Designeri » D E » Floral « Grupuri

Pleasures Estée Lauder de dama

Pleasures Estée Lauder de dama

Pleasures Estée Lauder de dama Videouri Pleasures Estée Lauder de dama Videouri Pleasures Estée Lauder de dama Videouri Pleasures Estée Lauder de dama Videouri
Pleasures Estée Lauder de dama Imagini Pleasures Estée Lauder de dama Imagini Pleasures Estée Lauder de dama Imagini Pleasures Estée Lauder de dama Imagini Pleasures Estée Lauder de dama Imagini Pleasures Estée Lauder de dama Imagini Pleasures Estée Lauder de dama Imagini Pleasures Estée Lauder de dama Imagini Pleasures Estée Lauder de dama Imagini Pleasures Estée Lauder de dama Imagini

Pleasures de Estée Lauder este un parfum Floral de dama. Pleasures a fost lansat in 1995. Pleasures a fost creat de Annie Buzantian si Alberto Morillas. Notele de varf sunt tuberoza, piper roz, violeta, frezie, fructe rosii, frunza de violeta si note verzi; notele de mijloc sunt bujor, trandafir, crin, liliac, iasomie, lacramioare, muscata si Karo Karounde; Notele de baza sunt lemn de santal, paciuli, mosc si cedru.

tuberoza piper roz violeta frezie fructe rosii frunza de violeta note verzi

bujor trandafir crin liliac iasomie lacramioare muscata Karo Karounde

lemn de santal paciuli mosc cedru

Informatii suplimentare despre parfum in limba engleza / More in English language about Pleasures by Estée Lauder.

B.U. Wild
La Tulipe
Fleurs de Gardenia

Pleasures Recenziile parfumurilor

Daorita lui Romanian Psycho (multumeeescccc.... ), acum testez acest parfum, care a facut adevarate ravagii in America! Nu stiu cum de nu am apucat sa il testez pana acum, pur si simplu l-am sarit...
Pleasures este un parfum proaspat, floral, dar usor strident... Dupa ce am mirosit adevarate capodopere florale in segmentul de nisha, putine din maistream mai reusesc sa ma faca sa spun "wow!"
Caracterul parfumului este destul de verde, deci oarecum lipsit de dulceata, este doar dulceag, dar asta nu e rau deloc, pafumul este usor racoritor, nu imbacsit.
Ceea ce simt eu ca floare este bujorul, imbracat in alte note florale, precum liliac, lacrimioare si completat de o nota usor amaruie, ca o planta aromatica, precum musetelul... Nu este musetel, seama doar ca miros, oricum imi pare o planta aromatica desrul de intensa. Parfumul este deci, oarecum piperat.
Tot mirosindu-l imi dau seama ca imi este cunoscut, probabil l-am mai mirosit pe cineva, fara sa stiu ce este...Memoria olfactiva este fantastica!
Parfumul este destul de liniar, dar asta nu maderanjeaza, ci m-ar deranja stridenta chimica a florilor, faptul ca ma ustura nasul cand il miros mult...
desi imi pare un parfum opulent, siajul este moderat si persistenta este buna.
Evaluare: 6/10

miha.vld
miha.vld

Un parfum perfect pentru primavara,o explozie de flori si verdeata,un fel de gradina superba,inflorita,plina de roua intr-o dimineata devreme.Siaj si persistenta moderate.Recomand varianta de 30 ml pt ca are un pret acceptabil iar cantitatea e suficienta pt 3 primaveri cu pufuri in exces. :)

Addict
Addict

Pentru mine e definiția parfumului de liliac.
Elegant,între-adevăr,dar distant doar la prima vedere..ca și Gwyneth Paltrow,actrița promotoare.

serinuca
serinuca

Un parfum verde, floral, curat, dulce. Mult crin, bujor, piper, cedru si patchuli. Bun pentru o tinuta office, distant si elegant. Perfect pentru primavara si vara. Lipsit insa de senzualitate si mister.

Aceasta pagina contine informatii, recenzii, notele parfumurilor, imagini, reclame noi si vechi, video-uri despre Estée Lauder Pleasures fragrance dar nu se garanteaza acuratetea informatiei. Daca detineti informatii suplimentare despre Estée Lauder Pleasures, completati prin adaugarea unei personal perfume review. Frgarntica dispune de un sistem unic de clasificare pentru utilizatori si poti clasifica Pleasures dupa Estée Lauder. Click pe optiunea potrivita din formularul de clasificare de sub imaginea parfumului. De asemenea, exista link-uri cu alte website-uri/magazine online, dar Fragrantica nu garanteaza si nu isi asuma responsabilitatea pentru continutul si veridicitatea acestora, nici pentru consecintele vizitarii acestora (ca pierderea de bani si nu numai). Recenziile utilizatorilor despre Pleasures de Estée Lauder reprezinta exclusiv opinia autorilor lor si nu reflecta opinia Fragrantica.

Lancome Miracle Christian Dior Pure Poison Jean Paul Gaultier Classique Christian Dior Midnight Poison Guerlain Samsara Eau de Parfum Christian Dior Dior Addict Chanel Coco Mademoiselle Elie Saab Le Parfum Lacoste Lacoste Pour Femme Lancome Tresor Bottega Veneta Bottega Veneta Christian Dior J`Adore L`Or Kenzo L'Eau par Kenzo Givenchy Ange ou Demon Le Secret Elixir Christian Dior Miss Dior (new) Tom Ford Black Orchid Laura Biagiotti Laura Christian Dior J`Adore L`Absolu Yves Saint Laurent Cinema Christian Dior Poison