Designeri » D E » Oriental Lemnos « Grupuri

Vanille Et Coco E. Coudray de dama

Vanille Et Coco E. Coudray de dama

Avut: 1

acorduri de cocos
Vanille Et Coco E. Coudray de dama Imagini Vanille Et Coco E. Coudray de dama Imagini Vanille Et Coco E. Coudray de dama Imagini Vanille Et Coco E. Coudray de dama Imagini Vanille Et Coco E. Coudray de dama Imagini

Vanille Et Coco de E. Coudray este un parfum Oriental Lemnos de dama. Vanille Et Coco a fost lansat in 1989. Notele de varf sunt lavanda, anason si muguri de plop; notele de mijloc sunt stanjenel, floare de portocal, nuca de cocos, iasomie si ylang-ylang; Notele de baza sunt lemn de santal, boabe de tonka si vanilie.

lavanda anason muguri de plop

stanjenel floare de portocal nuca de cocos iasomie ylang-ylang

lemn de santal boabe de tonka vanilie

Informatii suplimentare despre parfum in limba engleza / More in English language about Vanille Et Coco by E. Coudray.

Vanille Et Coco Recenziile parfumurilor

Este un gurmand destul de delicat si nu foarte dulce. Mirosul este foarte omogen cremos si cald, foarte placut! Nu imi pare a avea vreun iz vetust, dat fiind ca a fost creeat in anul 1989. Pare actual si este frumos. Este si putin pudrat, dar sentimentul pe care mi-l transmite este cel de caldura, blandete, intr-o dupa-amiaa ploioasa de toamna.
Siaj moderat-redus (mi-ar fi placut sa fie mai prezent!!), persistenta moderata. Evaluare: 8,5/10

Aceasta pagina contine informatii, recenzii, notele parfumurilor, imagini, reclame noi si vechi, video-uri despre E. Coudray Vanille Et Coco fragrance dar nu se garanteaza acuratetea informatiei. Daca detineti informatii suplimentare despre E. Coudray Vanille Et Coco, completati prin adaugarea unei personal perfume review. Frgarntica dispune de un sistem unic de clasificare pentru utilizatori si poti clasifica Vanille Et Coco dupa E. Coudray. Click pe optiunea potrivita din formularul de clasificare de sub imaginea parfumului. De asemenea, exista link-uri cu alte website-uri/magazine online, dar Fragrantica nu garanteaza si nu isi asuma responsabilitatea pentru continutul si veridicitatea acestora, nici pentru consecintele vizitarii acestora (ca pierderea de bani si nu numai). Recenziile utilizatorilor despre Vanille Et Coco de E. Coudray reprezinta exclusiv opinia autorilor lor si nu reflecta opinia Fragrantica.

Chanel Chanel N°5 Eau Premiere Montale Aoud Collection - Red Aoud L`Occitane en Provence Eau des Baux Thierry Mugler Alien Sunessence Edition Limitee 2011 Or d`Ambre Robert Piguet Visa 2007 M. Micallef Gaiac Cartier Must de Cartier L`Occitane en Provence Notre Flore Myrte Christian Dior Dior Addict Eau de Parfum Frederic Malle Carnal Flower Montale Aoud Velvet Nasomatto Narcotic Venus By Kilian Beyond Love Serge Lutens Datura Noir Robert Piguet Rose Perfection Boadicea the Victorious Intense Cacharel LouLou Tom Ford Noir de Noir Keiko Mecheri Loukhoum Byredo 1996 Inez & Vinoodh