Designeri » D E » Oriental « Grupuri

Escada pour Homme Escada de barbati

Escada pour Homme Escada de barbati

Escada pour Homme Escada de barbati Imagini Escada pour Homme Escada de barbati Imagini Escada pour Homme Escada de barbati Imagini Escada pour Homme Escada de barbati Imagini Escada pour Homme Escada de barbati Imagini Escada pour Homme Escada de barbati Imagini

Escada pour Homme de Escada este un parfum Oriental de barbati. Escada pour Homme a fost lansat in 1993. Notele de varf sunt portocala, , lavanda, coniac, lamaie italieneasca si bergamot; notele de mijloc sunt nucsoara, chimion, garoafa, frunza de dafin, scortisoara, ienupar, muscata si cardamom; Notele de baza sunt lemn de santal, boabe de tonka, paciuli, mosc si vanilie.

portocala lavanda coniac lamaie italieneasca bergamot

nucsoara chimion garoafa frunza de dafin scortisoara ienupar muscata cardamom

lemn de santal boabe de tonka paciuli mosc vanilie

Informatii suplimentare despre parfum in limba engleza / More in English language about Escada pour Homme by Escada.

Escada pour Homme Recenziile parfumurilor

Casanova
Casanova

Nu voi lua la bani marunti evolutia notelor a parfumului, voi descrie un tablou unde l-as vedea si revedea de cate ori va fi nevoie cand o sa-l port.

Ora 23:00, nevasta le spune copiilor povestea inainte de somn. Afara, o seara linistita de toamna in Manhattan, cu luna rusinoasa printre zgarie-norii care iti taie respiratia. Dar tu, purtand acest parfum, te vei simti mai presus decat acestia. Purtand un trenci bej si pe dedesubt un costum in dungi, de culoare maron si acompaniat de un pachet de trabucuri intr-un suport de piele, vei uita de problemele vietii si vei incepe sa traiesti momentul, sa prosperi in propria firma. Ce fel de firma? O firma cu un prestigiu international chiar mondial unde nu doar banii aduc fericirea ci si numele tau fiind din in ce mai cautat pe mapamond!
Afara fiind o temperatura constanta de 10 grade, ma gandesc sa ma plimb in Central Park, vantul aduce subtil mireasma frunzelor de culoare, care se combina perfect cu acest parfum. Ma asez pe banca, imi iau un trabuc si il pufai fara nici-un stres, stiind ca maine e o noua zi in care noi oportunitati se pot ivi.
Termin de fumat apoi o iau la pas spre casa. Nu imi trebuie taxi pentru 15 minute de mers pe jos, linistit, fara sa ma grabesc. Trecand pe langa bordel, femeile din strada imi simt mirosul si ma intreaba daca sunt disponibil. Respectuos, le spun ca am familie si mai ales demnitate asa ca imi vad de drum in continuare dar ele nu se lasa asa usor in a mai adulmeca parfumul si mirosul de tutun impregnat in imbracaminte. Am ajuns acasa, sotia ma asteapta cu bratele deschise si dupa o zi lunga, o partida de dragoste este bine meritata inainte de un somn linistit! ;-)

(Momentan detin o miniatura de 5ml, pana cand voi avea banii necesari si norocul de a da de o licitatie buna pe eBay pentru il avea cu adevarat la colectie!)

P.S : Observ cum comunitatea este foarte diversificata...tocmai ce primisem 2 balonase care-mi demonstrau ca descrierea tabloului chiar a fost faina...apoi dupa cateva ore nu mai sunt. Chiar nu stiu ce sa zic, oricum daca e musai sa zic si evolutia notelor, voi face inca un review doar despre asta.

Sarmis
Sarmis

Un parfum clasic, sofisticat, elegant pentru serile speciale de gala. Imposibil sa nu-l iubesti! Notele mi se par imposibil de detectat, este oriental putin spicy. Nu este cel mai masculin parfum, dar ramane un parfum masculin prin excelenta si sexul frumos il apreciaza. Pentru varsta 30+. Cel mai potrivit a fi purtat seara sau in zilele de toamna/iarna. Este un parfum foarte puternic (73% concentratia) si trebuie folosit cu moderatie. De asemenea, sticla are un aer rafinat care reflecta foarte bine continutul. Am descoperit o comoara acolo unde ma asteptam mai putin! Longevitate 10/10, proiectie 10/10. Nota finala 10.

Aceasta pagina contine informatii, recenzii, notele parfumurilor, imagini, reclame noi si vechi, video-uri despre Escada Escada pour Homme fragrance dar nu se garanteaza acuratetea informatiei. Daca detineti informatii suplimentare despre Escada Escada pour Homme, completati prin adaugarea unei personal perfume review. Frgarntica dispune de un sistem unic de clasificare pentru utilizatori si poti clasifica Escada pour Homme dupa Escada. Click pe optiunea potrivita din formularul de clasificare de sub imaginea parfumului. De asemenea, exista link-uri cu alte website-uri/magazine online, dar Fragrantica nu garanteaza si nu isi asuma responsabilitatea pentru continutul si veridicitatea acestora, nici pentru consecintele vizitarii acestora (ca pierderea de bani si nu numai). Recenziile utilizatorilor despre Escada pour Homme de Escada reprezinta exclusiv opinia autorilor lor si nu reflecta opinia Fragrantica.

Mai multe din acelasi grup Oriental
Serge Lutens Fumerie Turque Givenchy Oblique Rewind La Maison de la Vanille Vanille Givree de Antilles La Maison de la Vanille Vanille Noire du Mexique Escentric Molecules Molecule 02 Comptoir Sud Pacifique Cristal de Musc Al Haramain Perfumes Attar Al Kaaba Davidoff Silver Shadow Private Ava Luxe Madame X Fendi Theorema Esprit d`Ete Bond No 9 Harrods Swarovski Limited Edition Nobile 1942 Ambra Nobile