Designeri » D E » Floral « Grupuri

Beyond Paradise Estée Lauder de dama

Beyond Paradise Estée Lauder de dama

Beyond Paradise Estée Lauder de dama Videouri
Beyond Paradise Estée Lauder de dama Imagini Beyond Paradise Estée Lauder de dama Imagini Beyond Paradise Estée Lauder de dama Imagini

Beyond Paradise de Estée Lauder este un parfum Floral de dama. Beyond Paradise a fost lansat in 2003. Creatorul acestui parfum este Calice Becker. Notele de varf sunt floare de portocal, zambila, grapefruit, bergamot si lamaie; notele de mijloc sunt gardenie, orhidee, iasomie si caprifoi; Notele de baza sunt trandafir japonez, lemn de prun, ambra si ambretta (nalba de mosc).

floare de portocal zambila grapefruit bergamot lamaie

gardenie orhidee iasomie caprifoi

trandafir japonez lemn de prun ambra ambretta (nalba de mosc)

Informatii suplimentare despre parfum in limba engleza / More in English language about Beyond Paradise by Estée Lauder.

Beyond Paradise Recenziile parfumurilor

monafro
monafro

Iată un floral frumos, complex și spumos (deși nu prea îmi plac floralele, dar măcar să fie mai sofisticate). Aici simt bine gardenia (destul de rară în parfumuri?!) pe un fond fresh-amărui (așa e, dragă Mariadid) ceea ce imediat îi dă un aer de bien-etre sublim. Ambra și lemnul de prun de la final sunt, de asemenea, rafinate și plăcute. E un parfum feminin și strălucitor, pentru o stare de grație. Siaj și persistență suficiente. Nota mea: 9/10.

Addict
Addict

Așa am citit și eu despre el înainte de a-l cumpăra;în parfumerii nu era...de-abia l-am gasit.Dar...ce dezamăgire...!
Primele acorduri erau florale,parcă tuberoză pe mine,dar după 5 min apărea un miros "prăfuit",înecăcios...nu înțeleg de ce...n-am avut niciodată probleme de genul acesta cu parfumurile,iar de la E.Lauder ador "Pleasures".
În sfarșit,cred că nu era pt.mine!

Parfumul incepe cu un miros usor amarui si proaspat. Se simte apoi foarte bine o gardenie tanara, proaspata, plus un miros verde. Este un floral pur, potrivit pentru primavara, un parfum ce miroase cam chimic, strident, dar destul de tineresc, destul de usor de purtat. Siaj si persistenta moderate. Nota mea: 6/10

Aceasta pagina contine informatii, recenzii, notele parfumurilor, imagini, reclame noi si vechi, video-uri despre Estée Lauder Beyond Paradise fragrance dar nu se garanteaza acuratetea informatiei. Daca detineti informatii suplimentare despre Estée Lauder Beyond Paradise, completati prin adaugarea unei personal perfume review. Frgarntica dispune de un sistem unic de clasificare pentru utilizatori si poti clasifica Beyond Paradise dupa Estée Lauder. Click pe optiunea potrivita din formularul de clasificare de sub imaginea parfumului. De asemenea, exista link-uri cu alte website-uri/magazine online, dar Fragrantica nu garanteaza si nu isi asuma responsabilitatea pentru continutul si veridicitatea acestora, nici pentru consecintele vizitarii acestora (ca pierderea de bani si nu numai). Recenziile utilizatorilor despre Beyond Paradise de Estée Lauder reprezinta exclusiv opinia autorilor lor si nu reflecta opinia Fragrantica.

Chanel Coco Eau de Parfum Hermes Elixir des Merveilles Guerlain Samsara Eau de Parfum Kenzo Kenzo Jungle L'Elephant Prada Prada Candy Yves Saint Laurent Cinema Lancome Poeme Lorenzo Villoresi Teint de Neige Annick Goutal Quel Amour! Christian Dior J`adore Annick Goutal Songes Guerlain Shalimar Ode a la Vanille Sur la Route du Mexique Chanel Coco Mademoiselle Yves Rocher Rose Absolue Cerruti 1881 Guerlain Idylle Cartier La Panthere Viktor&Rolf Flowerbomb Estée Lauder Pleasures Amouage Honour Woman