Designeri » D E » Oriental Lemnos « Grupuri

Sensuous Estée Lauder de dama

Sensuous Estée Lauder de dama

miere
Sensuous Estée Lauder de dama Videouri Sensuous Estée Lauder de dama Videouri
Sensuous Estée Lauder de dama Imagini Sensuous Estée Lauder de dama Imagini Sensuous Estée Lauder de dama Imagini Sensuous Estée Lauder de dama Imagini Sensuous Estée Lauder de dama Imagini Sensuous Estée Lauder de dama Imagini Sensuous Estée Lauder de dama Imagini Sensuous Estée Lauder de dama Imagini

Sensuous de Estée Lauder este un parfum Oriental Lemnos de dama. Sensuous a fost lansat in 2008. Creatorul acestui parfum este Annie Buzantian. Notele de varf sunt iasomie, magnolie si crin; notele de mijloc sunt ambra, note lemnoase si ylang-ylang; Notele de baza sunt lemn de santal, mandarina, piper si miere alba.

iasomie magnolie crin

ambra note lemnoase ylang-ylang

lemn de santal mandarina piper miere alba

Informatii suplimentare despre parfum in limba engleza / More in English language about Sensuous by Estée Lauder.

Sensuous Recenziile parfumurilor

Este un parfum cu nota dominanta de santal, pe langa care mai simt ambra, putina miere si un strop de piper. Este un parfum cald, miroase parca a lapte cald cu miere, lemnos si frumos. Varianta aceasta imi place mai mult decat varianta Sensous Noir, deoarece aceea imi aduce in nas un santal brut, chiar amar, prea puternic, pe cand acesta se imbina frumos cu mirosul pielii, rezultand un parfum intim, frumos. Siajul si persistenta sunt moderate, insa imi pare un parfum foarte frumos pentru toamna. Evaluare: 8/10

Sonia Raicu
Sonia Raicu

Imi place la nebunie acest santal combinat cu crin si miere. Pe mine tine mult, e sofisticat si cremos, cu o usoara tenta gurmanda si cu un sub-ton lemnos. Are 2 flankere lipsite de stralucire din punctul meu de vedere. Varianta Noir mi se pare cam batraneasca si cam spre esenta de potpuriu in timp ce Sensuos Nude miroase a lotiune solara. Sensuous simplu insa este si feminin si clasic, categoric cel mai reusit din linie. Este un parfum lipsit de agresivitate si cu un foarte frumos echilibru intre notele florale, gurmande si lemnoase.

Un santal de exceptie care din fericire sugereaza caldura, spre deosebire de alte parfumuri moderne in care santalul este rece si afumat. Sensuous e senzual ca o a doua piele parfumata!
Aduce cu Samsara dar este mai usor de purtat. Eu il folosesc tot anul insa vara mi s-a parut ca isi arata intreaga frumusete. L-am descoperit in primavara trecuta (2013) si il voi recumpara la terminare pentru ca iubesc santalul si greu am gasit un parfum cu santal pe gustul meu. Sensuous este pentru mibe santalul perfect.

maeda
maeda

Încă nu știu daca Sensuous îmi place sau nu. Începutul mi s-a părut puțin deranjant, în sensul că l-am perceput ca pe spuma de ras pe care o folosea tata acum mulți ani. L-am simțit lemnos, cu note puternice de miere, un pic de ambră și iasomie. După câteva ore, parcă s-a mai luminat puțin și a început să îmi placă. Din păcate, persistența este mică.

Nu sunt foarte incantata de el, prefer varianta Sensuous Noir mai originala si directa. Dar l-am luat pentru ca era intr-un set Lauder care ma interesa cu o crema de ochi si un lapte de corp. Cu santalul am o relatie foarte incordata, abia ne toleram. Situatiile cand port parfumuri care-l contin in prim-plan, cum e Sensuous sunt destul de rare. De obicei toamna daca afara e rece si ploua si trebuie sa infrunt calamitatile vremii il port. Numai atunci. Am si Samsara, tot cu mult santal, acela chiar sta neclintit. Ca tot omul cu cont vechi pe Fragrantica si curios, fac si achizitii proaste.
Dar sa uit de mine si sa zic putin cum miroase, caci parfumul in sine nu e rau:
Sensuous e cald si cremos. Mierea si santalul se imbina dulce cu notele florale pe o baza lemnoasa. Cu timpul devine foarte intim, amestecandu-se subtil cu mirosul pielii. Un parfum confortabil pentru sezon rece.

sophie
sophie

Un parfum cu iz sofisticat, dulceag si cald. Notele lemnoase se disting abia mai tarziu pe piele. Chic si elegant, il recomand seara (club, restaurant, cocktail party). Parfum ideal pentru toamna.

Aceasta pagina contine informatii, recenzii, notele parfumurilor, imagini, reclame noi si vechi, video-uri despre Estée Lauder Sensuous fragrance dar nu se garanteaza acuratetea informatiei. Daca detineti informatii suplimentare despre Estée Lauder Sensuous, completati prin adaugarea unei personal perfume review. Frgarntica dispune de un sistem unic de clasificare pentru utilizatori si poti clasifica Sensuous dupa Estée Lauder. Click pe optiunea potrivita din formularul de clasificare de sub imaginea parfumului. De asemenea, exista link-uri cu alte website-uri/magazine online, dar Fragrantica nu garanteaza si nu isi asuma responsabilitatea pentru continutul si veridicitatea acestora, nici pentru consecintele vizitarii acestora (ca pierderea de bani si nu numai). Recenziile utilizatorilor despre Sensuous de Estée Lauder reprezinta exclusiv opinia autorilor lor si nu reflecta opinia Fragrantica.

Juliette Has A Gun Lady Vengeance Chanel Allure Sensuelle Cerruti 1881 Christian Dior Dior Addict Christian Dior Pure Poison Guerlain Shalimar Parfum Initial Christian Dior Dune Lacoste Lacoste Pour Femme Thierry Mugler Alien Givenchy Ange ou Demon Giorgio Armani Armani Code for Women Jean Paul Gaultier Classique Eau de Parfum Bvlgari Jasmin Noir Thierry Mugler The Taste of Fragrance Alien Guerlain Shalimar Bottega Veneta Bottega Veneta Lorenzo Villoresi Teint de Neige Christian Dior Hypnotic Poison By Kilian Back to Black Prada Infusion d'Iris