Designeri » D E » Oriental « Grupuri

Escada pour Homme Escada de barbati

Escada pour Homme Escada de barbati

Escada pour Homme Escada de barbati Imagini Escada pour Homme Escada de barbati Imagini Escada pour Homme Escada de barbati Imagini Escada pour Homme Escada de barbati Imagini Escada pour Homme Escada de barbati Imagini Escada pour Homme Escada de barbati Imagini

Escada pour Homme de Escada este un parfum Oriental de barbati. Escada pour Homme a fost lansat in 1993. Notele de varf sunt portocala, , lavanda, coniac, lamaie italieneasca si bergamot; notele de mijloc sunt nucsoara, chimion, garoafa, frunza de dafin, scortisoara, ienupar, muscata si cardamom; Notele de baza sunt lemn de santal, boabe de tonka, paciuli, mosc si vanilie.

portocala lavanda coniac lamaie italieneasca bergamot

nucsoara chimion garoafa frunza de dafin scortisoara ienupar muscata cardamom

lemn de santal boabe de tonka paciuli mosc vanilie

Informatii suplimentare despre parfum in limba engleza / More in English language about Escada pour Homme by Escada.

Escada pour Homme Recenziile parfumurilor

Sarmis
Sarmis

Un parfum clasic, sofisticat, elegant pentru serile speciale de gala. Imposibil sa nu-l iubesti! Notele mi se par imposibil de detectat, este oriental putin spicy. Nu este cel mai masculin parfum, dar ramane un parfum masculin prin excelenta si sexul frumos il apreciaza. Pentru varsta 30+. Cel mai potrivit a fi purtat seara sau in zilele de toamna/iarna. Este un parfum foarte puternic (73% concentratia) si trebuie folosit cu moderatie. De asemenea, sticla are un aer rafinat care reflecta foarte bine continutul. Am descoperit o comoara acolo unde ma asteptam mai putin! Longevitate 10/10, proiectie 10/10. Nota finala 10.

Escada pour Homme by Escada 4.67 out of 5 based on 4 ratings and 1 user reviews

Aceasta pagina contine informatii, recenzii, notele parfumurilor, imagini, reclame noi si vechi, video-uri despre Escada Escada pour Homme fragrance dar nu se garanteaza acuratetea informatiei. Daca detineti informatii suplimentare despre Escada Escada pour Homme, completati prin adaugarea unei personal perfume review. Frgarntica dispune de un sistem unic de clasificare pentru utilizatori si poti clasifica Escada pour Homme dupa Escada. Click pe optiunea potrivita din formularul de clasificare de sub imaginea parfumului. De asemenea, exista link-uri cu alte website-uri/magazine online, dar Fragrantica nu garanteaza si nu isi asuma responsabilitatea pentru continutul si veridicitatea acestora, nici pentru consecintele vizitarii acestora (ca pierderea de bani si nu numai). Recenziile utilizatorilor despre Escada pour Homme de Escada reprezinta exclusiv opinia autorilor lor si nu reflecta opinia Fragrantica.

Mai multe din acelasi grup Oriental
Annick Goutal Myrrhe Ardente Elizabeth Taylor Passion Krizia Krazy Krizia Solange Azagury-Partridge Stoned Gai Mattiolo That's Amore! Lui Al Haramain Perfumes Attar Al Kaaba Molinard Habanita Fresh Tobacco Caramel Avon Today Tomorrow Always Heart Ava Luxe Sacred Tesori d`Oriente Mirra Rasasi Sadaf