Designeri » D E » Oriental Floral « Grupuri

Especially Escada Elixir Escada de dama

Especially Escada Elixir Escada de dama

Especially Escada Elixir Escada de dama Imagini Especially Escada Elixir Escada de dama Imagini

Especially Escada Elixir de Escada este un parfum Oriental Floral de dama. Especially Escada Elixir a fost lansat in 2013. Notele de varf sunt grapefruit, Para si ambretta (nalba de mosc); notele de mijloc sunt trandafir turcesc, prune, prune uscate si ylang-ylang; Notele de baza sunt paciuli, ambra, cashmeran, mosc alb si vanilie de Madagascar.

grapefruit Para ambretta (nalba de mosc)

trandafir turcesc prune prune uscate ylang-ylang

paciuli ambra cashmeran mosc alb vanilie de Madagascar

Informatii suplimentare despre parfum in limba engleza / More in English language about Especially Escada Elixir by Escada.

Especially Escada Elixir Recenziile parfumurilor

Dana Maria

Oh, punct ochit, mariadid! Asta voiam si eu sa spun. Fix a urina miroase. Teribil.

Un parfum destul de acrisor care are un iz urat, ca de urina... Ingredientele imi par slabe calitativ, pare imbacsit, inecacios, ieftin... Pruna da rau, este ca fermentata... Nu imi place... Siaj si persistenta moderate. Evaluare: 4/10

Dana Maria

Delicate Notes il depaseste cu mult, chiar daca e mai slab. Nu vreau sa spun a ce mi-a mirosit mie parfumul asta. Dar ceva urat, in orice caz. Nu l-as purta.

Dragut si prezentabil in...primele clipe apoi din pacate lucrurile incep sa se schimbe nefavorabil. La inceput te intampina o nota intensa de trandafir roz, feciorelnic, imbibat de soare. Mai bine ramanea asa simplu, un soliflor. Insa din pacate pruna cam rascoapta si paciuliul il imbacsesc teribil. Parfumul devine greoi si intra intr-o faza de moleseala din care nu se mai recupereaza. Mai rau decat atat, spre baza apare un ton acrisor ca de fruct trecut care se iteste prin pacla densa de pruna si paciuli facand toata combinatia extrem de nearmonioasa. Varianta Escada Delicate Notes mi se pare superioara, chit ca e apa de toaleta si ca persistenta pare ceva mai slaba, totusi este mult mai rafinata.

Aceasta pagina contine informatii, recenzii, notele parfumurilor, imagini, reclame noi si vechi, video-uri despre Escada Especially Escada Elixir fragrance dar nu se garanteaza acuratetea informatiei. Daca detineti informatii suplimentare despre Escada Especially Escada Elixir, completati prin adaugarea unei personal perfume review. Frgarntica dispune de un sistem unic de clasificare pentru utilizatori si poti clasifica Especially Escada Elixir dupa Escada. Click pe optiunea potrivita din formularul de clasificare de sub imaginea parfumului. De asemenea, exista link-uri cu alte website-uri/magazine online, dar Fragrantica nu garanteaza si nu isi asuma responsabilitatea pentru continutul si veridicitatea acestora, nici pentru consecintele vizitarii acestora (ca pierderea de bani si nu numai). Recenziile utilizatorilor despre Especially Escada Elixir de Escada reprezinta exclusiv opinia autorilor lor si nu reflecta opinia Fragrantica.

Bvlgari Jasmin Noir Bvlgari Omnia Crystalline Eau de Parfum Marc Jacobs Decadence Gucci Gucci by Gucci Eau de Parfum Giorgio Armani Emporio Armani Diamonds Club Carven Le Parfum Givenchy Ange ou Demon Le Parfum & Accord Illicite Christian Dior Miss Dior Le Parfum Thierry Mugler Alien Oud Majestueux Zara Oriental Giorgio Armani Emporio Armani Diamonds Givenchy Very Irresistible Sensual Yves Saint Laurent Elle Guerlain L'Instant Magic Jimmy Choo Stars Alaia Paris Alaïa Chanel Coco Eau de Toilette Salvatore Ferragamo Emozione Guerlain Guerlain Shalimar Parfum Initial L'Eau Si Sensuelle Guerlain Shalimar Parfum Initial