Designeri » D E » Floral Lemnos Mosc « Grupuri

Modern Muse Estée Lauder de dama

Modern Muse Estée Lauder de dama

tuberoza
Modern Muse Estée Lauder de dama Videouri
Modern Muse Estée Lauder de dama Imagini Modern Muse Estée Lauder de dama Imagini

Modern Muse de Estée Lauder este un parfum Floral Lemnos Mosc de dama. Modern Muse a fost lansat in 2013. Creatorul acestui parfum este Harry Fremont. Nota de varf este mandarina; notele de mijloc sunt tuberoza, crin, petale de flori, caprifoi, iasomie Sambac si iasomie chinezeasca; Notele de baza sunt paciuli, frunze de paciuli, ambra, mosc, vanilie de Madagascar si note lemnoase.

mandarina

tuberoza crin petale de flori caprifoi iasomie Sambac iasomie chinezeasca

paciuli frunze de paciuli ambra mosc vanilie de Madagascar note lemnoase

Informatii suplimentare despre parfum in limba engleza / More in English language about Modern Muse by Estée Lauder.

Narciso Rodriguez for Her Eau de Parfum

Modern Muse Recenziile parfumurilor

andrasb
andrasb

Mult prea mare asemanarea cu Narciso Rodriguez For Her... O muza cam lipsita de personalitate.

muneca_brava
muneca_brava

Este ff persistent,2 pufuri sunt de ajuns pentru ca acest parfum in cantitati mari te poate intoxica de atata dulceata.Se simt florile albe Ff bine,dar e de preferat sa il folosesti doar in primele luni de primavara...martie-aprilie,sau toamna de la jumatatea lui septembrie...cand vantul adie,parfumul se simte ff placut,temperaturile mari ii strica frumusetea si pentru unele persoane poate parea gretos.Siaj si persistenta ridicate,nota 7/10 ( doar pt ca e ff dulceag si greu de purtat cand este cald afara)

Dana Maria
Dana Maria

Un parfum floral, delicat ca o adiere de primavara, intr-adevar potrivit pentru o mireasa... pentru ideea de mireasa. E fin. Superb!

Modern Muse este un floral-soft, cu miros de iasomie si caprifoi, plus alte flori gingase in fundal. Iasomia este luminoasa, aerisita, iar dintre celelalte flori mai simt un iz foarte suav de crin, care aici nu este deloc ascutit.
Cand se aseaza, simt o doza mare de mosc, iar parfumul incepe sa imi semene putin ca miros cu creatiile Narciso Rodriguez.
Are deci un miros clean floral si natural si este foarte potrivit pentru primavara. Nu il consider chiar o opera de arta, dar este frumos. Siaj si persistenta moderate. Evauare: 7/10

monafro
monafro

Cred că sunt fană a casei Lauder, așa că dacă am avut ocazia, am încercat Modern Muse...și mi-a plăcut mult, deși cred că e poate prea tineresc pentru mine...e așa cum spune Rose selavie.
Notele de crin și tuberoză nu sunt mortuare, sunt împrospătate de mandarina și poate de caprifoi, fiind un parfum elegant și inedit, cu siaj moderat și persistență foarte bună, în tradiția Estee Lauder. Un parfum pentru o domnișoară proaspătă și romantică, încrezătoare în viață, în dragoste și în forța ei de muză modernă...da, poate o mireasă.

Se spune despre el ca este cel mai bun parfum produs in ultimii ani de casa Lauder, iar eu, iubitoare de flori albe nu pot decat confirma acest zvon. Miroase foarte bine, natural si elegant. Este un amestec bine conturat si rotund, alcatuit din multi crini, caprifoi, tuberoze si flori de iasomie. Trebuie amintit ca tuberoza nu este ca de obicei prafoasa si narcotica si nici crinul prea solemn, ambele fiind redate nemaipomenit de proaspat, iar caprifoiul - floare mai rar intalnita in parfumuri, aici da un ton suculent compozitiei. Parfumul nu se modifica prea mult, devenind doar un pic mai cremos cu timpul si rezista. Prospetimea, farmecul si vioiciunea si le mentine, astfel ca e o placere de purtat in zile de primavara sau vara.
Un parfum alb si neprihanit ca valul de mireasa.

Aceasta pagina contine informatii, recenzii, notele parfumurilor, imagini, reclame noi si vechi, video-uri despre Estée Lauder Modern Muse fragrance dar nu se garanteaza acuratetea informatiei. Daca detineti informatii suplimentare despre Estée Lauder Modern Muse, completati prin adaugarea unei personal perfume review. Frgarntica dispune de un sistem unic de clasificare pentru utilizatori si poti clasifica Modern Muse dupa Estée Lauder. Click pe optiunea potrivita din formularul de clasificare de sub imaginea parfumului. De asemenea, exista link-uri cu alte website-uri/magazine online, dar Fragrantica nu garanteaza si nu isi asuma responsabilitatea pentru continutul si veridicitatea acestora, nici pentru consecintele vizitarii acestora (ca pierderea de bani si nu numai). Recenziile utilizatorilor despre Modern Muse de Estée Lauder reprezinta exclusiv opinia autorilor lor si nu reflecta opinia Fragrantica.

Givenchy Pi Narciso Rodriguez Narciso Rodriguez for Her Eau de Parfum Narciso Rodriguez Narciso Rodriguez For Her Robert Piguet Fracas Chanel Coco Noir Bottega Veneta Bottega Veneta Chloe Chloe Eau de Parfum Amouage Ciel Pour Femme Amouage Amouage Lyric Woman Chanel Coco Mademoiselle Frederic Malle Portrait of a Lady Givenchy Organza Xerjoff Bouquet Ideale Serge Lutens Fourreau Noir Estée Lauder Private Collection Tuberose Gardenia Juliette Has A Gun Lady Vengeance Puredistance Opardu Hermes 24 Faubourg Christian Dior Dior Addict Christian Dior Dune