Designeri » D E » Oriental Floral « Grupuri

Private Collection Amber Ylang Ylang Estée Lauder de dama

Private Collection Amber Ylang Ylang Estée Lauder de dama

Private Collection Amber Ylang Ylang Estée Lauder de dama Imagini Private Collection Amber Ylang Ylang Estée Lauder de dama Imagini

Private Collection Amber Ylang Ylang de Estée Lauder este un parfum Oriental Floral de dama. Private Collection Amber Ylang Ylang a fost lansat in 2008. Notele de varf sunt ylang-ylang, bergamot si muscata; notele de mijloc sunt trabdafir bulgaresc, scortisoara si tamaie; Notele de baza sunt vanilie, lemn de santal si ambra.

ylang-ylang bergamot muscata

trabdafir bulgaresc scortisoara tamaie

vanilie lemn de santal ambra

Informatii suplimentare despre parfum in limba engleza / More in English language about Private Collection Amber Ylang Ylang by Estée Lauder.

What We Do In Paris Is Secret
Tardes

Private Collection Amber Ylang Ylang Recenziile parfumurilor

Adelinasworld
Adelinasworld

Wow! Ce parfum! Daca senzualitatea unei femei ar lua forma lichida si s-ar materializa intr-un parfum, cu siguranta acesta ar fi Amber Ylang Ylang. L-am descoperit cu ajutorul Mariei si ma bucur foarte mult ca i-am dat atentie, Amber Ylang Ylang e o splendoare!
Parfumul este construit in jurul unei note minunate de ambra, o ambra calda ce te invaluie cu maini imbracate in manusi de catifea. Imi place mult felul in care se aseaza pe piele, parfumul are un iz ca de cirese negre pudrate cu zahar vanilat. Acelasi efect il simt si la What we do in Paris is secret.
Cu siguranta este parfumul meu preferat de la Lauder si tare mult mi-as dori sa il am intr-o cantitate mai mare!

Imi pare un parfum delicios, chiar gurmand in care simt ambra catifelata luxoasa, calda, amestecata cu ceva dulce (poate caramel, ciocolata, cine stie?). Asociez parfumul acesta cu o haina de blana naturala, purtata de o doamna bine, calma, eleganta. Cu timpul, dulceata se mai domoleste, iar parfumul capata si un iz usoooor pudrat, insa ramane delicios si elegant. Dureaza mult pe piele, insa siajul este unul moderat.
Nota mea: 8/10

O minune ambrata, o compozitie si o prezentare demne de un parfum de nisa. Cine a incercat majoritatea parfumurilor Estee Lauder va avea aici o surpriza extrem de placuta: Amber Ylang-Ylang arata o noua abordare Lauder. In primul rand miroase demential, atipic si luxuriant. Ambra este bine redata, are tonuri dulci si radiaza caldura in jur, iar in amestec cu florile ylang-ylang senzualitatea e dusa si mai departe, atingand un prag erotic greu de ignorat. Parfumul se lipeste de piele si tine o vesnicie. Cum sa ramai indiferent?

Aceasta pagina contine informatii, recenzii, notele parfumurilor, imagini, reclame noi si vechi, video-uri despre Estée Lauder Private Collection Amber Ylang Ylang fragrance dar nu se garanteaza acuratetea informatiei. Daca detineti informatii suplimentare despre Estée Lauder Private Collection Amber Ylang Ylang, completati prin adaugarea unei personal perfume review. Frgarntica dispune de un sistem unic de clasificare pentru utilizatori si poti clasifica Private Collection Amber Ylang Ylang dupa Estée Lauder. Click pe optiunea potrivita din formularul de clasificare de sub imaginea parfumului. De asemenea, exista link-uri cu alte website-uri/magazine online, dar Fragrantica nu garanteaza si nu isi asuma responsabilitatea pentru continutul si veridicitatea acestora, nici pentru consecintele vizitarii acestora (ca pierderea de bani si nu numai). Recenziile utilizatorilor despre Private Collection Amber Ylang Ylang de Estée Lauder reprezinta exclusiv opinia autorilor lor si nu reflecta opinia Fragrantica.

Frederic Malle Portrait of a Lady Lorenzo Villoresi Teint de Neige Amouage Memoir Woman Juliette Has A Gun Lady Vengeance Prada Infusion d'Iris Eau de Parfum Absolue Amouage Amouage Lyric Woman Puredistance Opardu Amouage Fate for Women Xerjoff Lira Montale Intense Tiare Frederic Malle Carnal Flower Ormonde Jayne Vanille d'Iris Chanel Allure Sensuelle Van Cleef & Arpels Collection Extraordinaire Orchidee Vanille Robert Piguet Alameda Hermes 24 Faubourg Divine L'Infante Jean Charles Brosseau Ombre Rose L'Original Boucheron Boucheron Amouage Ubar