Designeri » D E » Floral Lemnos Mosc « Grupuri

Intuition Estée Lauder de dama

Intuition Estée Lauder de dama

Intuition Estée Lauder de dama Videouri
Intuition Estée Lauder de dama Imagini Intuition Estée Lauder de dama Imagini Intuition Estée Lauder de dama Imagini Intuition Estée Lauder de dama Imagini Intuition Estée Lauder de dama Imagini

Intuition de Estée Lauder este un parfum Floral Lemnos Mosc de dama. Intuition a fost lansat in 2000. Creatorul acestui parfum este Alberto Morillas. Notele de varf sunt mandarina, grapefruit, bergamot, portocala si note verzi; notele de mijloc sunt gardenie, frezie, rododendron si trandafir; Notele de baza sunt ambra si note lemnoase.

mandarina grapefruit bergamot portocala note verzi

gardenie frezie rododendron trandafir

ambra note lemnoase

Informatii suplimentare despre parfum in limba engleza / More in English language about Intuition by Estée Lauder.

Intuition Recenziile parfumurilor

Intuition este un parfum preponderent floral-moscat. Incepe citric, chiar amar, apoi florile au un iz oarecum imbacsit, ca si cum nu iti lasa aer... Nu imi dau seama ce flori simt, pentru ca nu este gardenie sau frezie, sub nicio forma, iar de trandafir nici nu poate fi vorba, mai degraba garoafa, sau alte flori la fel de dure ca miros... Ambra nu simt, poate mai rotunjea nitel parfumul...
Din pacate parfumul este uscat, amarui, aspru, fara rafinament, insa destul de opulent. Nu stiu cand poate fi purtat: primavara sau vara in niciun caz, poate intr-o zi ploioasa de toamna, fiind totusi un parfum de zi. Are siaj moderat si persistenta buna.
Nota mea: 4/10

maeda
maeda

O combinație de flori, citrice și ambră care nu m-a impresionat foarte tare. E un parfum clasic, cuminte, de purtat la birou pentru că nu deranjează pe nimeni. Îmi aduce aminte de Premier Jour de la Nina Ricci.

Aceasta pagina contine informatii, recenzii, notele parfumurilor, imagini, reclame noi si vechi, video-uri despre Estée Lauder Intuition fragrance dar nu se garanteaza acuratetea informatiei. Daca detineti informatii suplimentare despre Estée Lauder Intuition, completati prin adaugarea unei personal perfume review. Frgarntica dispune de un sistem unic de clasificare pentru utilizatori si poti clasifica Intuition dupa Estée Lauder. Click pe optiunea potrivita din formularul de clasificare de sub imaginea parfumului. De asemenea, exista link-uri cu alte website-uri/magazine online, dar Fragrantica nu garanteaza si nu isi asuma responsabilitatea pentru continutul si veridicitatea acestora, nici pentru consecintele vizitarii acestora (ca pierderea de bani si nu numai). Recenziile utilizatorilor despre Intuition de Estée Lauder reprezinta exclusiv opinia autorilor lor si nu reflecta opinia Fragrantica.

Christian Dior Miss Dior Le Parfum Elie Saab Le Parfum Chanel Chance Eau Tendre Viktor&Rolf Flowerbomb Bottega Veneta Bottega Veneta Prada Prada Candy Kenzo Kenzo Jungle L'Elephant Lacoste Lacoste Pour Femme John Galliano John Galliano Robert Piguet Visa 2007 Christian Dior Dune Chanel Coco Eau de Parfum Burberry Body Eau de Parfum Intense Lalique Encre Noire Pour Elle Thierry Mugler Angel Eau de Toilette Thierry Mugler Alien Essence Absolue Christian Dior Hypnotic Poison Lorenzo Villoresi Teint de Neige Lanvin Marry Me Lancome La Vie Est Belle