Designeri » D E » Floral Aldehidic « Grupuri

Musc Et Freesia E. Coudray de dama

Vreau: 1

aldehide
Musc Et Freesia E. Coudray de dama Imagini

Musc Et Freesia de E. Coudray este un parfum Floral Aldehidic de dama. Musc Et Freesia a fost lansat in 2002. Notele de varf sunt aldehide si frunze de zmeur; notele de mijloc sunt bujor, ciclama, crin si frezie; Notele de baza sunt lemn de teak, mosc si piele intoarsa.

aldehide frunze de zmeur

bujor ciclama crin frezie

lemn de teak mosc piele intoarsa

Informatii suplimentare despre parfum in limba engleza / More in English language about Musc Et Freesia by E. Coudray.

Musc Et Freesia Recenziile parfumurilor

manuelag
manuelag

My God! Iubesc frezia! Si moscul! Insa nu am mirosit de la Citizen Queen incoace ceva mai sintetic! M-a durut toata ziua capul! Si nu pleaca prea repede de pe piele. Este o aldehida continua intrerupta cate putin de un mosc si o frezie destul de lesinate si care nu ii fac fata! Purtatoarea trebuie sa fie cu siguranta o masina. Nu cred ca este pentru oameni! No ofense celor care il au deja sau il plac, insa pe vremuri, cred ca am mers cu cel putin o masina al carei miros era fix acesta!

Aceasta pagina contine informatii, recenzii, notele parfumurilor, imagini, reclame noi si vechi, video-uri despre E. Coudray Musc Et Freesia fragrance dar nu se garanteaza acuratetea informatiei. Daca detineti informatii suplimentare despre E. Coudray Musc Et Freesia, completati prin adaugarea unei personal perfume review. Frgarntica dispune de un sistem unic de clasificare pentru utilizatori si poti clasifica Musc Et Freesia dupa E. Coudray. Click pe optiunea potrivita din formularul de clasificare de sub imaginea parfumului. De asemenea, exista link-uri cu alte website-uri/magazine online, dar Fragrantica nu garanteaza si nu isi asuma responsabilitatea pentru continutul si veridicitatea acestora, nici pentru consecintele vizitarii acestora (ca pierderea de bani si nu numai). Recenziile utilizatorilor despre Musc Et Freesia de E. Coudray reprezinta exclusiv opinia autorilor lor si nu reflecta opinia Fragrantica.

Mai multe din acelasi grup Floral Aldehidic
Bill Blass Nude Gianfranco Ferre Ferre by Ferre Elizabeth Taylor Brilliant White Diamonds Caron Fleurs de Rocaille Maurer & Wirtz Tosca Van Cleef & Arpels First Pour l`Ete Roberto Capucci Yendi Chanel Les Exclusifs de Chanel No 22 O Boticario Nativa Spa  Rose + Cassis Revlon Absolutely Fabulous Ulric de Varens Gold Issime Reed Krakoff Reed Krakoff