Designeri » D E » Floral « Grupuri

Givrine E. Coudray de dama

Givrine E. Coudray de dama

Givrine E. Coudray de dama Imagini Givrine E. Coudray de dama Imagini Givrine E. Coudray de dama Imagini Givrine E. Coudray de dama Imagini

Givrine de E. Coudray este un parfum Floral de dama. Givrine a fost lansat in 1950. Creatorul acestui parfum este Evelyne Boulanger. Notele de varf sunt kumquat, bergamot si pepene rosu; notele de mijloc sunt bujor, gardenie, violeta si lacramioare; Notele de baza sunt lemn de santal, paciuli, mosc si lemne albe.

kumquat bergamot pepene rosu

bujor gardenie violeta lacramioare

lemn de santal paciuli mosc lemne albe

Informatii suplimentare despre parfum in limba engleza / More in English language about Givrine by E. Coudray.

Givrine Recenziile parfumurilor

Mirunacatowl
Mirunacatowl

Inca de la deschidere, o compozitie pufoasa, dulce-moscata, de o calitate cremoasa. Dupa ce, initial, toate componentele te intampina impreuna, pe masura dezvoltarii se remarca violeta (sau or fi toporasi?), pudrata, dar nu coplesitoare, moderata de o tusa de bujor, poate si de un trandafir, dar care ramane, spre fericirea mea, cat se poate de discret. Nici citricele nu sar sa te muste, ci abia daca ilumineaza bland intregul si-i atenueaza dulceata, pentru ca parfumul sa nu devina greoi.
Imi vine in minte o femeie buna ca painea calda, de increderea, dar discreta si care s-ar rusina, daca i-as fi recunoscatoare.
Si, daca ma gandesc ca parfumul a fost lansat in 1950, anul de nastere al mamei mele, imi inchipui ca s-au bucurat de constanta lui mai mult decat o generatie si merita nu doar incredere, ci si respect.
Am savurat aseara, din intamplare, si mariajul Givrinei cu un partener ceva mai masculin, mai indraznet si mai cu putere de initiativa: L'Eau du Gouverneur de la CSP, o nucsoara cu aplomb. O pereche perfecta, in care amandoi membrii nu fac decat sa-si potenteze calitatile, ca intr-un cuplu perfect rodat!
Mama, ce noroc am avut cu voi doi!

Aceasta pagina contine informatii, recenzii, notele parfumurilor, imagini, reclame noi si vechi, video-uri despre E. Coudray Givrine fragrance dar nu se garanteaza acuratetea informatiei. Daca detineti informatii suplimentare despre E. Coudray Givrine, completati prin adaugarea unei personal perfume review. Frgarntica dispune de un sistem unic de clasificare pentru utilizatori si poti clasifica Givrine dupa E. Coudray. Click pe optiunea potrivita din formularul de clasificare de sub imaginea parfumului. De asemenea, exista link-uri cu alte website-uri/magazine online, dar Fragrantica nu garanteaza si nu isi asuma responsabilitatea pentru continutul si veridicitatea acestora, nici pentru consecintele vizitarii acestora (ca pierderea de bani si nu numai). Recenziile utilizatorilor despre Givrine de E. Coudray reprezinta exclusiv opinia autorilor lor si nu reflecta opinia Fragrantica.

Calvin Klein Eternity Rose Blush Issey Miyake L`Eau d`Issey Summer 2008 Lancome Peut-Etre (La Collection Fragrances) L`Occitane en Provence Eau de la Recolte Bleue Histoires de Parfums 1876 Parfums Berdoues Violettes de Toulouse Eau de Toilette Paul Sebastian Casual Caron Narcisse Blanc Laura Ashley Dilys Crabtree & Evelyn Gardenia Bourjois Evasion Novaya Zarya Landysh