Designeri » D E » Oriental Vanilat « Grupuri

Escada Magnetism Escada de dama

Escada Magnetism Escada de dama

caramel
Escada Magnetism Escada de dama Videouri Escada Magnetism Escada de dama Videouri
Escada Magnetism Escada de dama Imagini Escada Magnetism Escada de dama Imagini Escada Magnetism Escada de dama Imagini Escada Magnetism Escada de dama Imagini

Escada Magnetism de Escada este un parfum Oriental Vanilat de dama. Escada Magnetism a fost lansat in 2003. Escada Magnetism a fost creat de Steve Demercado si Pierre Bourdon. Notele de varf sunt ananas, coacaze negre, pepene, fructe rosii, cassia si lici; notele de mijloc sunt magnolie, stanjenel, frunze verzi, frezie, busuioc, iasomie, chimion, heliotrop, lacramioare, trandafir si floare de migdal; Notele de baza sunt lemn de santal, ambra, paciuli, mosc, rasina benzoica, caramel, vetiver si vanilie.

ananas coacaze negre pepene fructe rosii cassia lici

magnolie stanjenel frunze verzi frezie busuioc iasomie chimion heliotrop lacramioare trandafir floare de migdal

lemn de santal ambra paciuli mosc rasina benzoica caramel vetiver vanilie

Informatii suplimentare despre parfum in limba engleza / More in English language about Escada Magnetism by Escada.

Amor Amor Tentation

Escada Magnetism Recenziile parfumurilor

Simo
Simo

Face parte dintr-o gama de parfumuri care nu m-a prea atras niciodata sa le port..si totusi m-a cucerit cu ceva, este intr-adevar comercial dar are ingrediente de calitate, persistenta buna, ma invaluie intr-un nor parfumat foarte placut si potrivit toamnei de afara. Il simt dulce, ca o licoare rosie imbatatoare.

cateyes
cateyes

O dulceata de parfum. Magnetism? Da, categoric. Atrage si intoarce privirile, este intrebat si niciodata de neobservat. Este dulce tare, dar temperat de notele verzi pe care, nu stiu cum se face, dar le simt din plin. Si ce sa vezi, se transforma incredibil de frumos intr-un parfum cremos si cald, care indeamna sa te apropii de pielea purtatoarei si sa il inspiri inca o data si inca o data...
Simt si un busuioc ravasit in acest parfum.

flory17
flory17

Un parfum dulce, perfect pentru vremea rece de afara. Eu il port ziua dar ar merge purtat si seara, dupa parerea mea.

Parfumul este unul comercial, cu miros de fructe scaldate in caramel si vanilie, florile simtindu-se in plan secundar.
Este clar ca parfumul a fost facut pentru a fi iubit si de fetele tinere dar si de femei. Tehnic este ok realizat, are siaj si persistenta bune, este dulce spre foarte dulce, deci are toate ingredientele unui parfum comercial. Si e culmea, nu-mi chiar displace!
Nota mea: 5/10

Aceasta pagina contine informatii, recenzii, notele parfumurilor, imagini, reclame noi si vechi, video-uri despre Escada Escada Magnetism fragrance dar nu se garanteaza acuratetea informatiei. Daca detineti informatii suplimentare despre Escada Escada Magnetism, completati prin adaugarea unei personal perfume review. Frgarntica dispune de un sistem unic de clasificare pentru utilizatori si poti clasifica Escada Magnetism dupa Escada. Click pe optiunea potrivita din formularul de clasificare de sub imaginea parfumului. De asemenea, exista link-uri cu alte website-uri/magazine online, dar Fragrantica nu garanteaza si nu isi asuma responsabilitatea pentru continutul si veridicitatea acestora, nici pentru consecintele vizitarii acestora (ca pierderea de bani si nu numai). Recenziile utilizatorilor despre Escada Magnetism de Escada reprezinta exclusiv opinia autorilor lor si nu reflecta opinia Fragrantica.

Versace Crystal Noir Thierry Mugler Alien Lancome Tresor Midnight Rose Guerlain Shalimar Parfum Initial Christian Dior Dior Addict Eau de Parfum Avon Rare Gold Thierry Mugler Angel Givenchy Very Irresistible Prada Prada Candy Givenchy Very Irresistible Sensual Givenchy Ange ou Demon Yves Saint Laurent Cinema Avon Little Black Dress Lolita Lempicka L de Lolita Lempicka Thierry Mugler Angel Eau de Toilette Lalique Encre Noire Pour Elle Avon Today Guerlain Insolence Eau de Parfum Elie Saab Le Parfum Montblanc Présence d'une femme