Designeri » D E » Floral « Grupuri

Private Collection Tuberose Gardenia Estée Lauder de dama

Private Collection Tuberose Gardenia Estée Lauder de dama

tuberoza
Private Collection Tuberose Gardenia Estée Lauder de dama Imagini Private Collection Tuberose Gardenia Estée Lauder de dama Imagini Private Collection Tuberose Gardenia Estée Lauder de dama Imagini Private Collection Tuberose Gardenia Estée Lauder de dama Imagini

Private Collection Tuberose Gardenia de Estée Lauder este un parfum Floral de dama. Private Collection Tuberose Gardenia a fost lansat in 2007. Notele de varf sunt lemn de trandafir brazilian, liliac si neroli; notele de mijloc sunt crin, tuberoza, floare de portocal, gardenie si iasomie; Notele de baza sunt garoafa si vanilie de Bourbon.

lemn de trandafir brazilian liliac neroli

crin tuberoza floare de portocal gardenie iasomie

garoafa vanilie de Bourbon

Informatii suplimentare despre parfum in limba engleza / More in English language about Private Collection Tuberose Gardenia by Estée Lauder.

Private Collection Tuberose Gardenia Recenziile parfumurilor

ancaan
ancaan

Tuberose Gardenia este o creatie superba, un parfum de o feminitate coplesitoare. Totodata, cred ca este acel parfum care reda in cel mai realist mod mirosul de tuberoze. Spre deosebire de Fracas, in care acestea erau duse la extrem, pictate in nuante de roz strident, aici, tuberozele sunt vegetale, albe, cu irizatii verzi si pastelate. Este un floral absolut, un buchet proaspat si primavaratic. Gardenia este si ea prezenta, insa nu imi pare atat de intensa. In schimb, simt un crin imens, acel miros narcotic si usor pudrat, iar iasomia si neroli ii ofera stralucire, prospetime si o dulceata foarte subtila. Tuberose Gardenia miroase natural, este potrivit persoanelor romantice si boeme si merge de minune primavara si vara, sau oricand simti nevoia de a purta rochii lejere si dantelate.

Vai ce parfum frumos!! Gardenia din el e eleganta, densa, minunata! Imi pare destul de puternic si cu siaj mare. Este elegant, suav siputernic in acelasi timp. O gardenie perfecta! Nota mea. 10/10

De anul trecut m-am indragostit de gardenie si am descoperit greu parfumul asta, dupa ce am epuizat o lista lunga de gardenii pamantii, verzi, ciupercoase, sau ia gardenia de unde nu-i, or in amestec cu prea multe alte flori incat sa mai simti ceva din parfumul ei senzational.
Din gardenie nu se poate extrage ulei esential, nota se construieste prin melanjul altor flori albe...usor in teorie, greu in fapt. De aceea interpretarea e libera si apar uneori niste gardenii mutanti (Tom Ford Velvet Gardenia) sau gardenii superbe - Tuberose Gardenia Lauder.
Aerin Lauder decide sa o alature unei tuberoze minunate, foarte luminoasa si rezultatul e divin. Parfumul e interesant si prin prisma faptului ca, desi ca miros e fin si de o delicatete stralucitoare, este atat de intens, incat 2 spray-uri ajung sa tina intreaga zi, nu mai vorbesc de cat rezista pe haine.
Cu parfumul asta mi-am satisfacut pofta de gardenie eclatanta si luxoasa, dar cautarile nu mi se vor opri aici. Serialul continua cu episodul..."o gardenie cremoasa, densa, exotica".
To be continued!

Aceasta pagina contine informatii, recenzii, notele parfumurilor, imagini, reclame noi si vechi, video-uri despre Estée Lauder Private Collection Tuberose Gardenia fragrance dar nu se garanteaza acuratetea informatiei. Daca detineti informatii suplimentare despre Estée Lauder Private Collection Tuberose Gardenia, completati prin adaugarea unei personal perfume review. Frgarntica dispune de un sistem unic de clasificare pentru utilizatori si poti clasifica Private Collection Tuberose Gardenia dupa Estée Lauder. Click pe optiunea potrivita din formularul de clasificare de sub imaginea parfumului. De asemenea, exista link-uri cu alte website-uri/magazine online, dar Fragrantica nu garanteaza si nu isi asuma responsabilitatea pentru continutul si veridicitatea acestora, nici pentru consecintele vizitarii acestora (ca pierderea de bani si nu numai). Recenziile utilizatorilor despre Private Collection Tuberose Gardenia de Estée Lauder reprezinta exclusiv opinia autorilor lor si nu reflecta opinia Fragrantica.

Juliette Has A Gun Lady Vengeance Lorenzo Villoresi Teint de Neige Robert Piguet Rose Perfection Frederic Malle Portrait of a Lady Robert Piguet Visa 2007 Frederic Malle Carnal Flower Bottega Veneta Bottega Veneta Tauer Perfumes 02 L`Air du Desert Marocain Guerlain Jardins de Bagatelle Van Cleef & Arpels Collection Extraordinaire Bois d`Iris Christian Dior Miss Dior Le Parfum By Kilian Back to Black The Different Company Sublime Balkiss Panouge Isabey Fleur Nocturne Puredistance Opardu Robert Piguet Alameda Amouage Memoir Woman Chloe Chloe Eau de Parfum Ormonde Jayne Frangipani Jean Charles Brosseau Ombre Rose L'Original