Designeri » D E » Floral Fructat « Grupuri

Diamonds and Sapphires Elizabeth Taylor de dama

Diamonds and Sapphires Elizabeth Taylor de dama

ozonic
Diamonds and Sapphires Elizabeth Taylor de dama Imagini

Diamonds and Sapphires de Elizabeth Taylor este un parfum Floral Fructat de dama. Diamonds and Sapphires a fost lansat in 1993. Notele de varf sunt pepene, frezie, galbanum, piersica si lacramioare; notele de mijloc sunt condimente, rabarbar, iasomie, ylang-ylang si trandafir; Notele de baza sunt lemn de santal, ambra, mosc si vetiver.

pepene frezie galbanum piersica lacramioare

condimente rabarbar iasomie ylang-ylang trandafir

lemn de santal ambra mosc vetiver

Informatii suplimentare despre parfum in limba engleza / More in English language about Diamonds and Sapphires by Elizabeth Taylor.

Diamonds and Sapphires Recenziile parfumurilor

Liviu
Liviu

In primul rand e opulent...ca bijuteriile actritei. Te napadeste un miros de fructe si toate florile pamantului, eu am simtit iasomie, trandafir si frezie amestecat cu piersici si pepene galben. Nimic rau in asta, amestecul e chiar reusit si un pic de condimente il pune in valoare. Pacat ca totul e sintetic...probabil s-a vrut un parfum pentru mase. Dar chiar si sinteticul asta e bine lucrat. Cu ingrediente bune seria ,,Diamonds" ar fi trebuit sa concureze la titlul de parfumuri de elita. Chiar si parfumierii care au lucrat la ele fac parte din elita.
Insa parerea mea personala e ca aceste parfumuri, low-cost fiind dau clasa multora.
Nu m-au facut sa-mi aduc aminte le Liz Taylor dar am vizualizat persoana potrivita pentru el...o invatatoare/profesoara de 50 ani+...si mult fum de tigara in preajma :)

Aceasta pagina contine informatii, recenzii, notele parfumurilor, imagini, reclame noi si vechi, video-uri despre Elizabeth Taylor Diamonds and Sapphires fragrance dar nu se garanteaza acuratetea informatiei. Daca detineti informatii suplimentare despre Elizabeth Taylor Diamonds and Sapphires, completati prin adaugarea unei personal perfume review. Frgarntica dispune de un sistem unic de clasificare pentru utilizatori si poti clasifica Diamonds and Sapphires dupa Elizabeth Taylor. Click pe optiunea potrivita din formularul de clasificare de sub imaginea parfumului. De asemenea, exista link-uri cu alte website-uri/magazine online, dar Fragrantica nu garanteaza si nu isi asuma responsabilitatea pentru continutul si veridicitatea acestora, nici pentru consecintele vizitarii acestora (ca pierderea de bani si nu numai). Recenziile utilizatorilor despre Diamonds and Sapphires de Elizabeth Taylor reprezinta exclusiv opinia autorilor lor si nu reflecta opinia Fragrantica.

Christian Dior L'or J'adore The Absolute Perfume Usher Usher She Byblos Blu Light Fever Alfred Sung Bijou Victoria`s Secret Isle of Pink Esteban Folie de Figue Yves Saint Laurent Young Sexy Lovely Collector Edition Radiant 2008 Jacques Fath Yin Imperial Victoria`s Secret Pure Seduction Ulric de Varens Mini Varens 29 Perry Ellis 18 Daisy Fuentes Dianoche Passion