Designeri » D E » Floral Fructat « Grupuri

Sunflowers Elizabeth Arden de dama

Sunflowers Elizabeth Arden de dama

ozonic
Sunflowers Elizabeth Arden de dama Imagini Sunflowers Elizabeth Arden de dama Imagini Sunflowers Elizabeth Arden de dama Imagini

Sunflowers de Elizabeth Arden este un parfum Floral Fructat de dama. Sunflowers a fost lansat in 1993. Creatorul acestui parfum este David Apel. Notele de varf sunt floare de portocal, pepene, mandarina, piersica, bergamot, lemn de trandafir brazilian si lamaie; notele de mijloc sunt ciclama, osmanthus, radacina de stanjenel, iasomie si trandafir; Notele de baza sunt lemn de santal, ambra, mosc, lichen si cedru.

floare de portocal pepene mandarina piersica bergamot lemn de trandafir brazilian lamaie

ciclama osmanthus radacina de stanjenel iasomie trandafir

lemn de santal ambra mosc lichen cedru

Informatii suplimentare despre parfum in limba engleza / More in English language about Sunflowers by Elizabeth Arden.

Escape
Incandessence

Sunflowers Recenziile parfumurilor

manuelag
manuelag

flaconul intr-adevar este mult spus ,,depasit de orice situatie'', insa parfumul il simt cald si feminin. nu ii dau nici eu o varsta. dupa mine, parfumurile nu au varste. sunt la fel de diferite ca si oamenii.nu tin cont de miros daca as vedea-o pe ducesa de Alba.si as purta shalimar si converse. starea de bine conteaza. punct.
de la prima pulverizare am senzatia ca stau cu capul intr-o galeata cu flori de tei...si salcam. chiar sub fereastra casei parintesti. pur si simplu imi aminteste de curtea mamei mele intr-o zi insorita de primavara...in care evident albinele zumzaie, soarele straluceste, inca mai este roua pe frunze iar mirosul teiului si salcamilor este absolut imbatator...unde imi este palaria de paie? :)

Daniella
Daniella

L-am avut acum cativa ani, pe vremea aceea mi-a placut la nebunie. Si acum imi mai place, dar nu l-as mai recumpara. Floral, luminos, perfect pentru zi si pentru perioadele insorite ale anului. Persistenta buna.

ametist
ametist

Un parfum fresh si proaspat la inceput,dupa care incet,incet isi fac aparitia notele mai dulci,"pe care ,culmea,le suport fara a avea senzatia ca miros ca un cozonac sau o acadea(alergie veche la anumite ingrediente/note).Longevitate moderata,siaj moderat.Este singurul parfum de la E.Arden pe care o sa-l mai cumpar si in viitor,sperand sa nu-i fi schimbat notele intre timp.O EDT,echilibrata,nici mieros de dulce,nici apa de ploaie ca ruda sa, Green Tea.

Sunflowers by Elizabeth Arden 2.71 out of 5 based on 25 ratings and 3 user reviews

Elizabeth Arden Sunflowers eau de toilette for women 1.7 oz
Sunflowers Perfume by Elizabeth Arden, 1 oz Eau De Toilette Spray for Women
Elizabeth Arden Sunflowers eau de toilette tester for women 3.3 oz
Elizabeth Arden Sunflowers eau de toilette tester for women 3.3 oz
Eau De Toilette 3.4oz
Sunflowers Perfume by Elizabeth Arden, 3.4 oz Eau De Toilette Spray Tester for Women
Sunflowers Perfume by Elizabeth Arden, 1.7 oz Eau De Toilette Spray for Women
StrawberryNET.com
Elizabeth Arden Sunflowers Eau De Toilette Spray 100ml 3.3oz
Elizabeth Arden Sunflowers Eau De Toilette Spray 100ml 3.3oz
Gift Set 3.3oz
Sunflowers Gift Set by Elizabeth Arden Gift Set for Women Includes 3.3 oz Eau De Toilette Spray 3.3 Body Lotion 3.3 oz Body Cream
Gift Set 3.3oz
Sunflowers Gift Set by Elizabeth Arden Gift Set for Women Includes 3.3 oz Eau De Toilette Spray 3.3 oz Hydrating Cream Cleanser 3.3. oz Body Lotion

Aceasta pagina contine informatii, recenzii, notele parfumurilor, imagini, reclame noi si vechi, video-uri despre Elizabeth Arden Sunflowers fragrance dar nu se garanteaza acuratetea informatiei. Daca detineti informatii suplimentare despre Elizabeth Arden Sunflowers, completati prin adaugarea unei personal perfume review. Frgarntica dispune de un sistem unic de clasificare pentru utilizatori si poti clasifica Sunflowers dupa Elizabeth Arden. Click pe optiunea potrivita din formularul de clasificare de sub imaginea parfumului. De asemenea, exista link-uri cu alte website-uri/magazine online, dar Fragrantica nu garanteaza si nu isi asuma responsabilitatea pentru continutul si veridicitatea acestora, nici pentru consecintele vizitarii acestora (ca pierderea de bani si nu numai). Recenziile utilizatorilor despre Sunflowers de Elizabeth Arden reprezinta exclusiv opinia autorilor lor si nu reflecta opinia Fragrantica.

Gucci Gucci Eau de Parfum II Lancome Magie Noire Dolce&Gabbana D&G Light Blue Burberry Burberry Brit Chanel Chance Eau de Toilette Lancome Tresor Midnight Rose Thierry Mugler Innocent Rock Givenchy Ange Ou Demon Le Secret Givenchy Very Irresistible Kenzo Flower by Kenzo Guerlain Idylle Bvlgari Bvlgari Rose Essentielle Eau De Toilette Rosee Givenchy Ange ou Demon Le Secret Elixir Bvlgari Omnia Amethyste Lancome Tresor In Love Hermes Eau des Merveilles Bvlgari Bvlgari Pour Femme Giorgio Armani Armani Code for Women NafNaf Fairy Juice Cerruti 1881