjeste parfumul. Nu este un miros strident de crin, nici sintetic, insa cu siguranta este mai potrivit pentru seara decat pentru zi, poate intr-un anotimp mai rece, cum ar fi toamna. Siaj moderat, persistenta buna. Nota mea: 6/10

Donna Karan Gold by Donna Karan 2.50 out of 5 based on 6 ratings and 2 user reviews

Eau De Parfum 1oz
Eau De Parfum 1.7oz
Donna Karan Gold by Donna Karan Eau de Parfum Spray 1.7 oz Unboxed for Women
Donna Karan Gold by Donna Karan Eau de Parfum Spray 1.7 oz Unboxed for Women
Eau De Toilette 1.7oz
Donna Karan Gold Perfume by Donna Karan, 1.7 oz Eau De Toilette Spray unboxed for Women
Eau De Toilette 3.4oz
Donna Karan Gold by Donna Karan EDT Spray 3.4 oz Unboxed for Women
Donna Karan Gold by Donna Karan EDT Spray 3.4 oz Unboxed for Women
Eau De Parfum 3.4oz
Donna Karan Gold Perfume by Donna Karan, 3.4 oz Eau De Parfum Spray unboxed for Women
Eau De Parfum 1.7oz
Donna Karan Gold Perfume by Donna Karan, 1.7 oz Eau De Parfum Spray for Women
Donna Karan Gold Perfume by Donna Karan, 1.7 oz Eau De Parfum Spray for Women
Donna Karan Gold Perfume by Donna Karan, 1.7 oz Eau De Toilette Spray for Women
Donna Karan Gold Perfume by Donna Karan, 1.7 oz Eau De Toilette Spray for Women

Aceasta pagina contine informatii, recenzii, notele parfumurilor, imagini, reclame noi si vechi, video-uri despre Donna Karan Donna Karan Gold fragrance dar nu se garanteaza acuratetea informatiei. Daca detineti informatii suplimentare despre Donna Karan Donna Karan Gold, completati prin adaugarea unei personal perfume review. Frgarntica dispune de un sistem unic de clasificare pentru utilizatori si poti clasifica Donna Karan Gold dupa Donna Karan. Click pe optiunea potrivita din formularul de clasificare de sub imaginea parfumului. De asemenea, exista link-uri cu alte website-uri/magazine online, dar Fragrantica nu garanteaza si nu isi asuma responsabilitatea pentru continutul si veridicitatea acestora, nici pentru consecintele vizitarii acestora (ca pierderea de bani si nu numai). Recenziile utilizatorilor despre Donna Karan Gold de Donna Karan reprezinta exclusiv opinia autorilor lor si nu reflecta opinia Fragrantica.

Mai multe din acelasi grup Oriental Floral
Gianfranco Ferre Gianfranco Ferre Gucci Gucci Accenti Al Haramain Perfumes Affaf Alex Curran Alex Floris China Rose Coty Truly Lace The Crown Perfumery Co. Tanglewood Bouquet Viktor&Rolf Flowerbomb Pink Sparkle DSH Perfumes Cielle Cliff Richard Devil Woman Penhaligon`s Night Scented Stock Lulu Beauty Marlena