Designeri » D E » Floral « Grupuri

Especially Escada Delicate Notes Escada de dama

Especially Escada Delicate Notes Escada de dama

Especially Escada Delicate Notes Escada de dama Imagini Especially Escada Delicate Notes Escada de dama Imagini

Especially Escada Delicate Notes de Escada este un parfum Floral de dama. Especially Escada Delicate Notes a fost lansat in 2012. Notele de varf sunt grapefruit, Para si Hamanasu saz trandafir japonez; notele de mijloc sunt trandafir, ambretta (nalba de mosc) si ylang-ylang; Notele de baza sunt note lemnoase si mosc.

grapefruit Para Hamanasu saz trandafir japonez

trandafir ambretta (nalba de mosc) ylang-ylang

note lemnoase mosc

Informatii suplimentare despre parfum in limba engleza / More in English language about Especially Escada Delicate Notes by Escada.

Especially Escada Delicate Notes Recenziile parfumurilor

Este un parfum foarte proapat, cu un trandafir tanar, imbobocit, acompaniat de mosc si ceva note verzi. Parfumul este destul de rafinat, imi pare chiar mai reusit decat variabta initiala! Ceea ce m-ar nemultumi ar fi siajul mic si persistenta destul de redusa, insa este un parfum frumos de primavara. Nota mea: 7/10

Phyto.Chemical
Phyto.Chemical

Un parfum usor, delicat, proaspat, cu un spirit tanar si jucaus.
Pentru inceput porneste la drum entuziast, optimist, plin de energie insa in scurt timp se prabuseste.
Prin urmare persistenta este destul de scazuta.
Note usoare de para si chiar de grepfrut le regasesc, insa cele lemnoase mai putin.
Predominant ramane in cele din urma trandafirul si razlete urme de mosc.
Il gasesc potrivit atat pentru primavara dar mai ales pentru zilele toride de vara.

maeda
maeda

Nu imi plac foarte mult parfumurile cu note de trandafir prea pronuntate, dar acest Escada mi se pare foarte interesant: un parfum floral, putin fresh, fara sa resimt totusi fructele din el.Cred ca se poate purta foarte bine primavara. Longevitatea, ca la mai toate parfumurile Escada (exceptand Escada S), nu este punctul lui forte.

Aceasta pagina contine informatii, recenzii, notele parfumurilor, imagini, reclame noi si vechi, video-uri despre Escada Especially Escada Delicate Notes fragrance dar nu se garanteaza acuratetea informatiei. Daca detineti informatii suplimentare despre Escada Especially Escada Delicate Notes, completati prin adaugarea unei personal perfume review. Frgarntica dispune de un sistem unic de clasificare pentru utilizatori si poti clasifica Especially Escada Delicate Notes dupa Escada. Click pe optiunea potrivita din formularul de clasificare de sub imaginea parfumului. De asemenea, exista link-uri cu alte website-uri/magazine online, dar Fragrantica nu garanteaza si nu isi asuma responsabilitatea pentru continutul si veridicitatea acestora, nici pentru consecintele vizitarii acestora (ca pierderea de bani si nu numai). Recenziile utilizatorilor despre Especially Escada Delicate Notes de Escada reprezinta exclusiv opinia autorilor lor si nu reflecta opinia Fragrantica.

Bvlgari Bvlgari Pour Femme Dolce&Gabbana Dolce&Gabbana Pour Femme Guerlain Insolence Eau de Parfum Nina Ricci L`Air Cartier Baiser Vole Essence de Parfum Annick Goutal La Violette Annick Goutal Un Matin d`Orage Christian Dior Pure Poison Hermes Jour d'Hermes Guerlain La Petite Robe Noir Nina Ricci Mademoiselle Ricci Annick Goutal Songes Chloe Love Christian Dior Miss Dior (new) Hermes Kelly Caleche Guerlain Aqua Allegoria Flora Nymphea Givenchy Very Irresistible Sensual Hermes Elixir des Merveilles Cartier La Panthere Amouage Honour Woman