Designeri » D E » Floral « Grupuri

Beautiful Love Estée Lauder de dama

Beautiful Love Estée Lauder de dama

tuberoza
Beautiful Love Estée Lauder de dama Imagini Beautiful Love Estée Lauder de dama Imagini

Beautiful Love de Estée Lauder este un parfum Floral de dama. Beautiful Love a fost lansat in 2006. Notele de varf sunt frezie, magnolie, piper roz, iedera, mango si galbenele; notele de mijloc sunt garoafa, tuberoza, violeta neagra, osmanthus, iasomie, floare tiare de Tahiti si trandafir; Notele de baza sunt radacina de stanjenel, lichen, lemn de santal, boabe de tonka, paciuli, cashmeran, vetiver si heliotrop.

frezie magnolie piper roz iedera mango galbenele

garoafa tuberoza violeta neagra osmanthus iasomie floare tiare de Tahiti trandafir

radacina de stanjenel lichen lemn de santal boabe de tonka paciuli cashmeran vetiver heliotrop

Informatii suplimentare despre parfum in limba engleza / More in English language about Beautiful Love by Estée Lauder.

Beautiful Love Recenziile parfumurilor

marmar
marmar

Beautiful Love si Beautiful sint creațiile Estee Lauder care mi-au înfrumusețat citiva ani si au fost create pe gustul meu , opulent ,tare , cu multă tuberoza , garoafa , neroli, foarte cald si condimentat , boabe de Tonka si paciuli.Un parfum care raminea si pe piele si umplea atmosfera .

Addict

Ai dreptate,arianperfume,E.Lauder s-a stins în 2004,iar parfumul e scos în 1984...o greșeală nepermisă!
"Beautiful love" a fost creat cu ocazia nunții sale de una din nepoatele lui E.L. ,Aerin sau Jane(aflate la conducerea companiei).

arianperfume
arianperfume

Avand in vedere ca era moarta prin 2006 cand a fost creat parfumul, ma indoiesc ca l-a creat pentru nunta ei(Estee Lauder). Of...parfumul este unul floral, debuteaza puternic cu tuberoza si magnolie si continua cu tuberoza si alte flori albe indescifrabile dar se stinge destul de repede, siaj mare, durata mica pe piele.Imi place dar pacat de tinuta, peste 3 ore este deja dus.

Addict

Deși se deschide frumos,în final devine mult prea dulce pt. mine,cu dureri de cap. E parfumul pe care Esthee Lauder l-a creeat pt. nunta ei.

craitza
craitza

Parfum floral romantic,destul de puternic.

Beautiful Love by Estée Lauder 3.60 out of 5 based on 5 ratings and 5 user reviews

Aceasta pagina contine informatii, recenzii, notele parfumurilor, imagini, reclame noi si vechi, video-uri despre Estée Lauder Beautiful Love fragrance dar nu se garanteaza acuratetea informatiei. Daca detineti informatii suplimentare despre Estée Lauder Beautiful Love, completati prin adaugarea unei personal perfume review. Frgarntica dispune de un sistem unic de clasificare pentru utilizatori si poti clasifica Beautiful Love dupa Estée Lauder. Click pe optiunea potrivita din formularul de clasificare de sub imaginea parfumului. De asemenea, exista link-uri cu alte website-uri/magazine online, dar Fragrantica nu garanteaza si nu isi asuma responsabilitatea pentru continutul si veridicitatea acestora, nici pentru consecintele vizitarii acestora (ca pierderea de bani si nu numai). Recenziile utilizatorilor despre Beautiful Love de Estée Lauder reprezinta exclusiv opinia autorilor lor si nu reflecta opinia Fragrantica.

Yves Rocher Magnolia Givenchy Very Irresistible Sensual Marina Picasso Chapeau Bleu Avon Today Tomorrow Always Gold Givenchy Fleur d'Interdit Gucci Gucci Eau de Parfum Christian Dior Miss Dior (new) Givenchy Very Irresistible Chanel Coco Mademoiselle Thierry Mugler Womanity Thierry Mugler Alien Paloma Picasso Paloma Picasso Christian Dior Cruise Collection - Escale a Portofino Christian Dior J`Adore L`Or Lancome Magie Noire Lancome Tresor Paco Rabanne Ultraviolet Christian Dior Poison Christian Dior Dolce Vita Chanel Chanel N°5