Designeri » D E » Oriental Floral « Grupuri

True Love Elizabeth Arden de dama

True Love Elizabeth Arden de dama

True Love Elizabeth Arden de dama Imagini True Love Elizabeth Arden de dama Imagini

True Love de Elizabeth Arden este un parfum Oriental Floral de dama. True Love a fost lansat in 1994. Creatorul acestui parfum este Sophia Grojsman. Notele de varf sunt caisa, note verzi, frezie si piersica; notele de mijloc sunt stanjenel, radacina de stanjenel, iasomie, heliotrop, lacramioare si trandafir; Notele de baza sunt lemn de santal, ambra, vanilie si cedru.

caisa note verzi frezie piersica

stanjenel radacina de stanjenel iasomie heliotrop lacramioare trandafir

lemn de santal ambra vanilie cedru

Informatii suplimentare despre parfum in limba engleza / More in English language about True Love by Elizabeth Arden.

True Love Recenziile parfumurilor

olgastefan
olgastefan

Miroase curat, fresh, la început, simt exclusiv notele de piersică şi caisă, îmi aminteşte de Peche Jaune de la Yves Rocher, doar că persistă mai mult timp şi chiar se transformă într-o aromă caldă, cremoasă. N-am să bat câmpii vizavi de note, pentru că în afara fructelor nu prea simt nimic, dar, dacă mă întrebam de unde vine senzaţia de "cremoşenie", mi-am dat seama curând: miroase exact ca acea cremă Nivea în cutie albastră, combinată cu deodorant Dove şi cu un iz de tarabă cu nectarine :). Nu văd nimic "romantic" aici, e doar curăţel, evocă o imagine foarte puritană, potrivit vara, ziua, cândva era foarte ieftin, acum, în mod cert, dacă nu l-aţi avut şi nu e o achiziţie de "nostalgie", sunt parfumuri "cremoase" mai bune, de la firme care folosesc ingrediente de calitate. E un parfum semnat Sophia Grojsman, într-adevăr, piersica e nota ei distinctivă, dar nu e sexy-vintage-vamp deloc, cum e Diamond& Rubies, de pildă :) Mie, una, nu-mi place pe pielea mea, pe mine, nu mă reprezintă. Dar are un farmec al lui şi, purtat de persoana potrivită, cred că poate fi o prezenţă agreabilă, to say the least.

True Love by Elizabeth Arden 2.00 out of 5 based on 3 ratings and 1 user reviews

Eau De Toilette 0.15oz
Elizabeth Arden True Love Eau De Toilette Spray 100ml 3.3oz
Elizabeth Arden True Love Eau De Toilette Spray 100ml 3.3oz
Elizabeth Arden True Love eau de toilette for women 3.3 oz
Elizabeth Arden True Love eau de toilette for women 3.3 oz

Aceasta pagina contine informatii, recenzii, notele parfumurilor, imagini, reclame noi si vechi, video-uri despre Elizabeth Arden True Love fragrance dar nu se garanteaza acuratetea informatiei. Daca detineti informatii suplimentare despre Elizabeth Arden True Love, completati prin adaugarea unei personal perfume review. Frgarntica dispune de un sistem unic de clasificare pentru utilizatori si poti clasifica True Love dupa Elizabeth Arden. Click pe optiunea potrivita din formularul de clasificare de sub imaginea parfumului. De asemenea, exista link-uri cu alte website-uri/magazine online, dar Fragrantica nu garanteaza si nu isi asuma responsabilitatea pentru continutul si veridicitatea acestora, nici pentru consecintele vizitarii acestora (ca pierderea de bani si nu numai). Recenziile utilizatorilor despre True Love de Elizabeth Arden reprezinta exclusiv opinia autorilor lor si nu reflecta opinia Fragrantica.

Mai multe din acelasi grup Oriental Floral
Al-Rehab Tahani Ralph Lauren Lauren Style Revlon Charlie Gold Cacharel Lou Lou Blue Crabtree & Evelyn Nantucket Briar Max Mara Max Mara Le Parfum Zeste & Musc Jeanne Arthes Luxure Bvlgari BLV Eau de Parfum II Jacomo Anthracite Red Flower Organic Perfume Ambrette Modigliani Modigliani Jean-Claude Jitrois Jitrois