Designeri » D E » Floral « Grupuri

Imagine Ellen Tracy de dama

Imagine Ellen Tracy de dama

Imagine Ellen Tracy de dama Imagini Imagine Ellen Tracy de dama Imagini

Imagine de Ellen Tracy este un parfum Floral de dama. Imagine a fost lansat in 2003. Creatorul acestui parfum este Maurice Roucel. Notele de varf sunt magnolie, violeta si ylang-ylang; notele de mijloc sunt ciclama, garoafa, osmanthus, lacramioare si trandafir; Notele de baza sunt lemn de santal, mosc si vanilie.

magnolie violeta ylang-ylang

ciclama garoafa osmanthus lacramioare trandafir

lemn de santal mosc vanilie

Informatii suplimentare despre parfum in limba engleza / More in English language about Imagine by Ellen Tracy.

Imagine Recenziile parfumurilor

Mirunacatowl
Mirunacatowl

Desi descris ca un floral pur, eu percep in deschidere o prospetime aproape acvatica (poate curatenia magnoliei cuplata cu trandafirii, pe care nu mi-i pot inchipui decat inrouati). Buchetul floral din centru exceleaza pentru o perioada scurta cu ciclama, dupa care se instaureaza acorduri predominant dulci. Dulceata lor se aseamana foarte tare cu cea din The One de la D&G, o dulceata invaluitor-confortabila care mie nu mi se pare cleioasa.
Pentru un cheapie, nu e rau, dar, desi siajul este acceptabil (3-4m), parfumul sufera de boala efemeritatii sale, nedurand mai mult de 2 ore nici in parul de la ceafa. Categoria: experiente dragute pt. bani putini.

Aceasta pagina contine informatii, recenzii, notele parfumurilor, imagini, reclame noi si vechi, video-uri despre Ellen Tracy Imagine fragrance dar nu se garanteaza acuratetea informatiei. Daca detineti informatii suplimentare despre Ellen Tracy Imagine, completati prin adaugarea unei personal perfume review. Frgarntica dispune de un sistem unic de clasificare pentru utilizatori si poti clasifica Imagine dupa Ellen Tracy. Click pe optiunea potrivita din formularul de clasificare de sub imaginea parfumului. De asemenea, exista link-uri cu alte website-uri/magazine online, dar Fragrantica nu garanteaza si nu isi asuma responsabilitatea pentru continutul si veridicitatea acestora, nici pentru consecintele vizitarii acestora (ca pierderea de bani si nu numai). Recenziile utilizatorilor despre Imagine de Ellen Tracy reprezinta exclusiv opinia autorilor lor si nu reflecta opinia Fragrantica.

Celine Dion Spring in Paris Shiseido Energizing Fragrance Victoria`s Secret Dream Angels Divine Jacadi Jacadi Eau de Senteur Lancome Miracle Tendre Voyage Priscilla Presley Roses and More Shantara Reve Etoile Le Jardin Retrouve Chevrefeuille Philosophy Unconditional Love Henri Bendel Gardenia & Vanilla Scaasi Scaasi L`Erbolario Frutto della Passione