Designeri » D E » Floral Fructat « Grupuri

Brasil Dream Estée Lauder de dama

Brasil Dream Estée Lauder de dama

tropical

Brasil Dream de Estée Lauder este un parfum Floral Fructat de dama. Brasil Dream a fost lansat in 2008. Notele de varf sunt guava, ananas, neroli, floare de portocal african si portocala; notele de mijloc sunt iasomie, gardenie, lamaie de Amalfi si bergamot; Notele de baza sunt paciuli, lemn de santal si nuca de cocos.

guava ananas neroli floare de portocal african portocala

iasomie gardenie lamaie de Amalfi bergamot

paciuli lemn de santal nuca de cocos

Informatii suplimentare despre parfum in limba engleza / More in English language about Brasil Dream by Estée Lauder.

Brasil Dream Recenziile parfumurilor

cici21
cici21

Un parfum aparte, extraordinar, din pacate se gaseste greu, eu am avut noroc.

carmin
carmin

mi.l doresc dar nu il mai gasesc..ca orice parfum care imi place, dispare, nu se mai fabrica sau se gaseste ff. greu. pe mine miroase a iasomie si floarea de ``mana maicii domnului``

tubykap20
tubykap20

Alt blind-buy esuat! Sunt o masochista,stiu! :)))))))
E foaaaaaarte puternic! Deci...esenta florilor de portocal de pe toata planeta,adunata in Brasil Dream!Eu atat simt!Nici un cocos,nici un ananas,chiar si putina acreala mergea...
Miroase divin,imi place,dar ma doare capul instantaneu inca de cand scot capacul...I l-am facut cadou surioarei mele (are o mini colectie datorita curiozitatii mele) si pe ea parca e mai calm...Se da doar doua puff-uri si trazneste pe unde trece si baia unde a fost pulverizat pana a doua zi!
Persistenta si siaj 10/10

marrid6600
marrid6600

Un parfum exceptional,exotic,citric cu tente florale.merita sa-l cunoasteti !

Aceasta pagina contine informatii, recenzii, notele parfumurilor, imagini, reclame noi si vechi, video-uri despre Estée Lauder Brasil Dream fragrance dar nu se garanteaza acuratetea informatiei. Daca detineti informatii suplimentare despre Estée Lauder Brasil Dream, completati prin adaugarea unei personal perfume review. Frgarntica dispune de un sistem unic de clasificare pentru utilizatori si poti clasifica Brasil Dream dupa Estée Lauder. Click pe optiunea potrivita din formularul de clasificare de sub imaginea parfumului. De asemenea, exista link-uri cu alte website-uri/magazine online, dar Fragrantica nu garanteaza si nu isi asuma responsabilitatea pentru continutul si veridicitatea acestora, nici pentru consecintele vizitarii acestora (ca pierderea de bani si nu numai). Recenziile utilizatorilor despre Brasil Dream de Estée Lauder reprezinta exclusiv opinia autorilor lor si nu reflecta opinia Fragrantica.

Escada Escada Magnetism Kenzo Kenzo Jungle L'Elephant Guerlain Champs Elysees Eau de Toilette Yves Saint Laurent Belle d`Opium Jean Desprez Bal a Versailles Ajmal Wisal Guerlain L'Instant de Guerlain Lanvin Eclat d`Arpege Christian Dior Miss Dior Couture Edition Pierre Balmain Ivoire de Balmain Yves Saint Laurent Y Kenzo Parfum d`Ete Versace Crystal Noir Tom Ford Black Orchid Joop! Joop! Femme Pierre Balmain Vent Vert Original Christian Dior Dune Guerlain Insolence Guerlain Jardins de Bagatelle Thierry Mugler Alien