Designeri » D E » Floral Fructat Gurmand « Grupuri

Desire Me Escada de dama

cacao
cafea
Desire Me Escada de dama Videouri
Desire Me Escada de dama Imagini Desire Me Escada de dama Imagini Desire Me Escada de dama Imagini Desire Me Escada de dama Imagini Desire Me Escada de dama Imagini

Desire Me de Escada este un parfum Floral Fructat Gurmand de dama. Desire Me a fost lansat in 2009. Notele de varf sunt citrice, mandarina si clementina; notele de mijloc sunt bujor, note verzi, caprifoi si orhidee; Notele de baza sunt note dulci, ciocolata amaruie, cafea si crema custard.

citrice mandarina clementina

bujor note verzi caprifoi orhidee

note dulci ciocolata amaruie cafea crema custard

Informatii suplimentare despre parfum in limba engleza / More in English language about Desire Me by Escada.

Desire Me Recenziile parfumurilor

olgastefan
olgastefan

e mai mult o observație decât o recenzie: prietenul meu folosește la țigara electronică un lichid cu miros de tiramisu identic notei sintetice de tiramisu a la Escada (care cred că este listată ca atare doar în Incredible Me, dar care apare pregnant și aici). e genul de parfum care putea fi oricând o creație celebrity, aș îndrăzni să spun că Rihannele sunt chiar mai reușite, calitativ, genul de miros despre care nimeni n-o să facă vreun comentariu (poate și din pricina siajului parcimonios), purtabil vara, când, oricum, toată lumea virează spre Light Blue& co., iar iubitoarele de gurmande sunt ușor descoperite :)

Este un parfum foarte dulce, insa din pacate si foarte sintetic. Nu miroase chiar ca un parfum la kilogram, cum sunt altele, cu miros de punga de plastic, dar nici mult nu cred ca mai avea. Se simt note fructate, note zaharoase, dar si un bujor strangulat, care se chinuie sa iasa la suprafata:) Pare un parfum adolescentin, compatibil cu gusturile actuale ale maselor.
Nota mea: 3/10

Fl0rynus
Fl0rynus

Este un pafum foarte dulce si persistent,miroase delicios pe piele.

Aceasta pagina contine informatii, recenzii, notele parfumurilor, imagini, reclame noi si vechi, video-uri despre Escada Desire Me fragrance dar nu se garanteaza acuratetea informatiei. Daca detineti informatii suplimentare despre Escada Desire Me, completati prin adaugarea unei personal perfume review. Frgarntica dispune de un sistem unic de clasificare pentru utilizatori si poti clasifica Desire Me dupa Escada. Click pe optiunea potrivita din formularul de clasificare de sub imaginea parfumului. De asemenea, exista link-uri cu alte website-uri/magazine online, dar Fragrantica nu garanteaza si nu isi asuma responsabilitatea pentru continutul si veridicitatea acestora, nici pentru consecintele vizitarii acestora (ca pierderea de bani si nu numai). Recenziile utilizatorilor despre Desire Me de Escada reprezinta exclusiv opinia autorilor lor si nu reflecta opinia Fragrantica.

Guerlain Shalimar Parfum Initial Guerlain L'Instant de Guerlain Kenzo Kenzo Amour Givenchy Ange ou Demon Le Secret Elixir Madonna Truth or Dare Lacoste Inspiration Guerlain L'Instant Magic Christian Dior Hypnotic Poison Yves Saint Laurent Elle Prada Prada Candy Lancome La Vie Est Belle Gucci Gucci by Gucci Eau de Parfum Nina Ricci Nina Lolita Lempicka Lolita Lempicka Le Premier Parfum Cerruti 1881 Christian Dior Dior Addict Eau Fraiche Yves Saint Laurent Manifesto Guerlain La Petite Robe Noir Moschino Cheap & Chic I Love Love Thierry Mugler Alien