Designeri » D E » Floral « Grupuri

5th Avenue Elizabeth Arden de dama

5th Avenue Elizabeth Arden de dama Imagini 5th Avenue Elizabeth Arden de dama Imagini 5th Avenue Elizabeth Arden de dama Imagini 5th Avenue Elizabeth Arden de dama Imagini

5th Avenue de Elizabeth Arden este un parfum Floral de dama. 5th Avenue a fost lansat in 1996. Creatorul acestui parfum este Ann Gottlieb. Notele de varf sunt magnolie, flori de tei, mandarina, liliac, lacramioare si bergamot; notele de mijloc sunt nucsoara, garoafa, tuberoza, violeta, piersica, iasomie, ylang-ylang si trabdafir bulgaresc; Notele de baza sunt cuisoare, stanjenel, ambra, lemn de santal, vanilie si mosc.

magnolie flori de tei mandarina liliac lacramioare bergamot

nucsoara garoafa tuberoza violeta piersica iasomie ylang-ylang trabdafir bulgaresc

cuisoare stanjenel ambra lemn de santal vanilie mosc

Informatii suplimentare despre parfum in limba engleza / More in English language about 5th Avenue by Elizabeth Arden.

Daisy

5th Avenue Recenziile parfumurilor

Este un parfum floral, destul de soft, dar nu foarte "fresh", ce contine flori de tei si alte flori de primavara. Imi ofera o stare foarte faina parfumul acesta, il port cu mare drag primavara. Si are si un pret foarte bun. Siaj si persistenta moderate. Evaluare: 7/10

Elena Helen
Elena Helen

Astazi, dupa ploaie, am simitit un miros de tei in aer si natura si am vrut neaparat sa ma imbat cu mirosul fresh,clasic, sa simt teiul si magnolia, parfumandu-ma cu E.Arden Un parfum pe care il recomand primavara la orice ora.Miroase a primavara,eu il folosesc numai in aprilie-mai .

Dana Maria
Dana Maria

E superb! Intr-adevar se simte teiul... dar nu sufocant. Usor, elegant si puternic. Si foarte ieftin.

Daniella
Daniella

L-am avut, am facut greseala sa-l incerc la altcineva si sa-l iau fara sa-l testez pe pielea mea. Nu-am putut sa-l folosesc mai mult de doua saptamani, i l-am dat mamei, care a fost foarte multumita de el. DIn punctul meu de vedere, nu are nimic deosebit.

miha.vld
miha.vld

Da,mi-am luat si eu un tester mare cat o zi de post(125 ml) sa ma satur...Bineinteles ca PH meu e unul ciudat...pe pielea mea nu miroase a flori de tei ci mai degraba ca un sapunel.Asta e,rudele mele de gen feminin zic bodaproste Cerului cand dau eu gres cu un parfum :))

angel
angel

Unul din putinele parfumuri "usoare" pe care le-am purtat cu mare placere! Imi dadea un sentiment de delicatete atunci cand il purtam, probabil din cauza teiului...
Oricum, un parfum frumos si....ieftin

Pe pielea mea toate parfumurile de la E. Arden pe care le-am incercat miros sintetic si metalic. Am avut aceeasi problema si cu acesta, si cu Red Door, Provocative Woman, Beauty... Ca atare, nu-mi mai cumpar nimic de la E. Arden.
La fel am patit si cu Estee Lauder. Pleasures, Sensuous duhneau pe mine, in timp ce pe alte femei miros foarte bine. Mare lucru e ph-ul...

leila_mic
leila_mic

eu il voi folosi mai spre toamna ... l-am incercat in iunie, imi miroase foarte putenic a tei, a flori de tei ... superb! dar e prea cald pt el, e foarte tare

pretul e excelent de asemenea, merita luat!!!!

beatrix75
beatrix75

unul dintre preferatele mele !!!super feminin ,fara virsta puternic dar stilat in acelasi timp usor de purtat oriunde in orice vreme cu orice ocazie!!!!!!lux

Elizabeth Arden 5th Avenue Eau De Parfum for women 1 oz
Elizabeth Arden 5th Avenue Eau De Parfum tester for women 4.2 oz
5th Avenue Nyc Perfume by Elizabeth Arden, 4.2 oz Eau De Parfum Spray for Women
5th Avenue Nyc Perfume by Elizabeth Arden, 4.2 oz Eau De Parfum Spray for Women
Eau De Parfum 4.2oz
After Five 5th Avenue by Elizabeth Arden, 4.2 oz Eau De Parfum Spray for women.
After Five 5th Avenue by Elizabeth Arden, 4.2 oz Eau De Parfum Spray for women.
Elizabeth Arden 5th Avenue Eau De Parfum Spray 30ml 1oz
Elizabeth Arden 5th Avenue Eau De Parfum Spray 30ml 1oz
Elizabeth Arden 5th Avenue NYC Eau De Parfum for women 2.5 oz
Elizabeth Arden 5th Avenue NYC Eau De Parfum for women 2.5 oz
Eau De Toilette 4.2oz
5th Avenue Nyc Perfume by Elizabeth Arden, 4.2 oz Eau De Toilette Spray for Women
Elizabeth Arden 5th Avenue Eau De Parfum for women 2.5 oz
Elizabeth Arden 5th Avenue Eau De Parfum for women 2.5 oz
5th Avenue Perfume by Elizabeth Arden, 2.5 oz Eau De Parfum Spray for Women
5th Avenue Perfume by Elizabeth Arden, 2.5 oz Eau De Parfum Spray for Women
Eau De Parfum 4.2oz
5th Avenue Perfume by Elizabeth Arden, 4.2 oz Eau De Parfum Spray Tester for Women
5th Avenue NYC by Elizabeth Arden, 4.2 oz Eau De Parfum Spray for Women
5th Avenue NYC by Elizabeth Arden, 4.2 oz Eau De Parfum Spray for Women
Eau De Parfum 4.2oz
5th Avenue Nyc Perfume by Elizabeth Arden, 4.2 oz Eau De Parfum Spray Tester for Women
Elizabeth Arden 5th Avenue Eau De Parfum for women 4.2 oz
Elizabeth Arden 5th Avenue Eau De Parfum for women 4.2 oz
5th Avenue Perfume by Elizabeth Arden, 4.2 oz Eau De Parfum Spray for Women
5th Avenue Perfume by Elizabeth Arden, 4.2 oz Eau De Parfum Spray for Women
5th Avenue by Elizabeth Arden, 4.2 oz Eau De Parfum Spray for women
5th Avenue by Elizabeth Arden, 4.2 oz Eau De Parfum Spray for women
Gift Set 5oz
Elizabeth Arden 5th Avenue Gift Set IX. Eau De Parfum 2,5 oz Eau De Parfum 0,15 oz Body Milk 3,4 oz Body Lotion 3,4 oz
Elizabeth Arden 5th Avenue Eau De Parfum Spray 75ml 2.5oz
Elizabeth Arden 5th Avenue Eau De Parfum Spray 75ml 2.5oz
Elizabeth Arden 5th Avenue Eau De Parfum Spray 125ml 4.2oz
Elizabeth Arden 5th Avenue Eau De Parfum Spray 125ml 4.2oz
Gift Set 2oz
Elizabeth Arden 5th Avenue Gift Set I. Eau De Parfum 4,2 oz Eau De Parfum 0,15 oz Body Milk 3,4 oz
Gift Set 2oz
Elizabeth Arden 5th Avenue Gift Set VIII. Eau De Parfum 4,2 oz Body Milk 3,4 oz
Elizabeth Arden 5th Avenue Gift Set VIII. Eau De Parfum 4,2 oz Body Milk 3,4 oz
Eau De Parfum 1oz
Elizabeth Arden 5th Avenue Eau de Parfum, 1.0 oz.
Elizabeth Arden 5th Avenue Eau de Parfum, 1.0 oz.
Gift Set 4.2oz
5th Avenue Gift Set by Elizabeth Arden Gift Set for Women Includes 4.2 oz Eau De Parfum Spray .12 oz Mini 3.3 oz Body Lotion
Elizabeth Arden 5th Avenue NYC Eau De Parfum Spray 125ml 4.2oz
Elizabeth Arden 5th Avenue NYC Eau De Parfum Spray 125ml 4.2oz
5th Avenue by Elizabeth Arden, 3 Piece Gift Set for Women
5th Avenue by Elizabeth Arden, 3 Piece Gift Set for Women
Gift Set 4.2oz
Elizabeth Arden 5th Avenue Coffret Eau De Parfum Spray 125ml 4.2oz Moisturizing Body Lotion 100ml 3.3oz 2pcs
Elizabeth Arden
Eau De Parfum
Eau De Parfum 2.5oz
Elizabeth Arden 5th Avenue Eau de Parfum, 2.5 oz.
Elizabeth Arden 5th Avenue Eau de Parfum, 2.5 oz.
Elizabeth Arden
Eau De Parfum
Eau De Parfum 4.2oz
Elizabeth Arden 5th Avenue Eau de Parfum, 4.2 oz.
Elizabeth Arden 5th Avenue Eau de Parfum, 4.2 oz.

Aceasta pagina contine informatii, recenzii, notele parfumurilor, imagini, reclame noi si vechi, video-uri despre Elizabeth Arden 5th Avenue fragrance dar nu se garanteaza acuratetea informatiei. Daca detineti informatii suplimentare despre Elizabeth Arden 5th Avenue, completati prin adaugarea unei personal perfume review. Frgarntica dispune de un sistem unic de clasificare pentru utilizatori si poti clasifica 5th Avenue dupa Elizabeth Arden. Click pe optiunea potrivita din formularul de clasificare de sub imaginea parfumului. De asemenea, exista link-uri cu alte website-uri/magazine online, dar Fragrantica nu garanteaza si nu isi asuma responsabilitatea pentru continutul si veridicitatea acestora, nici pentru consecintele vizitarii acestora (ca pierderea de bani si nu numai). Recenziile utilizatorilor despre 5th Avenue de Elizabeth Arden reprezinta exclusiv opinia autorilor lor si nu reflecta opinia Fragrantica.

Guerlain Samsara Eau de Parfum Christian Dior Dune By Kilian Back to Black Christian Dior Pure Poison Guerlain Aqua Allegoria Flora Nymphea Christian Dior Dior Addict Lancome Magie Noire Caron Aimez - Moi Frederic Malle Portrait of a Lady Lacoste Lacoste Pour Femme Cerruti 1881 Thierry Mugler Alien Essence Absolue Chanel Allure Sensuelle Chanel Chance Eau Tendre Dolce&Gabbana Dolce&Gabbana Pour Femme Christian Dior Hypnotic Poison Lancome Poeme Lorenzo Villoresi Teint de Neige Jean Paul Gaultier Classique Chanel Chance Eau de Toilette