Designeri » D E » Floral Fructat « Grupuri

Cherry in the Air Escada de dama

nuci
migdale
acrisor
Cherry in the Air Escada de dama Imagini Cherry in the Air Escada de dama Imagini Cherry in the Air Escada de dama Imagini

Cherry in the Air de Escada este un parfum Floral Fructat de dama. Cherry in the Air a fost lansat in 2013. Notele de varf sunt visine, zmeura si mandarina; notele de mijloc sunt marshmallow, gardenie, orhidee si vanilie; Notele de baza sunt lemn de santal, stejar, mosc si piele intoarsa alba.

visine zmeura mandarina

marshmallow gardenie orhidee vanilie

lemn de santal stejar mosc piele intoarsa alba

Informatii suplimentare despre parfum in limba engleza / More in English language about Cherry in the Air by Escada.

Cherry in the Air Recenziile parfumurilor

Este un gurmand-fructat ce incepe cu miros de cirese negre, ca mai apoin sa simt bine mirosul duuuulce de marshmallow si vasnilie, care acompaniaza florile redate suav, de orhidee si gardenie. Parfumul se aseaza apoi pe o baza frumoasa de santal. Este interesant faptul ca, desi parfumul este unul de masa, nepretentios, creeat ca sa vanda in special adolescentelor, notele nu imi par cele mai sintetice, parfumul nu imi produce greata si nu imi pare groaznic de dulce. Ma mir si eu... l-as putea chiar purta dacal-as primi, in momentele mele copilaroase. Siaj si persistenta moderate. Evaluare: 6/10

Phyto.Chemical
Phyto.Chemical

Cherry in the Air combina note dulci si totodata proaspete, revigorante de cirese negre, mandarine, gardenie si lemn de santal. Imi pare un parfum destul de suculent, vioi si potrivit pentru zilele insorite de vara. Reactia elementelor ma directionat spre Womanity - Thierry Mugler insa intr-o varianta mai usoara.

Aceasta pagina contine informatii, recenzii, notele parfumurilor, imagini, reclame noi si vechi, video-uri despre Escada Cherry in the Air fragrance dar nu se garanteaza acuratetea informatiei. Daca detineti informatii suplimentare despre Escada Cherry in the Air, completati prin adaugarea unei personal perfume review. Frgarntica dispune de un sistem unic de clasificare pentru utilizatori si poti clasifica Cherry in the Air dupa Escada. Click pe optiunea potrivita din formularul de clasificare de sub imaginea parfumului. De asemenea, exista link-uri cu alte website-uri/magazine online, dar Fragrantica nu garanteaza si nu isi asuma responsabilitatea pentru continutul si veridicitatea acestora, nici pentru consecintele vizitarii acestora (ca pierderea de bani si nu numai). Recenziile utilizatorilor despre Cherry in the Air de Escada reprezinta exclusiv opinia autorilor lor si nu reflecta opinia Fragrantica.

Lolita Lempicka Lolita Lempicka Boadicea the Victorious Ardent Sospiro Perfumes Erba Pura La Prairie Midnight Rain Chanel Chanel N°5 Eau Premiere Serge Lutens Chergui Guerlain Shalimar Viktor&Rolf Flowerbomb Guerlain Champs Elysees Eau de Parfum Christian Dior Hypnotic Poison Tauer Perfumes Carillon pour un ange Reminiscence Tonka Tauer Perfumes 07 Vetiver Dance Maison Francis Kurkdjian Absolue Pour le Matin Profumum Roma Alba Nina Ricci Ricci Ricci Dancing Ribbon J.F. Schwarzlose Berlin Trance Etat Libre d`Orange Bijou Romantique Isabey Isabey Gardenia Lancome La Vie Est Belle