Designeri » D E » Floral Aldehidic « Grupuri

Pure White Linen Estée Lauder de dama

Pure White Linen Estée Lauder de dama

Pure White Linen Estée Lauder de dama Imagini Pure White Linen Estée Lauder de dama Imagini Pure White Linen Estée Lauder de dama Imagini Pure White Linen Estée Lauder de dama Imagini Pure White Linen Estée Lauder de dama Imagini

Pure White Linen de Estée Lauder este un parfum Floral Aldehidic de dama. Pure White Linen a fost lansat in 2006. Pure White Linen a fost creat de Sophie Labbe si Yves Cassar. Notele de varf sunt zmeura, grapefruit, mar, Para, mandarina italieneasca , note verzi si frezie; notele de mijloc sunt caprifoi, lalea rosie, tuberoza, gardenie, iasomie si trandafir; Notele de baza sunt paciuli, heliotrop alb si cedru.

zmeura grapefruit mar Para mandarina italieneasca note verzi frezie

caprifoi lalea rosie tuberoza gardenie iasomie trandafir

paciuli heliotrop alb cedru

Informatii suplimentare despre parfum in limba engleza / More in English language about Pure White Linen by Estée Lauder.

Pure White Linen Recenziile parfumurilor

Pure White Linen este parfumul care mi-a deschis apetitul pentru casa Estee Lauder in urma cu cativa ani. Cand l-am testat prima data mi s-a parut absolut fermecator dozajul florilor si al fructelor din el si impresia nu mi s-a modificat nici azi cand savurez ultimul rest dintr-o miniatura si planuiesc sa-mi iau o sticla intreaga. Parfumul nu este o capodopera insa da clasa multor parfumuri mainstream mai cu motz. Fructele din deschidere imprima un ton suculent-dulce buchetului floral in care domina caprifoiul urmat de gardenie. Nu inteleg de ce e inclus la floral-aldehidice caci nu simt nici urma de aldehide in el. Emana in schimb o briza ozonica si racoroasa care ar putea fi efectul lor, insa e cu totul altceva fata de cum apar aldehidele in Chanel No.5 si restul, deci incadrarea lui n-ar trebui sa creeze panica printre cei care nu agreaza nota. Este un parfum vibrant-floral luminos si primavaratic care te duce intr-adevar cu gandul la rufe albe agatate in bataia vantului. Proaspat, bine lucrat, cotidian.

Aceasta pagina contine informatii, recenzii, notele parfumurilor, imagini, reclame noi si vechi, video-uri despre Estée Lauder Pure White Linen fragrance dar nu se garanteaza acuratetea informatiei. Daca detineti informatii suplimentare despre Estée Lauder Pure White Linen, completati prin adaugarea unei personal perfume review. Frgarntica dispune de un sistem unic de clasificare pentru utilizatori si poti clasifica Pure White Linen dupa Estée Lauder. Click pe optiunea potrivita din formularul de clasificare de sub imaginea parfumului. De asemenea, exista link-uri cu alte website-uri/magazine online, dar Fragrantica nu garanteaza si nu isi asuma responsabilitatea pentru continutul si veridicitatea acestora, nici pentru consecintele vizitarii acestora (ca pierderea de bani si nu numai). Recenziile utilizatorilor despre Pure White Linen de Estée Lauder reprezinta exclusiv opinia autorilor lor si nu reflecta opinia Fragrantica.

Guerlain Shalimar Hermes L’Ambre des Merveilles Frederic Malle Portrait of a Lady By Kilian Back to Black The Different Company Sublime Balkiss Cartier La Panthere Keiko Mecheri Les Zazous Montale Velvet Flowers Hermes Le Jardin de Monsieur Li L`Artisan Parfumeur Drôle de Rose Maison Francis Kurkdjian Amyris Femme Salvatore Ferragamo Golden Acacia Van Cleef & Arpels Collection Extraordinaire Orchidee Vanille Van Cleef & Arpels Feerie Robert Piguet Petit Fracas Hermes Eau des Merveilles Chanel Chanel No 19 Eau de Parfum Narciso Rodriguez Narciso Rodriguez For Her Prada Infusion d'Iris Robert Piguet Fracas