Designeri » D E » Floral Fructat « Grupuri

Escada S Escada de dama

Escada S Escada de dama

nuci
Escada S Escada de dama Videouri Escada S Escada de dama Videouri
Escada S Escada de dama Imagini Escada S Escada de dama Imagini Escada S Escada de dama Imagini

Escada S de Escada este un parfum Floral Fructat de dama. Escada S a fost lansat in 2007. Notele de varf sunt coacaze negre, prune si trandafir; notele de mijloc sunt floare de migdal, pimento, lacramioare si trandafir; Notele de baza sunt alune, lemn de santal, mosc si lemn de mahon.

coacaze negre prune trandafir

floare de migdal pimento lacramioare trandafir

alune lemn de santal mosc lemn de mahon

Informatii suplimentare despre parfum in limba engleza / More in English language about Escada S by Escada.

Escada S Recenziile parfumurilor

Sorana P
Sorana P

l-am primit cadou, Casa Escada nu este una dintre casele mele preferate. Este un parfum destul de dulce, cu siaj moderat. Persista binisor. Este un parfum de vreme calda si pe care eu il iau, dupa mine, in excursii....nu de alta dar mi s-a spart o sticla de Womanity in bagaj si de atunci, in vacante nu mai iau decat parfumurile mai putin importante :)

Este un parfum dulce, sintetic, taaaaaaaree...Imi provoaca greata! Incepe usor acrisor, apoi se indulceste, iar nota evidenta de punga de plastic isi face aparitia. Apar cica si niste flori la fel de artificiale si apoi totul sucomba intr-o baza de mosc. Are siaj mare si persistenta buna, insa.... zic pas! Nota mea: 4/10

maeda
maeda

Am avut Escada S acum cativa ani si mi-a placut mult. Este un parfum tare, cremos,dulceag, putin vanilat, pe care persoanele din jur il observa imediat. Este parfumul meu preferat de la Escada.

Aceasta pagina contine informatii, recenzii, notele parfumurilor, imagini, reclame noi si vechi, video-uri despre Escada Escada S fragrance dar nu se garanteaza acuratetea informatiei. Daca detineti informatii suplimentare despre Escada Escada S, completati prin adaugarea unei personal perfume review. Frgarntica dispune de un sistem unic de clasificare pentru utilizatori si poti clasifica Escada S dupa Escada. Click pe optiunea potrivita din formularul de clasificare de sub imaginea parfumului. De asemenea, exista link-uri cu alte website-uri/magazine online, dar Fragrantica nu garanteaza si nu isi asuma responsabilitatea pentru continutul si veridicitatea acestora, nici pentru consecintele vizitarii acestora (ca pierderea de bani si nu numai). Recenziile utilizatorilor despre Escada S de Escada reprezinta exclusiv opinia autorilor lor si nu reflecta opinia Fragrantica.

Lancome Tresor Midnight Rose Kenzo Kenzo Amour Guerlain Insolence Eau de Parfum Prada Prada Candy Givenchy Ange ou Demon Le Secret Elixir Moschino Cheap & Chic I Love Love Yves Saint Laurent Elle Guerlain L'Instant Magic Salvatore Ferragamo Signorina Gucci Gucci by Gucci Eau de Parfum Christian Dior Dior Addict Eau Fraiche Cerruti 1881 Givenchy Hot Couture Guerlain Guerlain Shalimar Parfum Initial L'Eau Madonna Truth or Dare Givenchy Hot Couture Eau de Toilette Givenchy Play For Her Intense Versace Versace Woman Christian Dior Hypnotic Poison Jean Paul Gaultier Gaultier 2