Designeri » D E » Chypre « Grupuri

Escentric 03 Escentric Molecules unisex

Escentric 03 Escentric Molecules unisex

Escentric 03 de Escentric Molecules este un parfum Chypre unisex. Escentric 03 a fost lansat in 2010. Creatorul acestui parfum este Geza Schoen. Notele de varf sunt ghimbir, lamaie verde si piper; notele de mijloc sunt stanjenel, iasomie si ceai; Notele de baza sunt vetiver, mosc, lemn de santal, cedru de Virginia si pielarie.

ghimbir lamaie verde piper

stanjenel iasomie ceai

vetiver mosc lemn de santal cedru de Virginia pielarie

Informatii suplimentare despre parfum in limba engleza / More in English language about Escentric 03 by Escentric Molecules.

Escentric 03 Recenziile parfumurilor

admar7777
admar7777

''o limonada indulcita cu zahar brun,servita intr-o cofetarie old school''(imi aduce aminte de o apa minerala cu lamaie de pe vremea comunismului,cred ca Aurora de la borsec),un parfum foarte placut,miroase a aluat de prajitura in care e rasa coaja de lamaie,sau cand framanti cozonacul,si tine 10-14 ore cu un siaj moderat.Categoric degustat in perioada iunie-septembrie,dimineata si,sau dupa-amiaza.

Acest parfum incepe dulce, cu miros predomiant de ghimbir. Simt apoi iasomia, parca si ceva tuberoza si un miros pudrat de la iris. Este un floral, nicidecum chypre asa cum e listat. Este foarte feminin, nu vad nimic excentric aici... Catre final, vetiverul este cel care se simte cel mai pregnant. Siajul este bun, persistenta buna. Nota mea: 6/10

Aceasta pagina contine informatii, recenzii, notele parfumurilor, imagini, reclame noi si vechi, video-uri despre Escentric Molecules Escentric 03 fragrance dar nu se garanteaza acuratetea informatiei. Daca detineti informatii suplimentare despre Escentric Molecules Escentric 03, completati prin adaugarea unei personal perfume review. Frgarntica dispune de un sistem unic de clasificare pentru utilizatori si poti clasifica Escentric 03 dupa Escentric Molecules. Click pe optiunea potrivita din formularul de clasificare de sub imaginea parfumului. De asemenea, exista link-uri cu alte website-uri/magazine online, dar Fragrantica nu garanteaza si nu isi asuma responsabilitatea pentru continutul si veridicitatea acestora, nici pentru consecintele vizitarii acestora (ca pierderea de bani si nu numai). Recenziile utilizatorilor despre Escentric 03 de Escentric Molecules reprezinta exclusiv opinia autorilor lor si nu reflecta opinia Fragrantica.

Frederic Malle Portrait of a Lady Amouage Memoir Woman Christian Dior Fahrenheit Azzaro Decibel Escentric Molecules Escentric 01 Parfum d`Empire Ambre Russe Amouage The Library Collection Opus III Frederic Malle Une Rose Jean Patou Joy Molinard Habanita Eau de Parfum Frederic Malle Carnal Flower Serge Lutens Ambre Sultan Serge Lutens Datura Noir Amouage Amouage Lyric Woman Juliette Has A Gun Lady Vengeance Robert Piguet Fracas Escentric Molecules Molecule 01 Parfumerie Generale PG03 Cuir Venenum Tauer Perfumes 01 Le Maroc Pour Elle Tauer Perfumes Pentachords White