Designeri » D E » Floral Lemnos Mosc « Grupuri

Paestum Rose Eau D`Italie unisex

Paestum Rose Eau D`Italie unisex

Vreau: 1

fin condimentat
Paestum Rose Eau D`Italie unisex Imagini Paestum Rose Eau D`Italie unisex Imagini Paestum Rose Eau D`Italie unisex Imagini Paestum Rose Eau D`Italie unisex Imagini

Paestum Rose de Eau D`Italie este un parfum Floral Lemnos Mosc unisex. Creatorul acestui parfum este Bertrand Duchaufour. Notele de varf sunt pelin, piper negru, piper roz si coriandru; notele de mijloc sunt trandafir turcesc, tamaie si osmanthus; Notele de baza sunt smirna, opoponax, papirus si note lemnoase.

pelin piper negru piper roz coriandru

trandafir turcesc tamaie osmanthus

smirna opoponax papirus note lemnoase

Informatii suplimentare despre parfum in limba engleza / More in English language about Paestum Rose by Eau D`Italie.

Paestum Rose Recenziile parfumurilor

Am vizitat situl arheologic Paestum in urma cu cateva veri si nu pot sa nu-mi imaginez templul si vechiile edificii din jur cand miros Paestum Rose. Parfumul are ceva tainic in el, o latura rece ce-l indeparteaza de parfumurile care imi plac in mod obisnuit, insa ma si atrage in acelasi timp prin acest contrast.
Sunt intr-o perioada in care caut parfumul meu cu trandafiri si mi-am amintit de mostra de Paestum Rose primita de cateva luni bune. Compozitia este construita in jurul trandafirului, dar e un trandafir un pic mai neobisnuit. Parfumul lui nu este dulce-acrisor, nu cred ca e un trandafir rosu, catifelat, ci mai degraba are un miros diafan de trandafir alb...inghetat. Un trandafir rece ca marmura si delicat ca o mangaiere. Un contrast uimitor rezultat probabil din amestecul esentei de trandafir cu rasina de olibanum - tamaia. Pelinul, piperul si smirna invaluie trandafirul intr-un nor aproape mistic. Unisex, insa pare totusi cam feminin pentru barbati, depinde. Ma surprinde cat de mult imi place! Si cred ca la vara il iau si il atrag in pacat...e prea neprihanit :).

Aceasta pagina contine informatii, recenzii, notele parfumurilor, imagini, reclame noi si vechi, video-uri despre Eau D`Italie Paestum Rose fragrance dar nu se garanteaza acuratetea informatiei. Daca detineti informatii suplimentare despre Eau D`Italie Paestum Rose, completati prin adaugarea unei personal perfume review. Frgarntica dispune de un sistem unic de clasificare pentru utilizatori si poti clasifica Paestum Rose dupa Eau D`Italie. Click pe optiunea potrivita din formularul de clasificare de sub imaginea parfumului. De asemenea, exista link-uri cu alte website-uri/magazine online, dar Fragrantica nu garanteaza si nu isi asuma responsabilitatea pentru continutul si veridicitatea acestora, nici pentru consecintele vizitarii acestora (ca pierderea de bani si nu numai). Recenziile utilizatorilor despre Paestum Rose de Eau D`Italie reprezinta exclusiv opinia autorilor lor si nu reflecta opinia Fragrantica.

Mai multe din acelasi grup Floral Lemnos Mosc
Carolina Herrera 212 Monotheme Fine Fragrances Venezia White Tea Princesse Marina De Bourbon Asteria Olivier Strelli The World Is Wonderful Harajuku Lovers Harajuku Lovers Baby Sonoma Scent Studio Voile de Violette Cristiano Fissore Cashmere for Women Neotantric Manic Love for Her Il Profvmo Osmo Scents Musc Bleu Marella Ferrera Ambre Ze Profumi di Pantelleria Nica La Bouquetiere Desir Absolu