Designeri » D E » Oriental Floral « Grupuri

5th Avenue Nights Elizabeth Arden de dama

5th Avenue Nights Elizabeth Arden de dama

5th Avenue Nights Elizabeth Arden de dama Imagini

5th Avenue Nights de Elizabeth Arden este un parfum Oriental Floral de dama. 5th Avenue Nights a fost lansat in 2008. Creatorul acestui parfum este Marypierre Julien. Notele de varf sunt frezie, ciclama, mandarina, trandafir alb si bergamot; notele de mijloc sunt rodul pamantului, iasomie, heliotrop, bujor roz si lacramioare; Notele de baza sunt ciocolata alba, mosc, vanilie si note lemnoase.

frezie ciclama mandarina trandafir alb bergamot

rodul pamantului iasomie heliotrop bujor roz lacramioare

ciocolata alba mosc vanilie note lemnoase

Informatii suplimentare despre parfum in limba engleza / More in English language about 5th Avenue Nights by Elizabeth Arden.

Wild Wind

5th Avenue Nights Recenziile parfumurilor

addangel
addangel

Imi place foarte mult parfumul asta. Pentru mine miroase a ciocolata alba, fina si cremoasa :D Senzual, potrivit pentru iesiri in seri calde de vara. :)

leila_mic

a sosit azi si l-am testat deja ... este foarte chic!!! citric cremos imediat dupa pulverizare - cam in jumatate de ora devine dulce cremos, aromat si sexy

eu il prefer pentru anotimpuri mai reci, insa este ok si in serile de vara

foarte tineresc, extravagant, sexy, plin de viata si original!

merita cumparat - ma bucur ca l-am luat; nu il va primi nimeni cadou pe acest prim 5th ave nights

leila_mic

l-am comandat si maine astept sa vina ... normal, pe baza recenziilor studiate intens ...

noroc ca daca cumva nu e pe gustul meu, am si ocazia si posibilitatea sa-l cadorisesc ...

abia astept sa vad cum este!

Aceasta pagina contine informatii, recenzii, notele parfumurilor, imagini, reclame noi si vechi, video-uri despre Elizabeth Arden 5th Avenue Nights fragrance dar nu se garanteaza acuratetea informatiei. Daca detineti informatii suplimentare despre Elizabeth Arden 5th Avenue Nights, completati prin adaugarea unei personal perfume review. Frgarntica dispune de un sistem unic de clasificare pentru utilizatori si poti clasifica 5th Avenue Nights dupa Elizabeth Arden. Click pe optiunea potrivita din formularul de clasificare de sub imaginea parfumului. De asemenea, exista link-uri cu alte website-uri/magazine online, dar Fragrantica nu garanteaza si nu isi asuma responsabilitatea pentru continutul si veridicitatea acestora, nici pentru consecintele vizitarii acestora (ca pierderea de bani si nu numai). Recenziile utilizatorilor despre 5th Avenue Nights de Elizabeth Arden reprezinta exclusiv opinia autorilor lor si nu reflecta opinia Fragrantica.

Givenchy Les Parfums Mythiques - Extravagance d'Amarige Christian Dior Miss Dior Le Parfum Chanel Chance Eau Tendre Christian Dior Dune Jean Paul Gaultier Classique Kenzo Kenzo Jungle L'Elephant Thierry Mugler Alien Essence Absolue Thierry Mugler Womanity DSQUARED² She Wood Golden Light Wood Chanel Allure Sensuelle Lacoste Lacoste Pour Femme Thierry Mugler Angel Garden Of Stars - Le Lys Pierre Balmain Extatic Lalique Amethyst Pierre Balmain Ambre Gris Burberry Burberry Brit Maison Francis Kurkdjian Aqua Universalis Forte Elie Saab Le Parfum Lalique Lalique Le Parfum Roberto Cavalli Roberto Cavalli Nero Assoluto