Designeri » D E » Lemnos Floral Mosc « Grupuri

Molecule 01 Escentric Molecules unisex

Molecule 01 Escentric Molecules unisex

Molecule 01 de Escentric Molecules este un parfum Lemnos Floral Mosc unisex. Molecule 01 a fost lansat in 2006. Creatorul acestui parfum este Geza Schoen. Parfumul prezinta IsoE Super.

IsoE Super

Informatii suplimentare despre parfum in limba engleza / More in English language about Molecule 01 by Escentric Molecules.

Not A Perfume

Molecule 01 Recenziile parfumurilor

Molecula IsoE Super are un comportament ciudat si imprevizibil, disparand si reaparand pe piele la intervale de timp. Formeaza o aura abia perceptibila in jurul tau, cei din jur fiind mai constienti de parfumul tau decat tu insuti. Pentru acest detaliu dar si pentru capacitatea de a-si modifica destul de mult mirosul de la o persoana la alta Molecule 1 imi pare un parfum foarte special.

Un parfum sintetic, total artificial asadar, dar uite ca se poate face ceva inedit si cu o molecula solitara. Aceasta poseda un miros destul de complex, creand iluzia mai multor note: tamaie, putin cedru, citrice. Prin urmare parfumul e subtil, rece, usor masculin. In Elvetia este destul de popular, nu de putine ori l-am simtit in oras, mai des pe barbati (atat tineri cat si seniori foarte stylish) pe strada. Lasa o urma discreta in jur, dar il recunosti imediat! E un parfum cotidian, modern, nederanjant si care te seduce iremediabil mai ales daca e purtat de cineva care deja te atrage, cumva intregindu-i personalitatea.

Acest parfum incepe foarte frumos, floral-moscat. Dupa aceasta faza devine piperat, insa eu abia il mai simt... Doar daca bag nasul in piele mai simt ceva usor piperat... Ciudat! Or oi fi eu anosmica la ceva din acest parfum...Deci, siaj zero, persistenta scazuta . Dupa 10 minute nu mai simt absolut nimic... Nota mea: 5/10

Aceasta pagina contine informatii, recenzii, notele parfumurilor, imagini, reclame noi si vechi, video-uri despre Escentric Molecules Molecule 01 fragrance dar nu se garanteaza acuratetea informatiei. Daca detineti informatii suplimentare despre Escentric Molecules Molecule 01, completati prin adaugarea unei personal perfume review. Frgarntica dispune de un sistem unic de clasificare pentru utilizatori si poti clasifica Molecule 01 dupa Escentric Molecules. Click pe optiunea potrivita din formularul de clasificare de sub imaginea parfumului. De asemenea, exista link-uri cu alte website-uri/magazine online, dar Fragrantica nu garanteaza si nu isi asuma responsabilitatea pentru continutul si veridicitatea acestora, nici pentru consecintele vizitarii acestora (ca pierderea de bani si nu numai). Recenziile utilizatorilor despre Molecule 01 de Escentric Molecules reprezinta exclusiv opinia autorilor lor si nu reflecta opinia Fragrantica.

Thierry Mugler The Taste of Fragrance Alien Amouage Amouage Lyric Woman Tom Ford Tobacco Vanille Guerlain Chamade Parfum d`Empire Cuir Ottoman Robert Piguet Fracas Guerlain Idylle Boucheron Boucheron Lolita Lempicka Lolita Lempicka Chanel Coco Eau de Parfum D`Orsay Tilleul Thierry Mugler Alien Liqueur de Parfum Guerlain Aqua Allegoria Jasminora Christian Dior Poison Tendre By Kilian Back to Black Christian Dior Midnight Poison By Kilian Love by Kilian Serge Lutens Ambre Sultan Frederic Malle Carnal Flower Lorenzo Villoresi Teint de Neige