Designeri » D E » Oriental Floral « Grupuri

Splendor Elizabeth Arden de dama

Splendor Elizabeth Arden de dama

Splendor Elizabeth Arden de dama Imagini Splendor Elizabeth Arden de dama Imagini

Splendor de Elizabeth Arden este un parfum Oriental Floral de dama. Splendor a fost lansat in 1998. Creatorul acestui parfum este James Krivda. Notele de varf sunt ananas, wisteria, frezie, bujor, zambila, mar, sangele voinicului si bergamot; notele de mijloc sunt magnolie, trandafir de ceai, crin, mac, orhidee, iasomie, lacramioare si trandafir; Notele de baza sunt lemn de santal, ambra, note lemnoase intunecate, mosc, cedru si lemn de trandafir brazilian.

ananas wisteria frezie bujor zambila mar sangele voinicului bergamot

magnolie trandafir de ceai crin mac orhidee iasomie lacramioare trandafir

lemn de santal ambra note lemnoase intunecate mosc cedru lemn de trandafir brazilian

Informatii suplimentare despre parfum in limba engleza / More in English language about Splendor by Elizabeth Arden.

Splendor Recenziile parfumurilor

Kristal Again
Kristal Again

Un parfum interesant doar având în vedere prețul foarte scăzut. E un floral proaspăt în care zambila e dulce acrișoara și apoasa. Peste ea vine și ceva pudra și un amalgam de note florale, incert, dar plăcut. Persistenta Bună și siaj mulțumitor. E o zambila suportabila și de către cei care nu suporta în general aceasta floare. Per total, parfumul e neinteresant pt o parfumista, dar ok și purtabil dacă vrei doar sa mirosi bine la bani putini și fără bătăi de cap.

Eu mi l-am cumpărat blind prin 2004, o sticla de 100 ml. Am terminat-o anul asta, pe post de spray de camera. Nu e atât un parfum cât un fel de produs parfumat, oarecum industrial, în sensul ca nu poseda strop de rafinament ci doar câteva virtuți parfumistice: siajul, longevitatea, mai bune ca la multe alte parfumuri scumpe. Sticla foarte drăguță, retro gen anii '50, numele nu are nicio taina cu parfumul. Mi-l imaginez ca floralul perfect pentru o cuconita dintr-un mic orășel american. Statul Iowa sau Alabama, sa zicem.Mers la biserica, picnicuri, zile egale și nediferențiate, ceai cu amicele, citit ziar pe veranda, mileuri și creton înflorat in sufragerie.

liliana2
liliana2

miroase foarte puternic,are o nota deranjanta...nu-mi place!

Aceasta pagina contine informatii, recenzii, notele parfumurilor, imagini, reclame noi si vechi, video-uri despre Elizabeth Arden Splendor fragrance dar nu se garanteaza acuratetea informatiei. Daca detineti informatii suplimentare despre Elizabeth Arden Splendor, completati prin adaugarea unei personal perfume review. Frgarntica dispune de un sistem unic de clasificare pentru utilizatori si poti clasifica Splendor dupa Elizabeth Arden. Click pe optiunea potrivita din formularul de clasificare de sub imaginea parfumului. De asemenea, exista link-uri cu alte website-uri/magazine online, dar Fragrantica nu garanteaza si nu isi asuma responsabilitatea pentru continutul si veridicitatea acestora, nici pentru consecintele vizitarii acestora (ca pierderea de bani si nu numai). Recenziile utilizatorilor despre Splendor de Elizabeth Arden reprezinta exclusiv opinia autorilor lor si nu reflecta opinia Fragrantica.

Gabriela Sabatini Gabriela Sabatini Agent Provocateur Agent Provocateur Cacharel Eden Bvlgari Jasmin Noir Yves Saint Laurent Opium Lancome Tresor Lancome Hypnose Yves Saint Laurent Paris Guerlain Shalimar Souffle de Parfum Montblanc Femme de Montblanc Avon Tomorrow Roberto Cavalli Serpentine Hermes 24 Faubourg La Prairie Life Threads Sapphire Montana Parfum de Peau Chanel Chanel No 5 Parfum Jean Paul Gaultier Classique Chopard Wish Christian Dior Miss Dior Blooming Bouquet Ajmal Wisal