Designeri » D E » Chypre Floral « Grupuri

Diva Emanuel Ungaro de dama

Diva Emanuel Ungaro de dama

miere
Diva Emanuel Ungaro de dama Imagini Diva Emanuel Ungaro de dama Imagini Diva Emanuel Ungaro de dama Imagini Diva Emanuel Ungaro de dama Imagini Diva Emanuel Ungaro de dama Imagini Diva Emanuel Ungaro de dama Imagini Diva Emanuel Ungaro de dama Imagini Diva Emanuel Ungaro de dama Imagini

Diva de Emanuel Ungaro este un parfum Chypre Floral de dama. Diva a fost lansat in 1983. Creatorul acestui parfum este Jacques Polge. Notele de varf sunt aldehide, coriandru, mandarina, tuberoza indiana, bergamot si cardamom; notele de mijloc sunt garoafa, radacina de stanjenel, trandafir turcesc, ylang-ylang, trandafir marocan, narcisa si iasomie egipteana; Notele de baza sunt miere, stanjenel, ambra, lemn de santal, paciuli, mosc, zibeta, vanilie, lichen si vetiver.

aldehide coriandru mandarina tuberoza indiana bergamot cardamom

garoafa radacina de stanjenel trandafir turcesc ylang-ylang trandafir marocan narcisa iasomie egipteana

miere stanjenel ambra lemn de santal paciuli mosc zibeta vanilie lichen vetiver

Informatii suplimentare despre parfum in limba engleza / More in English language about Diva by Emanuel Ungaro.

Maska

Diva Recenziile parfumurilor

muneca_brava
muneca_brava

Este clasic,greu,dar nu insuportabil!!! Imediat iti dai seama ca este un parfum din anii 80, perfect dupa varsta de 45 de ani,persistenta si siaj ridicate.

Este un miros clasic, chypre, floral si usor aldehidic. Miroase bine, este destul de aspru, iar aldehidele nu sunt prezente in exces aici, ceea ce este bine. Are ingrediente multe, insa este purtabil de cei ce agreeaza clasicele, altfel... e cam greu de purtat in ziua de azi. Mie imi pare destul de placut. Are siaj si persistenta bune. Nota mea: 6/10

monafro
monafro

Este un parfum perfect al anilor 80', opulenți și decadenți. Bineînțeles că eu îl foloseam în exces la ceaiuri dansante și disco, deși nu se potrivea cu vârsta mea teen-age, de atunci...Acum mi-e dor de el, este sofisticat și fascinant (probabil că de atunci mi-am format gustul pentru chypre, aldehide și anumite note florale). Cred că era vorba mai degrabă de o Divă Rock Opera (opera clasică o asociez cu Guerlain și baletul cu Nina Ricci :-)

craitza
craitza

Este puternic,sofisticat,elegant.Perfect pentru o seara la Opera.

Aceasta pagina contine informatii, recenzii, notele parfumurilor, imagini, reclame noi si vechi, video-uri despre Emanuel Ungaro Diva fragrance dar nu se garanteaza acuratetea informatiei. Daca detineti informatii suplimentare despre Emanuel Ungaro Diva, completati prin adaugarea unei personal perfume review. Frgarntica dispune de un sistem unic de clasificare pentru utilizatori si poti clasifica Diva dupa Emanuel Ungaro. Click pe optiunea potrivita din formularul de clasificare de sub imaginea parfumului. De asemenea, exista link-uri cu alte website-uri/magazine online, dar Fragrantica nu garanteaza si nu isi asuma responsabilitatea pentru continutul si veridicitatea acestora, nici pentru consecintele vizitarii acestora (ca pierderea de bani si nu numai). Recenziile utilizatorilor despre Diva de Emanuel Ungaro reprezinta exclusiv opinia autorilor lor si nu reflecta opinia Fragrantica.

Bottega Veneta Bottega Veneta Guerlain Shalimar Parfum Initial Chanel Coco Mademoiselle Guerlain Shalimar Yves Saint Laurent Yvresse (Champagne) Lancome Poeme Christian Dior Dolce Vita Guerlain Aqua Allegoria Flora Nymphea Hermes 24 Faubourg Carolina Herrera CH Eau De Parfum Sublime Chopard Casmir Givenchy Amarige Hermes Kelly Caleche Guerlain Samsara Eau de Parfum Cerruti 1881 Givenchy Organza Christian Dior Dior Addict Yves Saint Laurent Cinema Guerlain L'Instant Magic Naomi Campbell Naomagic