Designeri » D E » Pielarie « Grupuri

Golden Boy Dueto Parfums unisex

Golden Boy Dueto Parfums unisex

Golden Boy Dueto Parfums unisex Imagini

Golden Boy de Dueto Parfums este un parfum Pielarie unisex. Golden Boy a fost lansat in 2011. Creatorul acestui parfum este Sonia Constant. Notele de varf sunt sofran si frunza de violeta; notele de mijloc sunt lavanda, cedru, cimbru si pielarie; Notele de baza sunt mosc, tamaie, vanilie si piele intoarsa.

sofran frunza de violeta

lavanda cedru cimbru pielarie

mosc tamaie vanilie piele intoarsa

Informatii suplimentare despre parfum in limba engleza / More in English language about Golden Boy by Dueto Parfums.

Jolie Madame
Tuscan Leather

Golden Boy Recenziile parfumurilor

Adelinasworld
Adelinasworld

Cu notele de pielarie si piele intoarsa am o relatie complicata, cateodata ne iubim reciproc, altadata doar ele vor sa se agate de mine si sa ma faca sa le acord o a doua sansa. Exact ca un iubit care nu stie cand sa renunte. Din acest motiv aveam emotii cu Golden Boy.

Din fericire parfumul e chiar prietenos, cu conditia sa agreezi combinatia pielarie+vanilie+mosc. Golden Boy e un parfum onctuos, dulceag, aproape lipicios, si cu toate ca adjectivele enuntate ar parea sa aiba sens peiorativ, ei bine, nu este asa.
In deschidere se simte sofranul, pe care nu il iubesc, dar dispare repede si atunci isi face simtita prezenta pielaria invaluita intr-o vanilie extrem de calda. Aceasta combinatie se tot transforma pe pielea mea, isi arata mai multe fete, ca si cum parfumul nu se poate decide daca vrea sa fie masculin sau feminin. Apoi Golden Boy migreaza spre partea care imi place cel mai mult la el - finalul. Aici simt nota de piele intoarsa, mai aerisita decat surata ei, in combinatie cu moscul. Pe toata durata parfumului se simte un iz de tamaie cu un strop de lavanda, nu epateaza, dar le simt acolo.
Golden Boy chiar merita incercat, sta exceptional si la partea tehnica.

Aceasta pagina contine informatii, recenzii, notele parfumurilor, imagini, reclame noi si vechi, video-uri despre Dueto Parfums Golden Boy fragrance dar nu se garanteaza acuratetea informatiei. Daca detineti informatii suplimentare despre Dueto Parfums Golden Boy, completati prin adaugarea unei personal perfume review. Frgarntica dispune de un sistem unic de clasificare pentru utilizatori si poti clasifica Golden Boy dupa Dueto Parfums. Click pe optiunea potrivita din formularul de clasificare de sub imaginea parfumului. De asemenea, exista link-uri cu alte website-uri/magazine online, dar Fragrantica nu garanteaza si nu isi asuma responsabilitatea pentru continutul si veridicitatea acestora, nici pentru consecintele vizitarii acestora (ca pierderea de bani si nu numai). Recenziile utilizatorilor despre Golden Boy de Dueto Parfums reprezinta exclusiv opinia autorilor lor si nu reflecta opinia Fragrantica.

Mai multe din acelasi grup Pielarie
Chanel Cuir de Russie Gap The Original Aubusson Aubusson Homme Geo. F. Trumper Spanish Leather Cologne biehl parfumkunstwerke gs02 Byredo Baudelaire Aus Liebe zum Duft Aus Liebe zum Duft No 1 James Heeley Cuir Pleine Fleur Susan D. Owens Heir Parfumerie Generale Private Collection Cuir d'Iris L`Artisan Parfumeur Traversee du Bosphore Puredistance M