Designeri » D E » Floral Fructat « Grupuri

Graine de Joie Eau D`Italie de dama

Graine de Joie Eau D`Italie de dama

acrisor
Graine de Joie Eau D`Italie de dama Imagini Graine de Joie Eau D`Italie de dama Imagini Graine de Joie Eau D`Italie de dama Imagini

Graine de Joie de Eau D`Italie este un parfum Floral Fructat de dama. Acesta este un parfum nou Graine de Joie a fost lansat in 2014. Creatorul acestui parfum este Daphne Bugey. Notele de varf sunt fructe rosii, strugurei rosii si rodie; notele de mijloc sunt frezie, flori si pralina; Notele de baza sunt mosc si cedru.

fructe rosii strugurei rosii rodie

frezie flori pralina

mosc cedru

Informatii suplimentare despre parfum in limba engleza / More in English language about Graine de Joie by Eau D`Italie.

Graine de Joie Recenziile parfumurilor

avalon9am
avalon9am

Fructatele mi s-au parut dintotdeauna o categorie aparte prin nonsalanta cu care abordeaza concurenta tot mai acerba din domeniul creatiilor olfactive.
Unele parfumuri se caznesc sa reinterpreteze in fel si chip partituri celebre, altele vor sa socheze construind piramide olfactive nemaipomenite sau se aventureaza in cele mai riscante expeditii si experimente pentru a ne oferi sansa de a mirosi cele mai extravagante note.
Fructatele, in schimb, se multumesc sa dea o fuga pana la piata, pana in livada sau, cel mult, pana in cea mai apropiata padure montana pentru a ne trata cu roadele pomilor si arbustilor.
Cred ca farmecul lor consta tocmai in faptul ca nu se iau foarte in serios si nu se complica inutil. Nici nu se sinchisesc de zbuciumul orientalelor, de megalomania floralelor exotice sau de tenebrele clasicelor chypre si aldehidice.
Graine de Joie e suficient de sigur pe el incat sa mizeze doar pe cartea exuberantei.
Te imbie cu un bol plin cu bobite de fructe rosii, proaspat culese, a caror aroma racoritoare si acrisoara se indulceste progresiv de la cele cateva praline ascunse dedesubt. Cea mai proeminenta nota este cea de merisor. In faza de mijloc, textura lui devine cremoasa si usor afanata, cam ca aceea a vaniliei din Profumum Roma - Vanitas. Spre final, dulceata se  diminueaza si parfumul mai pierde din consistenta, capatand o tenta usor alcoolizata.
Din fericire, Graine de Joie nu miroase catusi de putin sintetic. Spre deosebire de parfumurile slabe calitativ, in care fructele sunt infatisate ca intr-o imagine cu rezolutie atat de mica incat i se pot vedea lejer pixelii, aici imaginea vizuala si olfactiva este izbitor de realista.
Graine de Joie debordeaza de optimism si candoare. Poate ca ar fi nedrept sa-l evaluezi prin comparatie cu parfumuri pretentioase cand tot ce-si propune este sa fie dragalas. N-are note sobre si pretioase si dar iti ofera din toata inima strugurei rosii...cum sa nu-l iubesti ?

Aceasta pagina contine informatii, recenzii, notele parfumurilor, imagini, reclame noi si vechi, video-uri despre Eau D`Italie Graine de Joie fragrance dar nu se garanteaza acuratetea informatiei. Daca detineti informatii suplimentare despre Eau D`Italie Graine de Joie, completati prin adaugarea unei personal perfume review. Frgarntica dispune de un sistem unic de clasificare pentru utilizatori si poti clasifica Graine de Joie dupa Eau D`Italie. Click pe optiunea potrivita din formularul de clasificare de sub imaginea parfumului. De asemenea, exista link-uri cu alte website-uri/magazine online, dar Fragrantica nu garanteaza si nu isi asuma responsabilitatea pentru continutul si veridicitatea acestora, nici pentru consecintele vizitarii acestora (ca pierderea de bani si nu numai). Recenziile utilizatorilor despre Graine de Joie de Eau D`Italie reprezinta exclusiv opinia autorilor lor si nu reflecta opinia Fragrantica.

Gabriela Sabatini Temperamento Naomi Campbell Paradise Passion Davidoff Cool Water Wave Missoni Missoni Colori - Missoni Giallo S. Cute Love Berry Red Lucien Lelong Indiscret The Body Shop White Musk White Hot Summer Britney Spears Circus Fantasy Guerlain Insolence Blooming Sarantis B.U. Rockmantic Fiorucci Pin Up I M Funny Jeanne Arthes Sexy Me No2