Designeri » D E » Floral Fructat Gurmand « Grupuri

Pleasures Delight Estée Lauder de dama

Pleasures Delight Estée Lauder de dama

caramel
Pleasures Delight Estée Lauder de dama Imagini

Pleasures Delight de Estée Lauder este un parfum Floral Fructat Gurmand de dama. Pleasures Delight a fost lansat in 2007. Notele de varf sunt rodie, frezie, capsuni si note verzi; notele de mijloc sunt crin, bujor, heliotrop si lacramioare; Notele de baza sunt paciuli, marshmallow, vanilie, caramel, trandafir si zahar.

rodie frezie capsuni note verzi

crin bujor heliotrop lacramioare

paciuli marshmallow vanilie caramel trandafir zahar

Informatii suplimentare despre parfum in limba engleza / More in English language about Pleasures Delight by Estée Lauder.

Pleasures Delight Recenziile parfumurilor

bibiutza
bibiutza

Fruticiuli, sau cum poate un parfum sa fie tăticul lor la capitolul paciuli:)
De la Angel nu am mai dat peste asa o bomba dulce paciuloasa, la fel de dens și intens și super persistent.
Nu mi se par asemănătoare doar ca ambele au un paciuli furios căruia nu-i trece supărarea pana la final.
Este dulce, caramelul și vanilia se simt cel mai bn.alaturi de paciuli.
Uf...dc știam ca este o bomba paciuloasa ma abtineam....c'est la vie....macar excelează la siaj și persistenta.

glam.caramelle
glam.caramelle

Un floral gurmand foarte frumos, complex si bine construit, cu ingrediente de calitate, nu e chimic, sintetic sau deranjant. Persistență uimitoare. Imi aduce aminte de școala primară/gimnazială, căci era parfumul preferat al profesoarei mele preferate. Mi l-am recumpărat de curând în memoria ei, să îmi aduc aminte de ea și de acea perioadă frumoasă. E un parfum plin de amintiri.

Aceasta pagina contine informatii, recenzii, notele parfumurilor, imagini, reclame noi si vechi, video-uri despre Estée Lauder Pleasures Delight fragrance dar nu se garanteaza acuratetea informatiei. Daca detineti informatii suplimentare despre Estée Lauder Pleasures Delight, completati prin adaugarea unei personal perfume review. Frgarntica dispune de un sistem unic de clasificare pentru utilizatori si poti clasifica Pleasures Delight dupa Estée Lauder. Click pe optiunea potrivita din formularul de clasificare de sub imaginea parfumului. De asemenea, exista link-uri cu alte website-uri/magazine online, dar Fragrantica nu garanteaza si nu isi asuma responsabilitatea pentru continutul si veridicitatea acestora, nici pentru consecintele vizitarii acestora (ca pierderea de bani si nu numai). Recenziile utilizatorilor despre Pleasures Delight de Estée Lauder reprezinta exclusiv opinia autorilor lor si nu reflecta opinia Fragrantica.

Guerlain Insolence Guerlain Insolence Eau de Parfum Lolita Lempicka Lolita Lempicka Agent Provocateur Agent Provocateur Thierry Mugler Womanity Robert Piguet Fracas Givenchy Organza Indecence Molinard Habanita Guerlain Elixir Charnel Gourmand Coquin Chanel Allure eau de parfum Tom Ford Noir de Noir Keiko Mecheri Loukhoum Madonna Truth or Dare Yves Saint Laurent Elle Givenchy Very Irresistible Givenchy L’Intense Lolita Lempicka L de Lolita Lempicka John Galliano John Galliano Christian Dior Hypnotic Poison Guerlain L'Instant Magic By Kilian Back to Black