Designeri » D E » Floral « Grupuri

Estee Estée Lauder de dama

Estee Estée Lauder de dama

Avut: 1 Vreau: 1

aldehide

Estee de Estée Lauder este un parfum Floral de dama. Estee a fost lansat in 1968. Estee a fost creat de Betty Busse si Bernard Chant. Notele de varf sunt aldehide, coriandru, tuberoza, crin, zmeura, piersica, lamaie si ylang-ylang; notele de mijloc sunt miere, garoafa, stanjenel, radacina de stanjenel, iasomie, lacramioare si trandafir; Notele de baza sunt lemn de santal, lichen, cedru si styrax.

aldehide coriandru tuberoza crin zmeura piersica lamaie ylang-ylang

miere garoafa stanjenel radacina de stanjenel iasomie lacramioare trandafir

lemn de santal lichen cedru styrax

Informatii suplimentare despre parfum in limba engleza / More in English language about Estee by Estée Lauder.

Estee Recenziile parfumurilor

rafaela
rafaela

Mi-l aduc aminte vag. Era genul de floral greu, deloc dulce, omogen si oarecum afumat, cu o ciudata fateta de tamaie. Nu l-am purtat, l-am facut cadou. Acum imi pare rau, parca i-as mai da o sansa, uitandu-ma la note...

Aceasta pagina contine informatii, recenzii, notele parfumurilor, imagini, reclame noi si vechi, video-uri despre Estée Lauder Estee fragrance dar nu se garanteaza acuratetea informatiei. Daca detineti informatii suplimentare despre Estée Lauder Estee, completati prin adaugarea unei personal perfume review. Frgarntica dispune de un sistem unic de clasificare pentru utilizatori si poti clasifica Estee dupa Estée Lauder. Click pe optiunea potrivita din formularul de clasificare de sub imaginea parfumului. De asemenea, exista link-uri cu alte website-uri/magazine online, dar Fragrantica nu garanteaza si nu isi asuma responsabilitatea pentru continutul si veridicitatea acestora, nici pentru consecintele vizitarii acestora (ca pierderea de bani si nu numai). Recenziile utilizatorilor despre Estee de Estée Lauder reprezinta exclusiv opinia autorilor lor si nu reflecta opinia Fragrantica.

Guerlain Aqua Allegoria Ylang & Vanille Victoria`s Secret Very Sexy Hot Guerlain Cruel Gardenia Avon Pur Blanca Lise Watier Desirable Penhaligon`s Lily & Spice Frederic Malle Une Fleur de Cassie Guerlain Aroma Allegoria Aromaparfum Apaisant Victoria`s Secret Very Sexy Now 2010 Caesars World Caesars Woman Alta Moda Real Principessa Beauty Bellocia