Designeri » D E » Floral Verde « Grupuri

Blue Grass Elizabeth Arden de dama

Blue Grass Elizabeth Arden de dama

aldehide

Blue Grass de Elizabeth Arden este un parfum Floral Verde de dama. Blue Grass a fost lansat in 1989. Creatorul acestui parfum este George Fuchs. Notele de varf sunt aldehide, floare de portocal, lavanda, neroli, bergamot, crin si muscata; notele de mijloc sunt condimente, garoafa, tuberoza, lavanda, iasomie, trandafir, narcisa, cuisoare si frunza de dafin; Notele de baza sunt lemn de santal, boabe de tonka, mosc, rasina benzoica, vetiver si cedru.

aldehide floare de portocal lavanda neroli bergamot crin muscata

condimente garoafa tuberoza lavanda iasomie trandafir narcisa cuisoare frunza de dafin

lemn de santal boabe de tonka mosc rasina benzoica vetiver cedru

Informatii suplimentare despre parfum in limba engleza / More in English language about Blue Grass by Elizabeth Arden.

Blue Grass Recenziile parfumurilor

teo30967
teo30967

l-am cumparat si eu pe nemiroite mai pe la inceputuri asa...are niste note pe care eu le-am asociat atunci cu formolul cu care se imbalsameaza mortii...l-am dat unei prietene si pe ea mirosea bine, chiar imi parea rau ca nu i-am dat mai multe sanse, acum depinde si de piele. oricum la inceput miroase ca un dezinfectant dar apoi se inmoaie si devine mai "lucrat" asa.

Blue Grass by Elizabeth Arden 2.00 out of 5 based on 4 ratings and 1 user reviews

FragranceNet.com
Elizabeth Arden Blue Grass Eau de Parfum Spray, 1.7 oz
Elizabeth Arden Blue Grass Eau de Parfum Spray, 1.7 oz
Elizabeth Arden Blue Grass Eau de Parfum, 3.3 oz. Spray
Elizabeth Arden Blue Grass Eau de Parfum, 3.3 oz. Spray

Aceasta pagina contine informatii, recenzii, notele parfumurilor, imagini, reclame noi si vechi, video-uri despre Elizabeth Arden Blue Grass fragrance dar nu se garanteaza acuratetea informatiei. Daca detineti informatii suplimentare despre Elizabeth Arden Blue Grass, completati prin adaugarea unei personal perfume review. Frgarntica dispune de un sistem unic de clasificare pentru utilizatori si poti clasifica Blue Grass dupa Elizabeth Arden. Click pe optiunea potrivita din formularul de clasificare de sub imaginea parfumului. De asemenea, exista link-uri cu alte website-uri/magazine online, dar Fragrantica nu garanteaza si nu isi asuma responsabilitatea pentru continutul si veridicitatea acestora, nici pentru consecintele vizitarii acestora (ca pierderea de bani si nu numai). Recenziile utilizatorilor despre Blue Grass de Elizabeth Arden reprezinta exclusiv opinia autorilor lor si nu reflecta opinia Fragrantica.

Mai multe din acelasi grup Floral Verde
L`Erbolario Lily of the Valley Decleor Aromantic Victoria`s Secret Pink Bond No 9 Central Park Jil Sander Style Pastels Tender Green Woods of Windsor Lily of the Valley Jardin de France Hassana Ted Baker Ted Baker Woman Creed Fleur de The Rose Bulgare Smell Bent Little Miss Panda Jean Patou Vacances John Mac Steed Lady Mac Steed Turquoise